Czy Spółka ma prawo rozliczać w koszty uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od Licencji.
Moment powstania obowiązku podatkowego dla usług licencyjnych świadczonych w sposób ciągły.
1.Czy niezamortyzowana część wartości początkowej ww. znaków towarowych może zostać uznana za koszt uzyskania przychodów w sytuacji zaprzestania wykorzystywania ich w działalności gospodarczej w 2018 r. i ich sprzedaży w niedalekiej przyszłości? 2.Czy w przypadku sprzedaży znaku poniżej aktualnej niezamortyzowanej wartości, zasadnym będzie zaliczenie straty z ww. sprzedaży do kosztów uzyskania przychodów
moment powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do płatności otrzymanej po podpisaniu umowy, płatności, które zostaną uregulowane po przekazaniu poszczególnych pakietów Odcinków, płatności, które wpłynęły po przekazaniu i zaakceptowaniu przez Licencjobiorcę scenariuszy Odcinków oraz wynagrodzenia, które zostanie przekazane do wypłaty trzy miesiące po rozpoczęciu emisji ostatniego Odcinka
moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu usługi udzielenia Licencji na Produkty oraz ustalenia właściwego kursu do przeliczania waluty obcej na złote w celu określenia podstawy opodatkowania
Moment powstania obowiązku podatkowego w przypadku zaliczek i tantiem.
w zakresie ustalenia, czy w odniesieniu do: - Zaliczek bezwarunkowych datą powstania przychodu, będzie dzień podpisania umowy licencyjnej, - Zaliczek warunkowych datą powstania przychodu, będzie dzień podpisania umowy licencyjnej, - Tantiem należnych na podstawie raportu sprzedaży datą powstania przychodu, będzie dzień, w którym Spółka otrzymała od kontrahenta zagranicznego zweryfikowany (poprawny)
Ustalenie momentu uwzględnienia opłat licencyjnych dotyczących roku 2017 oraz lat wcześniejszych w kosztach uzyskania przychodu Wnioskodawcy
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pierwszej raty leasingowej.
Czy przychód w odniesieniu do świadczonej przez Wnioskodawcę usługi udzielenia licencji powstanie w momencie udostępnienia mu przez platformę miesięcznego raportu rozliczeniowego?
Czy w zdarzeniu przyszłym opisanym powyżej za datę powstania przychodu, o którym mowa w art. 12. ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 poz. 397 ze zm.) (dalej: ustawa o CIT), należy zgodnie z art. 12. ust. 3e uznać dzień otrzymania przez Wnioskodawcę zapłaty?
W jakim momencie powinien zostać rozpoznany przychód na gruncie CIT w odniesieniu do płatności z tytułu udzielenia licencji oraz wykonania prac wdrożeniowych objętych Umową, w tym przeprowadzenia szkoleń (Obszar Współpracy A)?
Czy w myśl art. 12 punkt 3a ust. 1 w zw. z art. 12 punkt 3c ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. nr 74, poz. 397 ze zm., "ustawa PDOP") Spółka jest zobowiązana do rozpoznania przychodu do opodatkowania w momencie udostępnienia Spółce przez Dystrybutora raportu sprzedaży?
W jakich okresach w odniesieniu do poszczególnych części wynagrodzenia określonego w Umowie Licencji, powstaje dla Spółki przychód w rozumieniu ustawy o CIT? W jakiej wysokości Spółka powinna rozpoznawać przychód opodatkowany CIT w przypadku przekroczenia określonych w Umowie Licencji terminów dla wypełnienia warunków poszczególnych Milestone Payments?