Miejsce opodatkowania zakupu oraz sprzedaży energii elektrycznej; wskazania podmiotu zobowiązanego do rozliczenia podatku z tytułu zakupu oraz sprzedaży energii elektrycznej; stosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia w przypadku sprzedaży lub zakupu energii elektrycznej, dokonywanych z polskimi podmiotami oraz powstania obowiązku podatkowego; w zakresie podatku akcyzowego – brak opodatkowania w Polsce
Powstanie obowiązku podatkowego na gruncie podatku akcyzowego, w przypadku przedstawionych dwóch modeli rozliczenia sprzedaży energii elektrycznej oraz funkcja blankietów prognozowanych dla wypełnienia obowiązków w zakresie składania deklaracji podatkowych, obliczania i wpłacania akcyzy.
Zastosowanie zwolnienia z akcyzy, na podstawie § 5 rozporządzenia w sprawie zwolnień akcyzowych oraz braku obowiązku zgłoszenia rejestracyjnego i składania deklaracji podatkowych w podatku akcyzowym, w związku z nabyciem i użytkowaniem instalacji fotowoltaicznej, będącej częścią Węzła hybrydowego
Powstanie obowiązku podatkowego na gruncie podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego w przypadku przedstawionych dwóch modeli rozliczenia sprzedaży energii elektrycznej
Ustalenie, czy wynagrodzenie, które Wnioskodawca uiszcza/będzie uiszczał na rzecz Dostawcy za Oprogramowanie mieści się w hipotezie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, tj. czy zapłata wynagrodzenia powoduje powstanie obowiązku poboru podatku u źródła od wypłacanych należności.
Brak opodatkowania energii elektrycznej pochodzącej z instalacji fotowoltaicznej, zużywanej w wynajmowanych budynkach
Obowiązek naliczania i odprowadzania podatku akcyzowego od energii elektrycznej zakupionej, a także wytworzonej i zużytej na własne potrzeby; prawidłowość rozliczenia zaległego podatku akcyzowego w deklaracjach korygujących; obowiązek zapłacenia odsetek od zaległości podatkowych.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostaw części zamiennych oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego.
Dotyczy ustalenia: - czy jedynym przychodem Wnioskodawcy podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych z tytułu sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa powinna być cena ustalona przez Strony Transakcji; - czy wartość zobowiązań Spółki, wchodzących w skład zbywanego ZCP, powinna pomniejszać lub powiększać koszty uzyskania przychodów ustalone w odniesieniu do poszczególnych
Czy po zawarciu przyrzeczonej umowy sprzedaży, kupujący będzie odpowiadał całym swoim majątkiem solidarnie z podatnikiem do wartości nabytych aktywów za powstałe do dnia nabycia tych aktywów zaległości podatkowe związane z prowadzoną działalnością gospodarczą na podstawie art. 112 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa?
Skutki podatkowe wynikające ze sprzedaży zespołu składników majątkowych i niemajątkowych.
skutki podatkowe wynikające ze sprzedaży zespołu składników majątkowych i niemajątkowych
Dot. obowiązku Wnioskodawcy jako płatnika podatku u źródła z tytułu korzystania z oprogramowania komputerowego, dostępu do wersji elektronicznych baz danych, licencji do wyświetlania filmów produktowych; pobierania certyfikatów rezydencji oraz sporządzania deklaracji CIT-10 oraz informacji IFT-2/IFT-2R.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem działek.
Opodatkowanie transakcji sprzedaży nieruchomości. Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia działki.
Uznanie przemieszczenia własnych towarów do magazynu nabywcy w Niemczech za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu tej dostawy.
Prawa do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach otrzymanych za wynajem dźwigów wraz z operatorem na potrzeby świadczonej na rzecz kontrahenta zagranicznego usługi montażu.
w zakresie momentu powstania przychodu z tytułu umowy przenoszącej własność lokalu
Dostawa części budynku i budowli, które zostały wynajęte przez Wnioskodawcę na co najmniej 2 lata przed planowaną datą transakcji, będą zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT, w konsekwencji Wnioskodawca oraz Kontrahent będą zrezygnować ze zwolnienia i wybrać opodatkowanie dostawy w myśl art. 43 ust. 10 i 11 ustawy o VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT z tytułu nabycia maszyn rolniczych, wydatków związanych z eksploatacją maszyn rolniczych dotyczących nabycia części (lemieszyków i innych części ścieralnych) oraz pozostałych wydatków związanych z eksploatacją maszyn rolniczych (paliwa, olejów i smarów).
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku z tytułu zakupu na współwłasność maszyny rolniczej.
Czy Wnioskodawca będzie odpowiedzialny za zaległości podatkowe Sprzedającego, jako osoba trzecia, zgodnie art. 112 Ordynacji podatkowej?
Stałe miejsce prowadzenia działalności oraz obowiązek rozliczenia podatku przez nabywcę z tytułu dostawy towaru na terytorium kraju
Czy momentem powstania przychodu należnego w rozumieniu art. 12 ust. 3a updop będzie zawarcie umowy przenoszącej własność nieruchomości (umowy końcowej) w formie aktu notarialnego, a nie wpłaty nabywców na rachunek powierniczy? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2 stan faktyczny)