Skutki podatkowe sprzedaży działki po upływie 5-lat od daty jej nabycia.
Jeżeli istotnie sprzedający z tytułu omawianej transakcji – sprzedaży ciągnika – był zwolniony z podatku od towarów i usług, to transakcja nabycia ciągnika rolniczego od rolnika ryczałtowego nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Jeżeli opisana transakcja sprzedaży ciągnika rolniczego była objęta uregulowaniami ustawy o podatku od towarów i usług – nie była Pani zobligowana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu opisanego stanu faktycznego, gdyż czynność ta była wyłączona na podstawie art. 2 pkt 4 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Transakcja sprzedaży działek nie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Zakup ciągnika rolniczego od podatnika zwolnionego z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT.
Dotyczy niewliczania do limitu sprzedaży wynikającego z art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług przychodu uzyskanego ze sprzedaży ciągnika będącego środkiem trwałym.
Uznanie wykonywanych przez Wnioskodawcę czynności zbioru i omłotu płodów rolnych na polu sprzedawcy za świadczenie usług oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od zakupionych maszyn rolniczych wykorzystanych do świadczenia ww. usług.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w gospodarstwie rolnym - rolnikowi, otrzymanym w spadku i w związku z podziałem majątku wspólnego (zwolnienie przedmiotowe).
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej zakup kombajnu zbożowego.
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy: braku obowiązku wystawienia faktury dokumentującej wpłaconą zaliczkę na rzecz rolnika ryczałtowego, terminu zwiększenia kwoty podatku naliczonego o wartość zryczałtowanego zwrotu podatku.
Sprzedaż ciągnika rolniczego nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w związku z objęciem jej zwolnieniem z opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Nie ciążył więc na Panu obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych.
Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy, wywłaszczenia działek nr 1, 2, 3, 4 będących we współwłasności małżeńskiej z nakazu władzy publicznej pod drogę publiczną w zamian za odszkodowanie.
Wnioskodawca w związku ze sprzedażą Nieruchomości nr (…) będzie działał w charakterze podatnika VAT w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy, a tym samym transakcja będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
W części uznania, że dostawa Nieruchomości stanowić będzie czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, oraz w część uznania, że dostawa Nieruchomości będzie opodatkowana, gdyż nie znajdzie zastosowania żadne ze zwolnień z podatku, w szczególności z art. 43 ust. 1 pkt 2 i 9 ustawy o VAT
Skoro sprzedający z tytułu omawianej transakcji nie będzie zwolniony z podatku od towarów i usług, bo nie działa w charakterze podatnika podatku od towarów i usług, to transakcja nabycia maszyny rolniczej podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Brak uznania Zainteresowanych za podatników podatku VAT z tytułu sprzedaży działek.
Sprzedaż przez Zainteresowanych udziałów we współwłasności działek nr 1 i nr 2 nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku.
niepodleganie opodatkowaniu sprzedaży działek nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Czy od zakupu używanego ciągnika rolniczego, który służył będzie Wnioskodawcy przez wiele lat w gospodarstwie rolnym, Wnioskodawca jako rolnik ryczałtowy powinien zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych?
niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży działek nr 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 i 10 będących we współwłasności małżeńskiej, niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT oraz braku obowiązku zapłaty podatku VAT z tytułu dostawy działki nr 5 będącej we współwłasności małżeńskiej.