Ustalenie limitu przychodów, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 4 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym w związku z wynajmem nieruchomości będących w majątku wspólnym małżonków.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie skutków podatkowych sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Nieuznanie Wnioskodawczyni za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży udziału w niezabudowanej działce gruntu.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy trzech niezabudowanych działek.
Skutki podatkowe sprzedaży po rozwodzie nieruchomości nabytych w trakcie małżeństwa do ustawowej wspólności małżeńskiej.
Działania podejmowane przez Panią tj. dokonanie podziału działki, której jest Pani współwłaścicielką w ramach wspólnoty majątkowej małżeńskiej należą do zakresu zwykłego zarządu majątkiem prywatnym. Sprzedając przedmiotowe nieruchomości (wydzielone działki) korzysta Pani z przysługującego prawa do rozporządzania własnym majątkiem, która to czynność oznacza działanie w sferze prywatnej, do której nie
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziałów w nieruchomościach nabytych w drodze rozszerzenia wspólności majątkowej, o nieruchomość którą współmałżonek (spadkobiorca) nabył na drodze spadku po swojej matce (spadkodawczyni).
Interpretacja indywidualna w zakresie nieuznania, że w związku ze sprzedażą Nieruchomości Wnioskodawcy działają jako podatnicy podatku VAT, a sprzedaż ta nie podlega przepisom ustawy oraz w zakresie zwolnienia od podatku VAT sprzedaży Nieruchomości.
Uznanie Sprzedających za podatników z tytułu dostawy działek, brak możliwości zwolnienia z opodatkowania tej dostawy i prawo Kupującego do odliczenia podatku naliczonego.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości, której część została nabyta w drodze podziału majątku wspólnego i spłaty byłego małżonka.
zakresie skutków podatkowych przeniesienia udziałów w spółce z o.o. z majątku wspólnego wspólników spółki cywilnej do ich majątków osobistych
sposób opodatkowania dochodów uzyskiwanych z tytułu uczestnictwa w spółce komandytowej
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną własność w przypadku, gdy w 2009 r. dokonano rozszerzenia wspólności majątkowej małżeńskiej.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania przychodu uzyskanego ze sprzedaży mieszkania I stanowiącego majątek odrębny wnioskodawczyni, wydatkowanego na zakup mieszkania II do majątku wspólnego małżonków.
Czy istotnie Wnioskodawca wraz z małżonką staną się podatnikami VAT tytułem sprzedaży tych 3 działek?
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na utrzymanie samochodu oraz odpisy amortyzacyjne naliczone wg indywidualnej stawki od samochodu stanowiącego współwłasność małżeńską?
Czy w związku z zapisem w porozumieniu o przekazaniu Z.P.U.H. 50% obiektów tj. I i III grupy środków trwałych P.P.U. powinna w ewidencji dotyczących przedmiotowych środków trwałych zmniejszyć wartość brutto i umorzenie tych środków o 50%, a w ewidencji środków trwałych Z.P.U.H. zwiększyć te wartości?