Brak opodatkowania na terytorium Polski sprzedaży towarów (dostawy towarów) do ABCD SA, nabywanych wcześniej w kraju trzecim i przemieszczanych do odbiorcy w kraju trzecim; objęcia kosztów transportu ponoszonych przez Spółkę kwalifikacją dla sprzedawanych towarów; prawo Wnioskodawcy do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur zakupowych usług transportu, związanych ze sprzedażą towarów
Możliwość zastosowania stawki podatku 0% właściwej dla usług stanowiących część usług transportu międzynarodowego oraz prawa do odliczenia podatku w przypadku nabywania usług opodatkowanych stawką w wysokości 23%
Spółka z tytułu zakupu biletów lotniczych nie rozpoznaje importu usług, w związku z czym nie wystawia faktury wewnętrznej.
Czy usługa Spółki składająca się z powyższych świadczeń cząstkowych stanowi jedną i niepodzielną usługę, a konkretnie usługę transportu, a w określonych wypadkach szczególną podkategorię usług transportu czyli usługę transportu międzynarodowego w rozumieniu art. 83 ust. 1 pkt 23 w zw. z art. 83 ust. 3 pkt 1 b ustawy o podatku od towarów usług (dalej: ustawa o VAT)?
Opodatkowanie usługi spedycji polegające na zorganizowaniu transportu towarów pomiędzy krajami Wspólnoty a krajami trzecimi gdy trasa transportu nie przebiega przez terytorium Polski?
Według jakiej stawki należy naliczyć podatek VAT od transaction fee, stanowiącej czynność pomocniczą w stosunku do czynności sprzedaży biletów, przy wystawianiu biletów lotniczych na trasach międzynarodowych i krajowych?
Prawo do zastosowania stawki 0% dla usługi kurierskiej (przewóz paczki), w sytuacji, gdy miejscem jej przeznaczenia jest kraj trzeci.
Stawka podatkowa przy świadczeniu usług transportu międzynarodowego.
Jaką stawką podatku od towarów i usług opodatkowane jest świadczenie usług polegające na dostarczaniu przesyłek poza Unię Europejską za pośrednictwem firmy kurierskiej?
Czy Spółka prawidłowo fakturuje usługę transportu traktując powyższe zlecenie jako usługę transportu międzynarodowego?
Czy w związku z tym, usługa wykonana w kraju, przez przewoźnika samochodowego, może być uznana za część transportu międzynarodowego?
Czy usługę transportową wykonaną na trasie Niemcy Polska, na zlecenie kontrahenta rosyjskiego mającego siedzibę w Rosji, można uznać za usługę transportu międzynarodowego?
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług w przypadku świadczenia usług transportwych taborem samochodowym poza terytorium kraju, wykazywanych w poz. 21 deklaracji VAT-7?
Czy usługa polegająca na przewozie towarów z terytorium kraju (towary nadane zostały w krajach Unii Europejskiej) do miejsca przeznaczenia w krajach trzecich jest usługą transportu międzynarodowego oraz, czy usługi powyższe są opodatkowane stawką podatku 0% na odcinkach krajowych i nie podlegającą podatkowi VAT na odcinkach na terytorium krajów trzecich?
Czy towary wymienione we wniosku zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 18 ustawy o podatku od towarów i usług mogą być zaliczone do towarów służących zaopatrzeniu środków transportu lotniczego używanych do wykonywania transportu międzynarodowego?
Według jakiej stawki należy opodatkować usługi transportu towarów z Polski na Ukrainę, świadczone na rzecz polskiej firmy spedycyjnej ?
Czy zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług Podatnik mógłby zastosować zasadę, że podatek VAT rozlicza nabywca usługi, tj. firma holenderska na podstawie art. 27 i 28 ustawy o podatku od towarów i usług?
Podatnik zapytuje czy usługa na trasie Niemcy - Polska jest wewnątrzwspólnotową usługą transportu towarów podlegającą opodatkowaniu, jeżeli wartość usługi została wliczona do podstawy opodatkowania towarów.
Spółka otrzymała zlecenie od polskiej firmy spedycyjnej (podała ona polski numer NIP) na wykonanie usługi transportu kontenera na trasie Hamburg-Poznań (gdzie została dokonana odbiorcza odprawa celna). Spółka posiada dokument przewozowy CMR oraz kserokopię dokumentu T1, z których wynika, iż nadawcą towaru jest firma z Japonii, a odbiorcą - firma z Poznania. Spółka nie posiada dokumentu celnego SAD
Czy w przypadku świadczenia przez Spółkę usług transportu z Polski do Szwajcarii, opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w wysokości 0% będzie podlegała ta część usługi, która odbywa się na polskim terytorium, proporcjonalnie do całości trasy, zaś pozostała część nie będzie podlegała opodatkowaniu w Polsce?
Podatnik skierował zapytanie dotyczące opodatkowania podatkiem od towarów i usług usług transportu międzynarodowego oraz sposobu wystawiania faktur dokumentujących ich świadczenie.
Kiedy usługi transportu międzynarodowego są opodatkowane stawką podatku VAT 0 %
Postanowienie w sprawie opodatkowania podatkiem od towarów i usług, usługi transportu towarów związanej z eksportem towarów.
Strona uważa, że jeżeli nie udowodni faktu rozliczenia transakcji w Wielkiej Brytanii, miejsce świadczenia przypada na terytorium Polski, tj. państwa, które nadało jej numer identyfikacyjny, którym posługuje się w tej transakcji.W związku z tym Strona zwróciła się o potwierdzenie stanowiska, iż miejscem świadczenia w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług, jest dla transakcji Polska.