Nabycie składników majątku Upadłego (nieruchomości i ruchomości) będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, wobec czego będzie wyłączone z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Sprzedaż przez syndyka działki z położonymi na niej budynkiem mieszkalnym i budynkiem warsztatowym będzie zwolniona z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Możliwości wspólnego rozliczenia się z małżonków po uprawomocnieniu się zakończenia postepowania upadłościowego.
Możliwości wspólnego rozliczenia się z małżonków po uprawomocnieniu się zakończenia postępowania upadłościowego.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości przez syndyka . Wydatkowanie części przychodu z odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości – cele mieszkaniowe – spłata kredytu hipotecznego, wynajęcie nieruchomości.
Określenie czy składniki majątku mające być przedmiotem sprzedaży przez Wnioskodawcę w ramach postępowania upadłościowego stanowią przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część.
Brak wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT czynności zbycia składników przedsiębiorstwa w upadłości.
Brak możliwość wspólnego rozliczenia się ze względu na nie pozostawanie we wspólności majątkowej z małżonkiem na skutek ogłoszenia upadłości.
Uznanie sprzedaży składników majątkowych spółki w upadłości za czynność niepodlegającą przepisom ustawy o VAT jako zbycie przedsiębiorstwa.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wierzytelności odpisanych jako nieściągalne.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania umorzenia zobowiązań.
1. Czy T zobowiązana jest do zakwalifikowania do przychodów jedynie ustalonej w porozumieniu kwoty, tj. 70% wierzytelności zakupionej od FS, czy też całej otrzymanej kwoty wierzytelności? 2. W sytuacji jeżeli przychodem jest cała kwoty otrzymana od Syndyka, to czy cześć umówiona przekazywana do B jest kosztem?
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wierzytelności, których nieściągalność została udokumentowana w oparciu o ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
Nieuznanie syndyka za podatnika z tytułu wykonywania czynności związanych z likwidacją masy upadłości zmarłego przedsiębiorcy oraz braku obowiązku sporządzenia spisu z natury i rozliczenia z tego tytułu podatku należnego.
Czy w przypadku nieuregulowania w ramach postępowania upadłościowego dłużnika W Sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej wierzytelności E Sp. z o.o. w całości i wydania postanowienia o ukończeniu postępowania upadłościowego obejmującego likwidację majątku dłużnika W Sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej, nieściągalna wierzytelność E Sp. z o.o. z tytułu umów sprzedaży, która uprzednio została zarachowana
Czy wyprzedaż poszczególnych składników majątku przez syndyka podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
1. Jak należy dokumentować sprzedaż majątku dokonywaną przez syndyka po śmierci podatnika? 2. Czy na syndyku ciąży obowiązek rozliczenia podatnika podatku od towarów i usług w związku z dokonanymi sprzedażami majątku po jego śmierci? 3. Czy po śmierci podatnika, syndyk może dokonać korekt faktur, oraz związanych z tym korekt deklaracji dla podatku od towarów i usług VAT - 7 za okres: -do dnia śmierci
Czy wyprzedaż poszczególnych składników majątku przez syndyka podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy wyprzedaż poszczególnych składników majątku przez syndyka podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czynności syndyka zmierzające do likwidacji majątku upadłego i zaspokojenia wierzycieli nie wypełniają dyspozycji przepisu art. 15 ust. 2 ustawy o VAT i jako takie nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT, a Wnioskodawca z tytułu wykonywania tych czynności nie jest podatnikiem w świetle powołanego powyżej przepisu art. 15 ust. 1 ustawy o VAT.
1. Czy Spółka w upadłości powinna płacić podatek dochodowy, gdzie cała kwota uzyskana ze sprzedaży przedsiębiorstwa w całości, która nie zaspakaja wszystkich wierzycieli, przeznaczona jest na zaspokojenie wierzycieli oraz pokrycie kosztów postępowania upadłościowego w terminach związanych z opracowaniem ostatecznego planu podziału? 2. Jeżeli tak, to czy kwota strat z lat ubiegłych podlega odliczeniu