Podstawa opodatkowania wynagrodzenia otrzymanego z tytułu świadczenia usług transportu pasażerskiego oraz obowiązek ewidencjonowana ww. sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej.
Dotyczy ustalenia miejsca siedziby działalności gospodarczej, określenia czy posiada Pani stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec, rozpoznania importu usług w Polsce w związku z nabyciem usług od Spółki Franczyzowej.
Brak stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz wystawiania i odbierania faktur ustrukturyzowanych w Krajowym Systemie e-Faktur.
Wykazywania w pliku JPK_VAT dostawy towarów opodatkowanej na terytorium UE.
Uznanie, że Wnioskodawczyni nieprawidłowo rozliczyła podatek, od świadczonych usług budowlanych na nieruchomościach w Niemczech, w ramach procedury OSS.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz miejsce opodatkowania nabywanych usług poza Polską.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz miejsce opodatkowania nabywanych usług poza Polską.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, miejsce opodatkowania usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz brak prawa do odliczenia podatku VAT od nabywanych usług.
Rzeczywisty ośrodek zarządzania polskiej spółki z o.o. będzie znajdował się na Cyprze. W takiej sytuacji planowane zawarcie umowy Spółki nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 1 ust. 5 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy w związku z nabywaniem kompleksowych usług logistyczno-magazynowych objętych Umową, powstanie dla Spółki stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Bułgarii oraz czy miejsce świadczenia ww. usług powinno być ustalane na podstawie art. 28e ustawy.
Brak posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur Usługodawcy.
Określenie miejsca opodatkowania (świadczenia) usług realizowanych na rzecz spółki mającej siedzibę w Czechach, a działającej w ramach konsorcjum na terenie Polski
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności na terytorium Polski, miejsce świadczenia usług oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Brak rozpoznania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz brak obowiązku rozliczenia podatku w związku ze świadczeniem usług
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce i opodatkowanie nabywanych usług.
Rozpoznanie stałego miejsca prowadzenia działalności i odliczenia podatku VAT
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Miejsce opodatkowania świadczonych usług.
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, miejsce opodatkowania usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego
prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabywanych usług od polskich usługodawców
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz brak prawa do odliczenia
Prawidłowość wystawiania faktur VAT z zastosowaniem „odwrotnego obciążenia” w związku z określeniem stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej kontrahenta zagranicznego i miejsca świadczenia wykonywanych przez E. usług