Uznanie opisanej dostawy towarów za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów i możliwość zastosowania wobec niej stawki 0%.
Wykazywanie w pliku JPK_V7M, JPK_FA i JPK_KR sprzedaży opodatkowanej na terytorium Finlandii.
Skutki podatkowe różnych modelów transakcji wysyłki towarów z magazynu Spółki i ich sprzedaży w ramach korzystania z platformy.
Transakcje zawarte przez Wnioskodawcę z Firmą w ramach transakcji łańcuchowej stanowią dostawy krajowe, a nie WDT.
wewnątrzwspólnotową dostawa towarów, rejestracja do podatku VAT, miejsce świadczenia, prawo do odliczenia
Dostawy Rzeczy (przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel) realizowane przez Wnioskodawcę na rzecz Podmiotu B (z terytorium Polski na terytorium innego państwa członkowskiego, tj. terytorium Niemiec) będą stanowiły dla Wnioskodawcy wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, o której mowa w art. 13 ust. 1 ustawy.
Określenia, czy wykonane czynności (usługi) z powierzonego materiału, w ujęciu wartościowym stanowiącym mniej niż 50% w stosunku do materiałów własnych, stanowią WDT, określenia, czy wykonane czynności (usługi) z powierzonego materiału, w ujęciu wartościowym stanowiącym więcej niż 50% w stosunku do materiałów własnych, stanowią świadczenie usług niepodlegające opodatkowaniu w Polsce oraz określenia
w zakresie ustalenia miejsca świadczenia i opodatkowania usług transportowych na rzecz zagranicznych podatników niezarejestrowanych dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych
Opodatkowanie transakcji sprzedaży na rzecz angielskiej spółki stawką 23%
Określenie do której dostawy w transakcji łańcuchowej powinien być przypisany transport towarów
Określenie do której dostawy w transakcji łańcuchowej powinien być przypisany transport towarów
korekta faktur dokumentujących usługi świadczone na rzecz spółki cypryjskiej oraz obowiązek wykazania tych usług w informacji podsumowującej
Czy czynności faktyczne, opisane w stanie faktycznym spełniają przesłanki do zakwalifikowania ich do czynności będących WNT i WDT w rozumieniu ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2011 r. Nr 288, poz. 1054 z późn. zm.), gdyż ma to konkretne skutki w zakresie czynności prawnych, do których podatnik będzie w świetle tej ustawy zobowiązany?
Wnioskodawca ma prawo do zastosowania art. 28b ustawy o VAT, ponieważ kontrahent z Wielkiej Brytanii spełnia definicję podatnika, o której mowa w art. 28a pkt 1 lit. a) ustawy.
opodatkowania transakcji wewnątrzwspólnotowej na zasadach ogólnych w sytuacji kiedy towar jest transportowany przez trzeci w kolejności podmiot biorący udział w transakcji, moment i rozpoznanie WNT i WDT, dokumentowanie WDT
VAT - w zakresie ustalenia czy opisana we wniosku transakcja stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego
Czy transakcja, w której materiał nabywany od podatnika czeskiego, a następnie poddany obróbce we Włoszech jest dla Spółki wewnątrzwspólnotowym nabyciem?
Spółka wniosła o potwierdzenie czy, biorąc pod uwagę fakt, iż Spółka dokonuje transportu towarów bezpośrednio z Polski do ostatecznego nabywcy (tj. Spółka jest odpowiedzialna za zorganizowanie tego transportu i jest obciążona jego kosztami przez firmę spedycyjną) oraz warunki dostawy ustalone pomiędzy Spółką i innymi stronami transakcji łańcuchowej, transport towarów powinien być przyporządkowany dostawie
Czy Wnioskodawca postąpił słusznie, nie traktując zakupu towarów od niemieckiego kontrahenta jako WNT i w związku z powyższym nie wystawiając faktury wewnętrznej? Czy był zobowiązany do wystawienia faktury potwierdzającej sprzedaż dla kontrahenta norweskiego z podatkiem należnym wg stawek krajowych?
Wg jakich stawek należy opodatkować i jak udokumentować wykonywane przez Jednostkę, jak również przez podwykonawcę usługi transportu towarów na odcinku: Polska - Hiszpania, na zlecenie niemieckiego podatnika podatku VAT, który dla potrzeb tej usługi podał NIP francuski?
Czy usługa wykonana na rzeczowym majątku ruchomym (naprawa cystern), świadczona w Polsce dla nabywcy z Niemiec, który posiada nadany mu w jego państwie numer identyfikacji dla potrzeb podatku VAT, a naprawione cysterny zostaną wywiezione z terytorium Polski w ciągu 30 dni od dokonania naprawy, podlega opodatkowaniu w Polsce? Jeżeli tak, to jaką stawkę zastosować do tej usługi?
Podatnik zwrócił się z pytaniem czy prawidłowo postępuje wystawiając fakturę VAT ze stawką 0% i ewidencjonując ją w rejestrze sprzedaży VAT bez wykazywania tego faktu w deklaracji VAT-7?