Określenie momentu uzyskania przychodu przy sprzedaży leku przez aptekę w związku z otrzymaną refundacją.
Możliwości opodatkowania preferencyjną stawką podatkową dochodu osiągniętego w 2019 r.
moment powstania przychodu ze sprzedaży artykułów ortopedycznych i medycznych
Prawidłowe jest stanowisko, zgodnie z którym refundację podatku, którą Spółka otrzyma w związku z zapłaceniem przez Spółkę maltańską podatku od jej dochodów należy kwalifikować jako przychód opodatkowany na zasadach ogólnych przewidzianych w ustawie o CIT, inny od przychodów Spółki z tytułu dywidend oraz innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, czy też od przychodów z odsetek.
ustalenie, czy kwota zobowiązań refundacyjnych payback, będzie stanowiła koszty uzyskania przychodu oraz momentu zaliczenia jej do kosztów podatkowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu refundacji kosztów przez BGK.
Czy w związku z tym, że Wnioskodawca otrzymywał kwoty Dopłat na Rachunek podstawowy i nie jest w stanie ustalić, jakie wydatki i koszty zostały bezpośrednio sfinansowane z dochodów, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Wnioskodawca powinien zastosować tzw. metodę klucza przychodowego określoną w art. 15 ust. 2 tej ustawy w celu wyłączenia z kosztów podatkowych
Czy prawidłowe jest dokonanie przez Spółkę korekty amortyzacji na bieżąco od stycznia 2014 r.?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy odpisy amortyzacyjne od części wartości środka trwałego sfinansowanej otrzymaną dotacją będą stanowiły koszt uzyskania przychodu czy nie będą stanowiły takiego kosztu?
Czy w dniu otrzymania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej bezzwrotnej dotacji na termomodernizację środka trwałego będącego własnością Spółki, powstaje obowiązek rozpoznania opodatkowanego przychodu w wysokości otrzymanego dofinansowania czy też jest to przychód wolny od podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Spółka nie występuje jako podatnik VAT przekazując towary i usługi finansowane ze środków ZFŚS, natomiast w przypadku przekazania towarów i usług zakupionych wcześniej ze środków obrotowych Spółka działa jako podtnik VAT
Spółka nie występuje jako podatnik VAT przekazując towary i usługi finansowane ze środków ZFŚS, natomiast w przypadku przekazania towarów i usług zakupionych wcześniej ze środków obrotowych Spółka działa jako podtnik VAT
Czy Sp. z o.o., może zmienić sposób ustalania momentu powstania przychodu i zaliczyć do przychodu, zgodnie z zasadą memoriałową, kwotę refundacji NFZ należną, lecz jeszcze nie otrzymaną?
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości ubiegania się o zwrot naliczonego podatku VAT w związku z poniesionymi wydatkami w ramach zakupów materiałów biurowych, środków trwałych i innych zakupów, które zostały zapłacone lub będą refundowane z Funduszy Unijnych.
1. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług w drugiej z opisanych wyżej sytuacji, tj. wówczas, kiedy kwoty z tytułu refundacji nie wpływają bezpośrednio na rachunek bankowy podatnika, ale zgodnie z zawartą umową cesji wierzytelności, wpływają bezpośrednio na rachunek bankowy Cesjonariusza, czyli hurtowni farmaceutycznej? 2. Kiedy powstaje przychód podatkowy w podatku dochodowym
Kiedy powstaje przychód w podatku dochodowym od osób fizycznych?Kiedy należy zaksięgować przychód w podatku dochodowym w przypadku:nieprawidłowego odzwierciedlenia stanu faktycznego (błędu),wystąpienia nadwykonań? Jak zaksięgować korekty sprzedaży 21/1/2010, 20/2/2010 i 18/3/2010 oraz fakturę sprzedaży 23/2010 z 4 maja 2010 r.?
poniesionych wydatków na remont budynku produkcyjno biurowego i w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zniszczonej nawierzchni przed halą produkcyjną w części w jakiej zostaną sfinansowane: - z własnych środków Spółki - ze środków pomocowych
1. Czy w przypadku wykonania świadczeń zdrowotnych realizowanych w ramach umowy z NFZ za dzień powstania przychodu należy uznać dzień realizacji świadczenia, czy dzień wystawienia faktury, czy dzień otrzymania z NFZ zapłaty za zrealizowane świadczenia? 2. Co jest przychodem należnym z tytułu zakontraktowanych z NFZ świadczeń?
W jaki sposób (i w jakiej wysokości) telepracownik powinien rozliczać się ze swoim pracodawcą:w formie ewidencji poniesionych kosztów (np.: wg bilingów telefonicznych), czy ekwiwalentu (ryczałtu) za wykorzystywanie urządzeń biurowych będących własnością lub współwłasnością pracownika, czy też proporcjonalnie (np.: 1/3 opłat za mieszkanie oraz za elektryczność), tak, aby w efekcie zwrot kosztów otrzymanych
Do którego roku podatkowego należy zaliczyć dofinansowanie do wynagrodzeń zatrudnionych niepełnosprawnych należne za miesiące listopad-grudzień 2007 roku?W którym roku podatkowym należy ująć zwrot dofinansowania za rok 2007, dokonany 13 lutego 2008 roku na rachunek PFRON?
Czy dofinansowanie otrzymane przez pacjenta rodzi ten sam moment powstania obowiązku podatkowego w VAT co refundacje uzyskane z NFZ, to znaczy czy obowiązek podatkowy powstaje w momencie wpływu pieniędzy (dofinansowania) na konto bankowe podatnika, czy też z chwilą wystawienia faktury.
Czy na podstawie przepisów ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2000 r. Nr 14 poz. 176 z późn. zm.) przychód otrzymany w styczniu 2004 r. na podstawie umowy przelewu wierzytelności z tytułu sprzedaży leków zawartej pomiędzy hurtownią farmaceutyczną a spółką będącą zbywcą wierzytelności przysługującej jej od Oddziału NFZ z tytułu sprzedaży leków za zrealizowane