Zwolnienie od akcyzy samochodu osobowego przywożonego z Niemiec jako mienie przesiedleńcze
Termin odliczania podatku naliczonego w związku z transakcją wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów
Termin odliczenia podatku naliczonego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz nabycia usług, dla których podatnikiem jest nabywca
Wskazanie momentu powstania obowiązku podatkowego dla wewnątrzwspólnotowego nabycia surowca od kontrahenta ze Szwecji (pytanie oznaczone nr 1) oraz wykazanie w pliku JPK podatku należnego i naliczonego z tytułu nabycia surowca od kontrahenta ze Szwecji.
podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania nabycia wycinarki laserowej
Uznanie transakcji wskazanych w opisie sprawy za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz import usług oraz ustalenie miejsca opodatkowania tych transakcji.
Ustalenie, czy czynność, w ramach której Spółka nabywa na terytorium państwa członkowskiego towar, który jest transportowany do Polski jest opodatkowana na terytorium Polski, jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.
Określenie, czy przemieszczenie towarów stanowi WNT, o którym mowa w art. 13 ust. 3 ustawy oraz czy sprzedaż towarów na terytorium Niemiec podmiotowi z państwa trzeciego podlega opodatkowaniu na terytorium Polski.
Przemieszczenie towarów jako WNT i WDT oraz określenie, czy sprzedaż na terenie Niemiec podlega opodatkowaniu na terenie Polski.
opodatkowanie nabycia i sprzedaży węgla poza terytorium Unii Europejskiej
Brak obowiązku zarejestrowania dla potrzeb podatku od towarów i usług Spółki Szwedzkiej i Spółki Litewskiej, Brak posiadania przez ww. podmioty stałego miejsca prowadzenia działalności na terytorium Polski, Sposób dokumentowania przez Spółkę usług wykonanych na rzecz Spółki Szwedzkiej i Spółki Litewskiej.
Rozpoznanie transakcji jako wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów na terytorium Polski.
moment powstania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług w związku z nabyciem wewnątrzwspólnotowym paliw oraz zasad raportowania odbioru wyrobów akcyzowych w systemie EMCS
Uznanie usługi świadczonej przez Wnioskodawcę na rzecz Zleceniodawcy za usługę związaną z nieruchomością w rozumieniu art. 28e ustawy, uznanie świadczenia realizowanego przez Wnioskodawcę na rzecz Zleceniodawcy za świadczenie kompleksowe stanowiące usługę opodatkowaną w Polsce zgodnie z art. 28b ust. 2 ustawy, posiadanie przez Wnioskodawcę stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce
w zakresie rozliczenia transakcji związanych z dostawą i przechowywaniem towarów
nieuznanie za WNT czynności pobrania z magazynu spółki w celu dalszej odsprzedaży po uprzednim przemieszczeniu towaru z państwa UE na terytorium Polski.
uregulowania w zakresie opodatkowania przywożonego samochodu osobowego przez dyplomatę
W zakresie uznania nabycia towarów za wewnątrzwspólnotowe nabycie na terytorium Polski oraz w zakresie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej i prawa do odliczenia.
prawo do odliczenia podatku naliczonego (Spółka nie posiada stałego miejsca prowadzenia działalności) w przypadku sprzedaży krajowej, WDT, eksportu.
Uznanie transakcji zakupu samochodów używanych za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, zastosowanie stawki 23% oraz możliwość zastosowania przy sprzedaży samochodów systemu VAT marża.
Czy koszty transportu związane z zakupem towarów z Unii zwiększają w tym przypadku podstawę WNT, czy też należy je wykazać w deklaracji VAT jako import usług?
Czy koszty transportu związane ze sprzedażą towarów do Unii zwiększają podstawę WDT i należy je wykazać ze stawką 0%, czy też stanowią odrębną usługę jako niepodlegającą VAT w Polsce, lecz w kraju gdzie ma siedzibę odbiorca usługi?
1. Jak prawidłowo należy obliczyć marżę przy sprzedaży używanych towarów, jakimi w opisanym przypadku są samochody nabyte w ramach transakcji wewnątrzwspólnotowej od kontrahenta francuskiego? 2. Czy w opisanym stanie faktycznym Zainteresowana postępuje właściwie doliczając do kwoty nabycia kwotę podatku akcyzowego zapłaconego w polskim urzędzie celnym, opierając się na zapisie art. 31 ust. 1 i ust.
Należy stwierdzić, iż nie zostaną spełnione przesłanki wynikające z powołanych przepisów, pozwalające na zastosowanie przy sprzedaży samochodów procedury opodatkowania marżą. Procedura ta znajdzie zastosowanie do określonych towarów (np. towarów używanych), które zostaną nabyte bez podatku naliczonego, natomiast w przedmiotowej sprawie Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia podatku naliczonego