Spółka w związku ze świadczeniem Usług Wdrożeniowych i Usług Wsparcia nie będzie posiadała w Malezji zakład w rozumieniu przepisów polsko-malezyjskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, - Limitu odliczenia, o którym mowa w art. 20 ust. 1 oraz ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dla podatku u źródła pobranego w Malezji,
W zakresie skutków podatkowych ustanowienia na Pana rzecz nieodpłatnej służebności mieszkania przez Pana syna za zgodą jego żony.
Zwolnienie z obowiązku zapłaty podatku VAT w związku z transakcją nabycia dzieła sztuki na terenie Wielkiej Brytanii.
Dotyczy ustalenia: - czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w wyniku utworzenia oddziału Spółki w Rumunii, na terytorium tego państwa ukonstytuuje się zakład podatkowy Wnioskodawcy w rozumieniu Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania; - czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że z powodu utworzenia oddziału zagranicznego Wnioskodawca nie utraci prawa do opodatkowania ryczałtem stosownie
Czy wypłata Pożyczki na rzecz Podmiotów powiązanych podlega opodatkowaniu Ryczałtem?
Wykonanie czynności polegającej na wyrażeniu zgody na przedłużenie umowy dzierżawy w zamian za przeniesienie praw do nakładów w postaci budynku.
Możliwość zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy, usług nabywanych od Firmy niemieckiej.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego w zamian za składniki majątku osobistego – środki pieniężne pochodziły z darowizny od mamy Wnioskodawczyni, które weszły do majątku osobistego Wnioskodawczyni.
Czy udzielenie pożyczki przez polską spółkę na rzecz Państwa (Pożyczkobiorcy) - spółki nie prowadzącej w Polsce żadnej działalności, nie posiadającej w Polsce oddziałów, ani przedstawicielstw podlega opodatkowaniu podatkiem VAT oraz czy czynność udzielenia pożyczki przez polską spółkę na rzecz Państwa (Pożyczkobiorcy) - spółki nie prowadzącej w Polsce żadnej działalności, nie posiadającej w Polsce
Zastosowanie przepisów dot. CIT estońskiego w odniesieniu do spółki, która powstała z przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej, w tym braku wyłączenia podmiotowego z CIT estońskiego na podstawie art. 28k ust. 1 pkt 5 lit. c oraz możliwości zastosowania preferencji dotyczącej zatrudnienia oraz stawki ryczałtu przewidzianych dla małego podatnika.
Czy Spółka z o.o. w swoim pierwszym roku opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, który zakończy się w dniu 31 grudnia 2024 r. jest uprawniona do zastosowania stawki 10% ryczałtu od dochodów spółek.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży mieszkania, w sytuacji gdy spadkodawca (babcia Wnioskodawcy) ustanowiła na rzecz brata Wnioskodawcy zapis zwykły zobowiązujący Wnioskodawcę do przeniesienia połowy (50%) udziałów w każdym z nabytych przez Wnioskodawcę w spadku po babci mieszkań na brata Wnioskodawcy, w terminie piętnastu lat od śmierci babci.
Interpretacja w zakresie możliwości wprowadzania do składu podatkowego Spółki wyrobów akcyzowych będących własnością klienta, nakładania swoich znaków akcyzy na te wyroby akcyzowe oraz zapłaty – w imieniu klienta – należnego podatku akcyzowego po zakończeniu procedury zawieszenia poboru akcyzy i złożenia deklaracji podatkowej.
Opodatkowanie usług pośrednictwa w zakresie krótkotrwałego wynajmu nieruchomości.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz prawo do zwrotu podatku VAT.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT oraz brak możliwości zwrotu podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
W zakresie skutków podatkowych podziału majątku wspólnego oraz częściowego zniesienia współwłasności nieruchomości ze spłatą.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o całą kwotę podatku naliczonego wykazanego w fakturach dokumentujących nabycie lokali zakupionych wraz z mężem.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży działki powstałej z podziału działki.
Skutki podatkowe przekazania wnukowi nieruchomości w drodze darowizny.
Koszty uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży udziałów otrzymanych w wyniku podziału majątku wspólnego małżonków.
Skoro spadkodawcy nie pozostawili żadnego majątku (mimo dziedziczenia przez matkę po (…), który widniał/widnieje w KW jako właściciel nieruchomości z zapisem, że jest to niegodne z rzeczywistym stanem prawnym, bowiem nieruchomość nie jest – wg wskazanych informacji – jego własnością lecz Skarbu Państwa) – a wartość spadku (a tym samym podstawy opodatkowania) wynosi zero – to w tej sytuacji nie występuje