Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w związku z nabyciem usług.
Miejsce opodatkowania świadczenia polegającego na organizacji zjazdu przedstawicieli organizacji.
Brak możliwości zastosowania procedury VAT marża dla odsprzedawanych usług noclegowych.
Ustalenie czy usługi turystyki nie są świadczone ze stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.
Ustalenie, czy zgodnie z art. 28n ust. 1 miejscem świadczenia oferowanych przez Wnioskodawcę usług turystycznych wykonywanych w ramach usług własnych na Jego jednostce pływającej będzie miejsce, w którym Wnioskodawca posiada siedzibę działalności gospodarczej.
Ustalenie miejsca świadczenia i opodatkowania usług związanych z organizacją wieczoru kawalerskiego dla kontrahenta z Francji i Czech.
Możliwość zastosowania stawki podatku 0% dla świadczonych usług turystyki na Wyspach Zielonego Przylądka.
Uznanie składki uiszczanej przez Spółkę na rzecz TFG za element podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług, oraz nieuznanie składki uiszczanej przez Spółkę na rzecz TFG za usługę nabytą dla bezpośredniej korzyści turysty.
Dotyczy stawki podatku VAT do świadczonych przez Państwo usług turystyki w zakresie transportu lotniczego realizowanego z terytorium Polski na terytorium Bośni i Hercegowiny.
Dotyczy skutków podatkowych w związku z organizacją praktyk zawodowych.
Zaliczenie usług świadczonych przez Zleceniobiorców do usług nabywanych od innych podatników dla bezpośredniej korzyści turysty i uwzględnienia kosztów tych umów (w tym diety) przy ustalaniu wysokości marży stanowiącej podstawę opodatkowania wykonywanych przez Panią usług turystyki.
Możliwość zastosowania procedury „VAT-marża” dla odsprzedawanych usług noclegowych
Uznanie świadczonych usług za świadczenie kompleksowe oraz opodatkowanie podatkiem VAT na terytorium Polski usługi organizacji rejsów.
ustalenie, czy dla świadczonych usług organizacji polowań będzie miała zastosowanie procedura VAT marża, o której mowa w art. 119 ust. 1 ustawy
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonania usługi turystyki polegającej na wynajmie kwater wakacyjnych oraz określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania zaliczki przed wykonaniem ww. usługi.
Opodatkowanie organizowanego przez Spółkę wyjazdu obejmującego zakwaterowanie oraz udział Uczestnika w Wydarzeniach w procedurze VAT – marża, zgodnie z art. 119 ustawy.
Brak opodatkowania i rozliczenia podatku należnego w Polsce z tytułu dostawy towaru realizowanej przez Wnioskodawcę w ramach transakcji łańcuchowej.
zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy usług nauki języka obcego oraz brak zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy usług dodatkowych związanych z organizacją obozu językowego, tj. wyżywienia, zakwaterowania, transportu, ubezpieczenia, dokumentowanie organizacji obozu językowego, a także moment powstania obowiązku podatkowego i podstawa opodatkowania
w zakresie zaliczenia usług świadczonych przez Zleceniobiorców do usług nabywanych od innych podatników dla bezpośredniej korzyści turysty i uwzględnienia kosztów tych umów (w tym diety) przy ustalaniu wysokości marży stanowiącej podstawę opodatkowania wykonywanych przez Wnioskodawcę usług turystyki
Momentu powstania obowiązku podatkowego dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług turystyki w związku z otrzymanymi w całości płatnościami przed wykonaną usługą oraz otrzymanymi zaliczkami.
Zastosowanie 0% stawki podatku dla usługi pośrednictwa przy sprzedaży usług turystycznych wykonywanych poza terytorium Unii Europejskiej, 23% stawka podatku dla usługi pośrednictwa przy sprzedaży usług turystycznych wykonywanych na terytorium Unii Europejskiej, 0% stawki podatku dla usługi pośrednictwa przy sprzedaży usług turystycznych wykonywanych zarówno na terytorium jak i poza terytorium Unii
Czy Spółdzielnia postępuje poprawnie wyliczając marżę, o której mowa w art. 119 ustawy dla danej wycieczki jako różnicę między pomniejszoną o dofinansowanie z opłat o których mowa w art. 4 ust. 5 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych kwotą (ceną) którą ma zapłacić nabywca usługi turystycznej będący członkiem Spółdzielni a faktycznymi kosztami poniesionymi przez Spółdzielnię z tytułu nabycia towarów