Zawarcie umowy typu vPPA dot. energii elektrycznej oraz sprzedaży gwarancji pochodzenia.
1. Czy przychody osiągane przez Spółkę z tytułu sprzedaży Certyfikatów CO2 w ramach Kontraktów Terminowych powinny być kwalifikowane przez Spółkę do źródła przychodów z innych źródeł niż przychody z zysków kapitałowych określonych w art. 7b Ustawy o CIT na podstawie art. 7b ust. 1 pkt 6 lit. b Ustawy o CIT? 2. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1, czy Spółka powinna rozpoznać przychód
Moment powstania przychodu z tytułu realizacji transakcji uzyskiwanego poprzez rachunek brokerski.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku ze świadczeniem przez Spółkę Usług na rzecz Usługobiorców mających siedzibę w UE oraz poza UE (w państwie trzecim) oraz Ich oddziałów, posiadających stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w UE oraz poza UE (w państwie trzecim).
Momentu ujęcia w kosztach uzyskania przychodu wydatków ponoszonych na zakup uprawnień do emisji gazów.
Obowiązki płatnika w związku z uczestnictwem pracowników w Planach SAR.
w zakresie podatkowych różnic kursowych ustalanych na podstawie przepisów o rachunkowości
w zakresie skutków podatkowych realizacji Instrumentów Finansowych DM
Czy wydatki związane z organizacją Programu motywacyjnego, jak również wydatki związane z wypłatą środków pieniężnych na rzecz Uprawnionych z tytułu realizacji jednostek uczestnictwa w Programie motywacyjnym, będą stanowić dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów, a jeśli tak to czy stanowią one koszty inne niż bezpośrednio związany z przychodami i powinny być potrącane w dacie ich poniesienia?
1. Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na usługę Administratora w związku z udziałem Uczestników w Programie, tj. wydatki składające się z dwóch elementów (i) elementu odpowiadającego wysokości zobowiązania do wypłaty środków przez Administratora z tytułu realizacji Instrumentów przez Uczestników, oraz (ii) elementu pokrywającego koszty Administratora związane z administrowaniem i zarządzaniem Programem
1. Czy ewentualne wydatki ponoszone przez Spółkę w związku z wprowadzeniem i funkcjonowaniem Programu, tj. wartość środków wypłacanych przez Spółkę Uczestnikom z tytułu realizacji praw wynikających z przyznanych im Instrumentów Finansowych oraz wartość wydatków związanych z jego organizacją, będą stanowić dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 UPDOP? 2. Czy w przypadku
Czy przysporzenia majątkowe uzyskiwane przez Uczestników z tytułu realizacji praw wynikających z Instrumentów Finansowych powinny być zakwalifikowane jako przychody z kapitałów pieniężnych podlegające opodatkowaniu 19% podatkiem w momencie realizacji i czy w związku z tym na Spółce powinny ciążyć w tym zakresie jakiekolwiek obowiązki płatnika w rozumieniu UPDOF?
w zakresie określenia źródła przychodów i momentu powstania przychodu
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania Spółki za podatnika z tytułu zawierania przez nią transakcji, których przedmiotem są instrumenty pochodne.
Czy kwota wynikająca z rozliczenia transakcji (bez odsetek i innych należności ubocznych) powinna zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów w dniu, na który ujęto ją jako koszt w księgach rachunkowych?
rozliczanie transakcji dokonywanych na giełdzie niemieckiej, których przedmiotem są kontrakty typu futures
1. Czy zapłacona przez Wnioskodawcę kwota (stanowiącą różnice między rynkową wartością waluty Euro a jej wartością wynikającą z umowy opcji zawartej z bankiem) w wykonaniu zobowiązania wynikającego z umowy opcji, stanowi koszt uzyskania przychodów dla Spółki?2. W jakim dniu Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów poszczególne kwoty (stanowiące różnice między rynkową wartością waluty
W momencie zamiany opcji na akcje, tj. nieodpłatnego nabycia akcji spółki prawa amerykańskiego po stronie Wnioskodawcy powstaje przysporzenie majątkowe, które z uwagi na to, że przyznane opcje na akcje stanowią pochodny instrument finansowy, o którym mowa w art. 5a pkt 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy zakwalifikować do przychodów określonych w art. 17 ust. 1 pkt 10 ustawy o
1. W stanie faktycznym nr 1 i nr 2 - w którym momencie Spółka była uprawniona do ujęcia w kosztach uzyskania przychodów niekorzystnego wyniku transakcji zabezpieczających - czyli zobowiązania powstającego wobec banku, ujętego jako koszt w księgach?2. W stanie faktycznym nr 3 - czy ujemne różnice kursowe powstające pomiędzy wartością waluty obcej otrzymanej od banku w wykonaniu opcji walutowej rzeczywistej
Czy w stanie prawnym obowiązującym od 2011 r. Spółka jest uprawniona do zastosowania zwolnienia z VAT w przypadku importu usług, którego przedmiotem są transakcje na instrumentach pochodnych o charakterze nierzeczywistym?
Czy dochód Wspólnoty Mieszkaniowej uzyskany z ulokowania wolnych środków w funduszu inwestycyjnym jest zwolniony z podatku?
Czy, w przypadku gdy nieuczciwe działanie pracowników biura maklerskiego doprowadziło do sytuacji, w której wnioskodawczyni straciła całą kwotę uzyskaną z tytułu realizacji opcji na akcje firmy amerykańskiej, ma ona możliwość uzyskania zwrotu zapłaconego z tego tytułu podatku?
Transakcje dokonywane na rynku Forex z tytułu przeniesienia własności posiadanych pochodnych instrumentów finansowych, podlegają opodatkowaniu w państwie zamieszkania, tj. w Norwegii.