Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w odniesieniu do umorzonego zadłużenia kredytowego i skutków podatkowych otrzymania kwoty zwróconej przez bank.
Wydatki poniesione na prace polegające na całkowitej rozbiórce torów kolejowych i ich odbudowie Spółka może zaliczyć na bieżąco w koszty uzyskania przychodu, w dacie poniesienia, zgodnie z art. 15 ust. 4e updop.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe (środki ze sprzedaży mieszkania przeznaczone na remont kupowanego domu poniesione przed przeniesieniem własności).
Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX).
Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów kwalifikowanych, określonych w art. 18d ust. 3 updop opisane w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym odpisy amortyzacyjne od środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.
Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków na aranżację mieszkania.
Możliwość skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Dotyczy ustalenie, czy dzień podpisania protokołu odbioru prac budowlanych określa jednocześnie moment powstania przychodu w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania na rzecz wspólników spółki budynku użytkowego (hali); brak obowiązku dokonania korekty podatku od wydatków remontowo-inwestycyjnych budynku użytkowego (hali) w związku z nieodpłatnym przekazaniem na rzecz wspólników spółki ww. budynku; brak obowiązku zapłaty podatku od towarów i usług w związku z nieodpłatnym przekazaniem na rzecz wspólników
W zakresie ustalenia, czy prowadzona przez Spółkę Działalność B+R stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, co uprawnia do dokonania odliczenia, o którym mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT.
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym prowadzone przez nią Projekty B+R stanowią działalność badawczo-rozwojową, w rozumieniu art. 4a pkt 26-28 Ustawy CIT w brzmieniu obowiązującym zarówno do końca września jak i od 1 października 2018 r., która uprawnia do zastosowania ulgi określonej w art. 18d Ustawy CIT? 2. Czy koszty ponoszone przez Spółkę na realizację Projektów B+R wymienione
Ustalenie momentu rozpoczęcia i zakończenia prac montażowych konstytuujących zakład na terytorium Polski.
Naliczona przez Spółkę amortyzacja zaliczona do kosztów uzyskania przychodów od środków trwałych oraz od wartości niematerialnych i prawnych wykorzystywanych w działalności badawczo-rozwojowej stanowi koszt kwalifikowany na podstawie art. 18d ust. 3 ustawy o PDOP i może zostać odliczona od podstawy opodatkowania w ramach ulgi B+R, w części jakiej środki te są wykorzystywane do działalności badawczo-rozwojowej
Określenie czy opisane badania naukowe, prowadzone w ramach działalności gospodarczej stanowią działalność badawczo-rozwojową oraz czy poniesione koszty - stanowią koszty kwalifikowane działalności badawczo-rozwojowej.
Koszty nabycia przez Wnioskodawcę sprzętu specjalistycznego, wykorzystywanego bezpośrednio w prowadzonej przez Państwa działalności badawczo-rozwojowej, w szczególności naczyń i przyborów laboratoryjnych oraz urządzeń pomiarowych, o którym mowa we wniosku, za wyjątkiem kosztów nabycia materiałów pomocniczych używanych w badaniach stanowią dla Państwa koszty kwalifikowane w rozumieniu art. 18d ust.
Określenie czy prowadzona działalność gospodarcza może być uznana za działalność badawczo-rozwojową oraz czy wydatki poniesione w związku w wytworzeniem, wdrożeniem prototypu, stanowią koszty poniesione na działalność badawczo-rozwojową, o których mowa jest w art. 26e ust. 2 i 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość rozliczenia łącznych dochodów z działalności gospodarczej w ramach tzw. ulgi badawczo-rozwojowej.
Wydanie interpretacji indywidualnej - dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej tzn. uznania projektu za prace rozwojowe
Ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym w opisanym stanie faktycznym wydatki poniesione na usunięcie nieprawidłowości stanu technicznego wiaduktu a wynikające z trzech etapów prac określonych decyzją (…) Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego (dalej: „WINB”) będą mogły być jednorazowo zaliczone do kosztów uzyskania przychodów i traktowane jako wydatki o charakterze