Obniżenie kwoty podatku należnego o podatek naliczony w oparciu o prewspółczynnik przy zakupie odzieży specjalistycznej.
Oddanie Nadleśniczemu do dyspozycji samochodu służbowego i wyznaczenie miejsca garażowania w miejscu służbowego zamieszkania na terenie Nadleśnictwa, wynikające z charakteru pracy na danym stanowisku, nie skutkuje powstaniem przychodu pracownika, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych o ile przejazdy te odbywają się wyłącznie w celach służbowych. W konsekwencji
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 93 ustawy.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego określonego w otrzymanych fakturach dokumentujących nabycie towarów i usług związanych z realizacją zadania inwestycyjnego dotyczącego budowy 3 nowych i modernizacji istniejącego już miejsca postoju pojazdów (utwardzenie gruntu, zakup wyposażenia miejsc postojowych).
Czy na Wnioskodawcy ciąży obowiązek sporządzenia informacji wg wzoru PIT-8C, stosownie do art. 42a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy udzielona Wnioskodawcy nienależnie bonifikata w wysokości 12% wartości rynkowej ceny mieszkania może korzystać ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 93 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy nienależnie udzielona bonifikata w wysokości 12% wartości rynkowej ceny mieszkania może korzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 93 ustawy?
Stwierdzić należy, iż zwolnienie określone w art. 21 ust. 1 pkt 93 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, obejmuje budynek mieszkalny, jak również inne składniki przynależne do nieruchomości nabywanej przez dotychczasowego najemcę. Zatem, przedmiotowe zwolnienie dotyczy także gruntu, budynku niemieszkalnego gospodarczego, ogrodzenia, studni oraz piwnicy, gdyż naniesienia te stanowią część
Czy po stronie pracownika: nadleśniczego, zastępcy nadleśniczego, inżyniera nadzoru, strażnika leśnego, powstanie przychód w związku z dojazdem samochodem, wykorzystywanym w celu wykonywania obowiązków służbowych, z miejsca garażowania samochodu, będącego również miejscem zamieszkania pracownika położonym poza terenem nadleśnictwa, do miejsca pracy, którym jest teren Nadleśnictwa?
Czy po stronie pracownika: nadleśniczego, zastępcy nadleśniczego, inżyniera nadzoru, strażnika leśnego, powstanie przychód w związku z dojazdem samochodem, wykorzystywanym w celu wykonywania obowiązków służbowych, z miejsca garażowania samochodu, będącego również miejscem zamieszkania pracownika położonym poza terenem Nadleśnictwa, do miejsca pracy, którym jest teren Nadleśnictwa? Czy w związku z powyższym
Czy w celu ustalenia wartości pieniężnej świadczenia z tytułu nieodpłatnego udostępnienia pracownikowi samochodu, Nadleśnictwo może uwzględnić ceny stosowane dla innych podmiotów za wynajem samochodów, pomimo tego, iż usługi te wykonywane są przez Nadleśnictwo sporadycznie i bez względu na to, czy te odpłatne usługi są wykonywane również na rzecz pracowników?
Czy po stronie pracownika powstanie przychód w związku z dojazdem samochodem, wykorzystywanym w celu wykonywania obowiązków służbowych, z miejsca garażowania, będącego również miejscem zamieszkania pracownika, położonym na terenie miejsca wykonywania pracy odpowiednio: - dla leśniczego, podleśniczego - na terenie leśnictwa, wskazanego w umowie o pracę? - dla nadleśniczego, zastępcy nadleśniczego, inżyniera
Czy w celu ustalenia wartości pieniężnej świadczenia z tytułu nieodpłatnego udostępnienia pracownikowi samochodu, Nadleśnictwo może zastosować cenę w oparciu o kalkulację własną, w przypadku braku cen rynkowych , stosowanych przy tego rodzaju usługach i braku cen stosowanych przez Nadleśnictwo dla innych podmiotów za tego rodzaju usługi?
Czy po stronie pracownika: leśniczego, podleśniczego, gajowego powstanie przychód w związku z dojazdem samochodem, wykorzystywanym w celu wykonywania obowiązków służbowych, z miejsca garażowania samochodu, będącego również miejscem zamieszkania pracownika położonym poza teren leśnictwa wskazanego w umowie o pracę, do miejsca pracy, którym jest terenem leśnictwa, wskazany w umowie o pracę? Czy w związku
Czy nadleśniczemu korzystającemu za zgodą przełożonego z samochodu służbowego, którego miejscem pracy jest teren całego Nadleśnictwa, a miejscem garażowania samochodu jest miejsce zamieszkania nadleśniczego, należy doliczyć do przychodów ze stosunku pracy wartość dojazdów z miejsca zamieszkania do siedziby Nadleśnictwa?
Czy nadleśniczemu korzystającemu za zgodą przełożonego z samochodu służbowego, którego miejscem pracy jest teren całego Nadleśnictwa, a miejscem garażowania samochodu jest miejsce zamieszkania nadleśniczego, należy doliczyć do przychodów ze stosunku pracy wartość dojazdów z miejsca zamieszkania do siedziby Nadleśnictwa?
Wnioskodawca dokonał wymiany pokrycia dachowego z płyt azbestowych na pokrycie z blachy trapezowej. Zakres wykonanych prac obejmował rozbiórkę płyt azbestowo cementowych, wymianę obróbek blacharskich, przemurowanie kominów spalinowych i wentylacyjnych wraz z ich nadbudową, wykonanie izolacji cieplnej i przeciwdźwiękowej z wełny mineralnej, pokrycie dachu blachą stalową ocynkowaną - trapezową. Wnioskodawca
Czy pracownikowi Nadleśnictwa (Zastępcy Nadleśniczego), korzystającemu z samochodu służbowego na podstawie upoważnienia wydanego przez Nadleśniczego (wyznaczonym przez Nadleśniczego miejscem postoju samochodu służbowego jest miejsce zamieszkania tego pracownika) należy doliczyć do przychodów ze stosunku pracy wartość dojazdów do siedziby Nadleśnictwa?