Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT przy założeniu, że usługi są przyjmowane częściowo oraz przy założeniu, że dla usług ustalane są następujące po sobie terminy płatności.
Kompleksowe usługi serwisu samochodów - fakturowanie, mechanizm podzielonej płatności, oznaczenie usług kodem GTU.
Wnioskodawca nie ma obowiązku stosowania oznaczenia „mechanizm podzielonej płatności” na fakturach wystawionych z tytułu świadczenia usług serwisowych lub naprawy pojazdów. Wnioskodawca nie ma obowiązku stosowania oznaczenia GTU_07 w Jednolitym Pliku Kontrolnym (JPK) za wykonanie usług serwisowych lub naprawy pojazdów.
Wnioskodawca nie ma obowiązku stosowania oznaczenia „mechanizm podzielonej płatności” na fakturach wystawionych z tytułu świadczenia usług serwisowych lub naprawy pojazdów; Wnioskodawca nie ma obowiązku stosowania oznaczenia GTU_07 w Jednolitym Pliku Kontrolnym (JPK) za wykonanie usług serwisowych lub naprawy pojazdów.
Uznanie świadczonych usług jako kompleksowe, oznaczenie faktury adnotacją "mechanizm podzielonej płatności" oraz oznaczenie w ewidencji sprzedaży faktur kodem GTU.
Określenie miejsca świadczenia i opodatkowania usługi naprawy pojazdu samochodowego z wymianą zużytych lub uszkodzonych opon i części pojazdu na nowe dostarczone przez Zainteresowanego.
Określenie miejsca świadczenia i opodatkowania usługi naprawy pojazdu samochodowego z wymianą zużytych lub uszkodzonych opon i części pojazdu na nowe dostarczone przez Zainteresowanego.
Miejscem świadczenia i opodatkowania tych usług jest terytorium kraju, na którym usługobiorca posiada siedzibę działalności gospodarczej
Czy opisane usługi naprawy polegające na wymianie opon, klocków hamulcowych, części wykonywane na podstawie jednorazowych zleceń od klientów niemających siedziby, miejsca zamieszkania lub miejsca prowadzenia działalności na terytorium Polski będą podlegały opodatkowaniu VAT w Polsce czy w kraju zleceniodawcy?
Opodatkowania świadczonych usług naprawy dla kontrahentów niemających siedziby na terytorium kraju.
Wg jakiej stawki VAT będą opodatkowane usługi polegające na wymianie zużytych opon na nowe, lub używane ale nadające się do dalszego użytkowania, wyważeniu kół, naprawy kół, i wulkanizacji opon?Czy usługę taką należy udokumentować fakturą uproszczoną, o której mowa w § 25 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur,
1) Otrzymane pieniądze (zapłata przez klienta kwoty wynikającej z wystawionych co miesiąc faktur) stanowią przedpłatę na poczet wykonania przedmiotu Umowy, jakim jest zapewnienie dobrego stanu technicznego pojazdu poprzez wykonywanie napraw/ odpowiednie serwisowanie, dlatego nie należy zaliczać (w ostatnim dniu roku podatkowego) do przychodów należnych niewykorzystanej w danym roku rezerwy na naprawy
Dotyczy zastosowania przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 marca 2006 r. (Dz. U. Nr 51, poz. 375) - w odniesieniu do czynności polegającej na świadczeniu usług naprawy i konserwacji pojazdów samochodowych, a także dorabiania i montażu elementów wyposażenia pojazdów i akcesoriów.
Zapytanie dotyczy następującej kwestii - czy z dniem 1.09.2006 r. podatnik jest zobowiązany zainstalować kasę rejestrującą jeżeli prowadzi działalność polegającą na konserwacji i naprawie pojazdów samochodowych (PKWiU 50.20)
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy prowadząc działalność gospodarczą polegającą na konserwacji i naprawie pojazdów samochodowych powinien od 1 września 2006r. zainstalować kasę fiskalną?
Czy na podatniku VAT UE ciążą jakiekolwiek obowiązki podatkowe w zakresie podatku od towarów i usług w przypadku naprawy samochodu firmowego na terytorim państwa UE jeżeli nie podał swojego NIP UE podmiotowi świadzącemu usługę naprawy?
Czy spółka ma prawo przenieść opodatkowanie wykonywanych usług i sprzedanych w związku z tą naprawą towarów na ich nabywcę? Jakie warunki muszą być spełnione? Jaka dokumentacja jest niezbędna aby spółka miała prawo przenieść obowiązek podatkowy na nabywcę usługi?