Czy spłata na rzecz byłego męża jest wydatkiem na własne cele mieszkaniowe i uprawnia do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Spłata pożyczki udzielonej przez teściów na wkład mieszkaniowy jako wydatek na własny cel mieszkaniowy.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia nieruchomości spłaty męża za przyznanie wkładu mieszkaniowego związanego ze spółdzielczym lokatorskim prawem do lokalu, opłat poniesionych w związku z czynnością notarialną w zakresie dokonania podziału majątku oraz opłat poniesionych w związku z czynnością notarialną w zakresie przekształcenia spółdzielczego lokatorskiego prawa do
W zakresie skutków podatkowych podziału majątku wspólnego oraz częściowego zniesienia współwłasności nieruchomości ze spłatą.
Koszty uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży udziałów otrzymanych w wyniku podziału majątku wspólnego małżonków.
Podział majątku wspólnego małżonków oraz zniesienie współwłasności nieruchomości.
Skutki podatkowe otrzymania spłaty z tytułu wykonania zawartej umowy o podział majątku małżonków.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z działalności gospodarczej kwoty wyrównania udziału byłej małżonki w nieruchomości wspólnej wykorzystywanej do prowadzenia działalności gospodarczej.
W zakresie skutków podatkowych nabycia na wyłączną własność lokalu mieszkalnego będącego przedmiotem spadku po zmarłych rodzicach, w zamian za spłatę.
Ustalenia: - czy spłata Wierzytelności (tj. pożyczki oraz odsetek naliczonych do dnia podpisania Umowy Subrogacji) dokonana przez Spółkę na rzecz Pierwotnego Pożyczkodawcy winna być kwalifikowana jako wydatek stanowiąc koszt uzyskania przychodów, - czy w związku z otrzymaniem przez Spółkę od spółki OZE spłaty Wierzytelności oraz otrzymaniem zapłaty Dalszych odsetek, obowiązek rozpoznania tych płatności
Powstanie przychodu ze źródła oraz uznanie spłaty na rzecz brata za koszt uzyskania przychodu.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem na własne cele mieszkaniowe przychodu z odpłatnego zbycia garażu na spłatę byłej żony z tytułu podziału majątku wspólnego dokonaną w zamian za udział w domu mieszkalnym.
Ustalenia: - czy w związku z nabyciem Wierzytelności przez Wnioskodawcę, otrzymane spłaty nabytej Wierzytelności w kwocie brutto (tj. wartości nominalnej Wierzytelności wraz z podatkiem VAT) stanowią/będą stanowiły przychody podatkowe i Wnioskodawca jest/będzie zobowiązany do rozpoznania przychodu podatkowego w kwocie faktycznie otrzymanej od Klientów spłaty danej Wierzytelności oraz Cena nabycia Wierzytelności
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe (nabycie od męża udziału w nieruchomości).
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej w spadku i w dziale spadku.
Ustalenie czy przeznaczenie środków uzyskanych ze sprzedaży działki na spłatę byłego małżonka oraz spłatę kredytu na spłatę byłego małżonka w związku z podziałem majątku wspólnego i przyznaniem na wyłączną własność lokalu mieszkalnego będzie wydatkiem na własne cele mieszkaniowe, a tym samym czy będzie uprawniać do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego, w związku z wykorzystaniem przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości na własne cele mieszkaniowe.
Zaliczenie do ulgi mieszkaniowej wydatków na zakup przez męża udziału w mieszkaniu od byłej żony.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy PIT w związku z wydatkowaniem przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego (dokonanego przez upływem pięciu lat od licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie), na spłatę udziału należącego do byłego małżonka w lokalu mieszkalnym, do którego nabyte zostało prawo własności w wyniku podziału
Prawo do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy PIT w związku z wydatkowaniem przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości (dokonanego przez upływem pięciu lat od licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie), na spłatę udziału należącego do byłej żony w budynku mieszkalnym, do którego nabyte zostało prawo własności w wyniku podziału majątku