Opodatkowanie Armatora z siedzibą i miejscem zarządu na Litwie z tytułu wypłacanego mu wynagrodzenia za czarter statków wraz z załogą, w celu transportu przedstawicieli polskiej spółki do określonych miejsc.
Zastosowanie ulgi abolicyjnej, do wynagrodzeń uzyskanych w Meksyku z pracy na pokładzie statku morskiego przeznaczonego do wykonywania odwiertów oraz innych prac interwencyjnych na odwiertach.
Możliwość stosowania ulgi abolicyjnej do wynagrodzenia wypłaconego z tytułu pracy na statku eksploatowanym w komunikacji międzynarodowej przez przedsiębiorstwo z siedzibą i faktycznym zarządem w Japonii.
Opodatkowanie Armatora z siedzibą i miejscem zarządu w Holandii z tytułu wypłacanego mu wynagrodzenia za czarter statków wraz z załogą, w celu transportu przedstawicieli polskiej spółki do określonych miejsc.
Opodatkowanie Armatora z siedzibą i miejscem zarządu w Danii, z tytułu wypłacanego mu wynagrodzenia za czarter statków wraz z załogą, w celu transportu przedstawicieli polskiej spółki z o.o. do określonych miejsc na Morzu Bałtyckim
Możliwość skorzystania z ulgi abolicyjnej bez ograniczenia kwotowego.
Możliwość skorzystania z ulgi abolicyjnej na podstawie art. 27g ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w odniesieniu do dochodów uzyskanych w 2022 r. i w latach następnych.
Opodatkowania dochodów uzyskanych z pracy wykonywanej na statku eksploatowanym w komunikacji międzynarodowej przez podmiot z siedzibą w Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz obowiązek złożenia zeznania podatkowego.
Dochody uzyskane w 2022 r. z tytułu pracy najemnej wykonywanej na pokładzie statku badawczego, podlegają opodatkowaniu zarówno w Niemczech, jak i w Polsce.
Kwestia opodatkowania dochodów uzyskiwanych z tytułu pracy najemnej wykonywanej na holowniku - statku wsparcia typu PSV, w tym zastosowania metody unikania podwójnego opodatkowania, zastosowania ulgi abolicyjnej i obowiązku złożenia zeznań podatkowych.
Zastosowanie metody proporcjonalnego odliczenia i ulgi abolicyjnej w sytuacji gdy dochody podlegają opodatkowaniu w Wielkiej Brytanii, jednocześnie korzystając ze zwolnienia na podstawie przepisów brytyjskiego prawa podatkowego.
Opodatkowanie dochodów uzyskanych z pracy wykonywanej na statkach eksploatowanych w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą i faktycznym zarządem w Grecji oraz na statkach eksploatowanych w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą i faktycznym zarządem na Malcie.
Zwolnienie z opodatkowania dochodów uzyskiwanych z pracy na statku eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą i faktycznym zarządem w Danii (art. 14 ust. 3 Konwencji między Polską a Danią w sprawie unikania podwójnego opodatkowania).
Możliwość skorzystania z ulgi abolicyjnej w pełnym zakresie nie jest uzależniona od rodzaju statku, na którym świadczona jest praca.
Możliwość skorzystania z ulgi abolicyjnej w pełnym zakresie nie jest uzależniona od rodzaju statku, na którym świadczona jest praca.
Brak możliwość skorzystania z ulgi abolicyjnej w odniesieniu do dochodów uzyskiwanych z pracy najemnej wykonywanej na statku klasyfikowanym jako FPSO (pływający obiekt produkcyjno-magazynowo-przeładunkowy).
Opodatkowanie dochodów uzyskanych z pracy wykonywanej na statku eksploatowanym na wodach Gabonu. Możliwość skorzystania z ulgi abolicyjnej w odniesieniu do tych dochodów.
Opodatkowanie dochodów zagranicznych, zastosowanie metody unikania podwójnego opodatkowania i ulgi abolicyjnej.