Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wycofania z działalności gospodarczej Nieruchomości zabudowanej wraz z wyposażeniem i przekazania jej do majątku prywatnego oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Zastosowanie ulgi mieszkaniowej w przypadku wydatkowania przychodu na spłatę kredytu, zakup lokalu mieszkalnego i jego remont.
Brak prawa do odliczenia kwoty podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację projektu.
Stawka podatku VAT dla sprzedaży Gruntu i Budynku, kwestia wyodrębnienia w cenie i zaliczce części przypadającej na Meble w zabudowie, AGD, Wyposażenie, stawka dla cesji Praw Autorskich i Gwarancji, prawo do odliczenia.
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 8% dla transakcji sprzedaży Gruntu i Budynku; - obowiązek wyodrębnienia w należnej Cenie i Zaliczce części przypadającej na Meble w zabudowie i pozostałą zabudowę łazienkową i ich opodatkowania podatkiem VAT według właściwych stawek, odrębnie od Gruntu i Budynku; - obowiązek wyodrębnienia w należnej Cenie i Zaliczce części przypadającej na AGD i ich opodatkowania
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków ponoszonych na prace modernizacyjne i zakup wyposażenia lokali mieszkalnych.
1. Czy Wnioskodawca będzie mógł skorzystać z ulgi na działalność badawczo-rozwojową związaną z przedstawioną we wniosku działalnością twórczą? 2. Czy wszystkie wymienione przez Wnioskodawcę koszty mogą stanowić koszty kwalifikowane o których mowa w art. 18d ust. 2 ustawy o CIT?
Czy wydatek, który poniosła Spółka na zakup kasku motocyklowego opatrzonego nazwą firmy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w wysokości 75% wartości zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 51 i art. 16 ust. 5a updop
Miejsce świadczenia usług montażu wyposażenia służącego do hodowli trzody chlewnej.
braku prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją opisanego we wniosku Projektu
Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z zakupem mediów, ewentualnych remontów, wymiany umeblowania i wyposażenia lokalu. Prawo to przysługuje, pod warunkiem niewystąpienia przesłanek wykluczających odliczenie podatku naliczonego, o których mowa w art. 88 ustawy o podatku od towarów i usług.
Koszty uzyskania przychodów dotyczące środków trwałych, wyposażenia i należności nabytych w ramach ZCP rozpoznawane jako pośrednie/bezpośrednie według wartości rynkowych/nominalnych przy ujemnej wartości firmy.
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na przystosowania łazienki z wanną na łazienkę z kabiną prysznicową.
Ustalenie czy sprzedaż Nieruchomości wraz z przynależnościami/wyposażeniem nie będzie stanowić zbycia przedsiębiorstwa i podlegało opodatkowaniu oraz zwolnieniu.
w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box)
W zakresie kosztów uzyskania przychodu związanych z odpłatnym zbyciem nieruchomości oraz w zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego
Działalność badawczo-rozwojowa, definicja, koszty kwalifikowane, pracownik, materiały, odpisy.
Wymienione składniki majątku będące przedmiotem zbycia nie mieszczą się w pojęciu sprzedaży zorganizowanych części przedsiębiorstwa Wnioskodawcy, a tym samym do transakcji zbycia ww. składników majątkowych nie miał zastosowania art. 6 pkt 1 ustawy. Tym samym transakcja sprzedaży opisanych składników majątkowych była czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art.
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w związku z przystosowaniem lokalu mieszkalnego na lokal pokazowy
Budowa domu mieszkalnego, w którym będzie znajdować się siedziba firmy, a możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej wydatków poniesionych na utrzymanie budynku (opłat za energię elektryczna, gaz, wodę, Internet), na zakup urządzeń, mebli, sprzętów zakupionych celem wyposażania powierzchni budynku wykorzystywanych zarówno na cele prowadzonej działalności