Dotyczy ustalenia, czy: - przeprowadzenie połączenia, polegającego na przeniesieniu całego majątku Spółki Przejmowanej na Wnioskodawcę, będzie skutkować powstaniem przychodu podatkowego w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8c ustawy o CIT po stronie Wnioskodawcy jako Spółki Przejmującej; - przeprowadzenie połączenia, polegającego na przeniesieniu całego majątku Spółki Przejmowanej na Wnioskodawcę, będzie
Czy na skutek połączenia po stronie spółki przejmującej powstanie przychód na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c ustawy o CIT, w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3e ustawy o CIT, Czy na skutek połączenia po stronie spółki przejmującej powstanie przychód jeżeli wartość emisyjna udziałów wydanych Wspólnikowi będzie odpowiadała wartości rynkowej majątku Spółki przejmowanej ustalonej na dzień poprzedzający dzień
Czy Wnioskodawca, opodatkowany ryczałtem od dochodów spółek, po dokonaniu połączenia, w myśl art. 5151 § 1 k.s.h., poprzez przejęcie Spółki z o.o. opodatkowanej na zasadach ogólnych, zachowa prawo do opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek?
Czy po przeprowadzeniu Połączenia Wnioskodawca będzie mógł w ramach podatku od osób prawnych nadal korzystać z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek; - Czy na skutek planowanego połączenia Wnioskodawcy z SPV w okresie opodatkowania Wnioskodawcy Ryczałtem powstanie określony w art. 28m ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT dochód z tytułu zmiany wartości składników majątku.
Ustalenie, czy Wnioskodawca, opodatkowany ryczałtem od dochodów spółek, po dokonaniu połączenia, w myśl art. 492 § 1 pkt 1 KSH, poprzez przejęcie dwóch Spółek, opodatkowanych na zasadach ogólnych i spełniających przesłanki wskazane w art. 28j ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a które z dniem przejęcia zamkną księgi rachunkowe, sporządzą sprawozdania finansowe oraz dokonają rozliczeń i ustaleń
1. W jaki sposób należy określić ustaloną na dzień poprzedzający Dzień Podziału wartość rynkową majątku spółki dzielonej otrzymanego przez spółkę przejmującą w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8c, art. 12 ust. 1 pkt 8d oraz art. 12 ust. 1 pkt 8f ustawy o CIT? 2. W jaki sposób należy określić wartość składników majątku spółki dzielonej otrzymanego przez spółkę przejmującą w drodze podziału w rozumieniu
Wyłączenie z opodatkowania połączenia Spółek, którego skutkiem jest przejęcie całego majątku Spółki Przejmowanej przez Spółkę Przejmującą.
Czy Spółka w wyniku przeprowadzenia połączenia odwrotnego osiągnęła przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Skutki podatkowe przejęcia spółki z o. o. dla której spółka przejmująca jest i będzie na moment przejęcia jedynym udziałowcem.
1. Czy połączenie SPZOO przez przejęcie majątku Spółek Przejmowanych nie będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego po stronie SPZOO, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 8c ustawy o CIT, jeżeli wartość składników majątku Spółek Przejmowanych dla celów podatkowych zostanie przyjęta przez SPZOO w wartości wynikającej z ksiąg podatkowych Spółek Przejmowanych oraz przejęte składniki majątku zostaną
W zakresie skutków podatkowych planowanego łączenia spółek przez przejęcie
Czy po przekształceniu spółki komandytowej w spółkę z o.o., a następnie po połączeniu spółek poprzez przejęcie przez tę spółkę z o.o. innej spółki z o.o. spółka Wnioskodawcy - X sp. z o.o. jest uprawniona do korzystania ze stawki podatku dochodowego do osób prawnych w wysokości 9%, zgodnie z art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy CIT, w odniesieniu do przychodów (dochodów) innych niż z zysków kapitałowych?
w zakresie ustalenia: • w jaki sposób należy określić ustaloną na Dzień Podziału wartość majątku spółki dzielonej otrzymanego przez spółkę przejmującą w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8c ustawy o CIT, • w jaki sposób należy określić wartość emisyjną udziałów przydzielonych udziałowcom spółki dzielonej w rozumieniu art. 12 ust. 4 pkt 3e ustawy o CIT, • w jaki sposób należy określić wartość majątku spółki
Przez ustaloną na dzień łączenia wartość majątku Spółki Przejmowanej otrzymanego przez Spółkę Przejmującą w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8c updop należy rozumieć wartość rynkową ustaloną z zastosowaniem właściwej metody wyceny, dla celów której majątek powinien być rozumiany jako zbiór aktywów i pasywów.
Czy będące przedmiotem planowanej transakcji przeniesienie części przedsiębiorstwa Spółki Dzielonej stanowi zdarzenie powodujące powstanie przychodu do opodatkowania po stronie Wnioskodawcy?
W zakresie powstania przychodu po stronie spółki kapitałowej w związku z planowanym połączeniem.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodu podatkowego, obowiązków płatnika oraz ustalenia wysokości przychodu Komplementariusza.
1. Czy pod pojęciem wartości emisyjnej udziałów wskazanej w art. 12 ust. 4 pkt 3e ustawy o CIT należy rozumieć wartość udziałów Spółki przejmującej czy przejmowanej? 2. Czy w pierwszym wariancie połączenia przychody z połączenia, o jakich mowa w art. 7b ust. 1 pkt 1 lit. m tiret pierwszy ustawy o CIT, będą mieściły się w zwolnieniu z art. 12 ust. 4 pkt 3e ustawy o CIT? 3. Czy w drugim wariancie połączenia
Rozliczenie podatkowe przychodów i kosztów w związku z podziałem przez wydzielenie.
Brak powstania po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego w związku z przejęciem przez Wnioskodawcę całego majątku spółki przejmowanej.
Dochód powstały na skutek połączenia ze Spółką Przejmowaną, będzie nadwyżka wartości przejętego majątku Spółki Przejmowanej ponad wartość Nowych Udziałów wydanych Wspólnikom, w razie gdy dojdzie do Połączenia bez uzasadnionych przyczyn ekonomicznych.
Dochód powstały na skutek połączenia ze Spółką Przejmowaną, będzie nadwyżka wartości przejętego majątku Spółki Przejmowanej ponad wartość Nowych Udziałów wydanych Wspólnikom, w razie gdy dojdzie do Połączenia bez uzasadnionych przyczyn ekonomicznych.
Dochód powstały na skutek połączenia ze Spółką Przejmowaną, będzie nadwyżka wartości przejętego majątku Spółki Przejmowanej ponad wartość Nowych Udziałów wydanych Wspólnikom, w razie gdy dojdzie do Połączenia bez uzasadnionych przyczyn ekonomicznych.