Możliwość zastosowania 5,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 42.22.23.0 oraz PKWiU 33.20.50.0.
Możliwość korzystania ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej w przypadku świadczenia usług wykonywania instalacji elektrycznych i usług prac budowlanych.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego przy robotach budowlanych.
Wystawienie faktury z adnotacją „NP” oraz adnotacją „odwrotne obciążenie” dla usług montażu wykładzin w obiekcie hotelowym położonym w Chorwacji.
Termin rozliczenia waloryzacji wynagrodzenia (podwyższenia podstawy opodatkowania).
Stawka ryczałtu ewidencjonowanego dla przychodów z usług montażu i dla przychodów ze sprzedaży materiałów koniecznych do wykonania usługi montażu.
Otrzymanie na podstawie wyroku podwyższenia wynagrodzenia z tytułu wykonania usług budowlanych.
Dotyczy ustalenia, kiedy następuje moment powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w opisanym stanie faktycznym.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla usług budowlanych i budowlano-montażowych w przypadku odbiorów częściowych i odbioru końcowego.
Moment powstania przychodu w przypadku usług budowlanych realizowanych w oparciu o postanowienia Umów zgodny z datą podpisania protokołu odbioru.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla usług budowlanych i budowlano-montażowych w przypadku odbiorów częściowych i odbioru końcowego.
1. Czy kwota wynagrodzenia zapłaconego przez Inwestora bezpośrednio na rzecz podwykonawcy będzie kosztem uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych u Wykonawcy/Wnioskodawcy? 2. Czy dzień zapłaty wynagrodzenia bezpośrednio wypłaconego przez Inwestora na rzecz podwykonawcy będzie dniem poniesienia kosztu podatkowego przez Wykonawcę/Wnioskodawcę?
Ustalenie okresu rozliczeniowego, w którym ma być rozliczona waloryzacja wynagrodzenia podwyższająca podstawę opodatkowania z tytułu świadczenia usług budowlanych.
Oddział zagraniczny przedsiębiorcy będzie uprawniony do zaliczenia wydatków poniesionych na konstrukcje budowlane do kosztów uzyskania przychodów w myśl art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
Dotyczy ustalenia, czy w przypadku usług budowlanych realizowanych w oparciu o Kontrakty budowlane przedstawione w stanie faktycznym, przychód w podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) z tytułu wykonania tych usług powstawał w dacie sporządzenia protokołów odbioru
Skoro przedmiotem sprzedaży, zgodnie ze wskazaniem Wnioskodawcy, będą usługi wymienione w załączniku nr 15 do ustawy o VAT sklasyfikowane kodami PKWiU 42.11.20.0. oraz 43.29.12.0, to należy stwierdzić, że w tym przypadku będzie zachodził obowiązek wynikający z art. 106e ust. 1 pkt 18a ustawy, tj. obowiązek umieszczenia przez Wnioskodawcę na fakturach dokumentujących sprzedaż ww. usług wyrazów „mechanizm
Obrotu uzyskanego z tytułu świadczenia usług na nieruchomościach znajdujących się na terytorium Belgii nie powinien Pan wliczać do limitu wynikającego z art. 113 ust. 1 ustawy, w związku z tym z tytułu świadczonych usług na terytorium kraju nie przekroczy Pan limitu 200 000 zł, to nie powstanie u Pana obowiązek rejestracji do podatku VAT.
Określenia stawki podatku dla kompleksowych usług polegających na dostawie i wykonaniu paneli tapicerowych.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu kosztów z tytułu usług budowlanych wykonywanych przez odrębne przedsiębiorstwo, prowadzone przez małżonkę/małżonka.
Czy powstały w związku z świadczeniem przez Spółkę usług opisanych w stanie faktycznym przychód powinien być rozpoznawany dla celów podatkowych w momencie podpisania stosownych protokołów zaawansowania robót/protokołów odbioru przez odbiorcę, w ramach których odbiorca usługi akceptuje i przyjmuje ich wykonanie.
Właściwym momentem powstania obowiązku podatkowego dla usług budowlanych jest dzień wystawienia Świadectwa Wykonania.
Prawo do korzystania z metody kasowej i składania deklaracji podatkowych za okresy miesięczne.