Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości 2, Nieruchomości 3 i Nieruchomości 4 na rzecz Spółki-Kupującej, w sytuacji złożenia zgodnego oświadczenia o rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT i wyborze opodatkowania; prawo do odliczenia podatku VAT przez Spółkę-Kupującą wynikającego z otrzymanych faktur dokumentujących dostawę Nieruchomości 2, Nieruchomości 3 i Nieruchomości 4;
Prawo do samodzielnego odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem w ramach wspólności majątkowej małżeńskiej części usługowej Nieruchomości.
Zgodnie z art. 19a ust. 3 ustawy, momentem powstania obowiązku podatkowego dla świadczonych przez Spółkę usług udzielania pożyczek zarówno tych udzielanych przed rezygnacją ze zwolnienia od podatku jak i tych udzielanych po rezygnacji ze zwolnienia, jest data upływu każdego okresu (czyli w analizowanym przypadku jest to każdy kolejny rok podatkowy), do którego odnoszą się rozliczenia. W przypadku odsetek
Zwolnienie od podatku sprzedaży nieruchomości. Prawo do odliczenia podatku poprzez dokonanie korekty w rozliczeniu JPK-V7M złożonym za miesiąc, w którym nastąpi zbycie na podstawie art. 91 pkt. 7d ustawy.
Rezygnacji ze zwolnienia o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, pomimo niedopełnienia obowiązku wynikającego z art. 43 ust. 10 pkt 2 ustawy.
Podleganie opodatkowaniu wydania (przekazania) Małżonce, w wyniku podziału majątku wspólnego, lokali i powstanie obowiązku wystawienia faktury dokumentującej tę transakcję.
Opodatkowanie i moment powstania obowiązku podatkowego dla odsetek w przypadku rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT usług udzielenia pożyczki.
Sprzedaż będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy, więc Wnioskodawczyni nie będzie zobowiązana do udokumentowania tej sprzedaży fakturą VAT.
Brak zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, wystawienie faktury.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku ze świadczeniem przez Spółkę Usług na rzecz Usługobiorców mających siedzibę w UE oraz poza UE (w państwie trzecim) oraz Ich oddziałów, posiadających stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w UE oraz poza UE (w państwie trzecim).
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży części działki zabudowanej nr 1, będącej we współwłasności małżeńskiej, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy oraz możliwości rezygnacji z przedmiotowego zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 10 i 11 ustawy. Obowiązek wystawienia faktury dokumentującej ww. sprzedaż.
Moment powstania obowiązku podatkowego dla usług udzielania pożyczek, w przypadku rezygnacji ze zwolnienia od podatku VAT oraz ustalenie czy dla umów pożyczek zawartych i udzielonych przed rezygnacją ze zwolnienia od podatku VAT znajdzie zastosowanie opodatkowanie podatkiem VAT w zakresie, w jakim ww. pożyczki są spłacane po rezygnacji ze zwolnienia.
Zainteresowani przy sprzedaży Nieruchomości będą działali jako podatnicy VAT. 2. Sprzedaż zabudowanej Nieruchomości, będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT z możliwością wyboru – po spełnieniu warunków z art. 43 ust. 10 i ust. 11 ustawy – opodatkowania podatkiem VAT. 3. Zainteresowani – w przypadku wyboru opodatkowania podatkiem VAT – zobowiązani będą wystawić każdy we własnym imieniu fakturę
Z tytułu sprzedaży własności działki, skoro Wnioskodawca będzie występował w charakterze podatnika, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy, to przedmiotowa transakcja będzie podlegać opodatkowaniu według właściwej stawki podatku VAT. W konsekwencji Wnioskodawca będzie zobowiązany udokumentować fakturą VAT obrót uzyskany z transakcji sprzedaży działki w części przypadającej na Niego jako współwłaściciela
ustalenie czy aport majątku Miasta do spółki ... stanowi odpłatną dostawę towaru w rozumieniu przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, ustalenie czy aport majątku Miasta do spółki ... podlega opodatkowaniu podatkiem VAT czy jest zwolniony z tego podatku, sposobu ustalenia podstawy opodatkowania tym podatkiem, ustalenie czy w sytuacji gdy składniki majątku będące przedmiotem aportu będą objęte
Dostawa części budynku i budowli, które zostały wynajęte przez Wnioskodawcę na co najmniej 2 lata przed planowaną datą transakcji, będą zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT, w konsekwencji Wnioskodawca oraz Kontrahent będą zrezygnować ze zwolnienia i wybrać opodatkowanie dostawy w myśl art. 43 ust. 10 i 11 ustawy o VAT.
opodatkowanie wniesienia aportem do Spółki III, IV i V etapu Sieci Kanalizacyjnej, określenie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz ustalenie podstawy opodatkowania dla tej transakcji
Rozliczenie wykonywanych usług rolniczych oraz prawo do odliczenia z tytułu nabycia ciągnika rolniczego.
Czy w związku z przepisaniem podatku VAT na małżonkę Wnioskodawca będzie musiał oddać część podatku naliczonego w związku z zakupem materiałów budowlanych na budowę obory?
1. Czy dostawa wieczystego użytkowania gruntu wraz z własnością posadowionego na nim budynku (Nieruchomość) korzysta ze zwolnienia z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 lub art. 43 ust. 1 pkt 10a Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54 poz. 535 ze zm.) Przepisy: Art. 43 ust. 1 pkt 10 uVAT oraz art. 43 Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług
Możliwość odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie materiałów do produkcji rolnej oraz poniesienie wydatków inwestycyjnych, związanych z prowadzoną działalnością rolniczą.
Czy zbycie składników majątkowych stanowi dostawę zorganizowanej części przedsiębiorstwa wyłączenie zobowiązań i należności, składniki nie są wydzielone organizacyjnie z działalności Zainteresowanego.