Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów odpisów na fundusz remontowy mienia spółdzielni, tworzony z nadwyżki bilansowej.
Prawidłowość dokumentowania dodatkowych kosztów ponoszonych na rzecz wspólnoty mieszkaniowej związanych z najmem lokalu użytkowego, które będą przenoszone przez właściciela lokalu na najemcę.
Ustalenie, czy dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych Spółka powinna zakwalifikować koszty poniesione na prace wykonywane w parkingu podziemnym oraz w części biurowej jako ulepszenie budynku (zwiększenie wartości początkowej budynku zgodnie z art. 16g ust. 13 Ustawy CIT), czy jako remont (wydatki niezwiększające wartości początkowej środka trwałego jakim jest budynek) lub też
Ustalenie, w jakim momencie Spółka powinna ująć koszty poniesione na prace wykonywane w parkingu podziemnym oraz w części biurowej dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Stawka podatku dla kosztów eksploatacyjnych związanych z wynajmem lokalu użytkowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia czy odpłatne udostępnianie lokalu na cele komercyjne na podstawie umowy najmu będzie opodatkowane stawką 23%, prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od nabycia lokali oraz od wydatków ponoszonych na utrzymanie i dostosowanie nieruchomości do wynajmu (tj. wydatki remontowe, wydatki na wyposażenie itp.), ustalenia czy koszty i opłaty (media), którymi
Czy od przychodu ze sprzedaży budynku kotłowni i prawa wieczystego użytkowania gruntu należy zapłacić podatek dochodowy, skoro dochód został przeznaczony uchwałą Zarządu na fundusz remontowy Spółdzielni?
Czy otrzymane od Spółdzielni przez Wspólnotę Mieszkaniową środki z tytułu niewykorzystanego funduszu remontowego, które zostaną przeznaczone we Wspólnocie na utrzymanie zasobów mieszkaniowych powodują we Wspólnocie Mieszkaniowej obowiązek podatkowy w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych?
Odpisy na fundusz remontowy od lokali użytkowych stanowią koszt uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 9 lit. a updop.
Czy odpisy na fundusz remontowy: budynku i urządzeń kotłowni centralnego ogrzewania, budynku i urządzeń ujęcia wody (hydroforni) stanowiłyby koszt uzyskania przychodu na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 9 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
w zakresie uznania za remont wydatków związanych z wymianą elementów dźwigów obejmujących koszt demontażu i zainstalowania nowych elementów i możliwości ich zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poprzez odpisy z funduszu remontowego
Możliwość zwolnienia z opodatkowania przychodu uzyskanego ze sprzedaży mieszkania.
1. Czy odsetki od środków pieniężnych zgromadzonych na obrotowym rachunku bankowym Wspólnoty Mieszkaniowej, które pochodzą z wpłat zaliczek na media oraz na utrzymanie części wspólnej są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych? 2. Czy odsetki od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku bankowym funduszu remontowego, które pochodzą z wpłat przeznaczonych na wykonywanie remontów w zasobie
Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczać w koszty uzyskania przychodów prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, część opłat na fundusz remontowy oraz część pozostałych opłat (czynszu) do wspólnoty mieszkaniowej, a także część wartości netto faktury wystawianej na jego imię i nazwisko, za energię elektryczną zużywaną w swoim mieszkaniu, w którym wykorzystuje jeden pokój na siedzibę biura swojej
Czy dochód Wspólnoty Mieszkaniowej uzyskany z ulokowania wolnych środków w funduszu inwestycyjnym jest zwolniony z podatku?
Czy opisane wyżej wydatki poniesione w celu nadania budynkowi cech użytkowych jakich budynek wcześniej nie posiadał stanowią koszt uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia, jako wydatki przedsiębiorcy jakim jest Spółdzielnia, ponoszącego ryzyko gospodarcze związane z wznoszeniem budynków?
W jaki sposób, w oparciu o przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, prawidłowo zakwalifikować nakłady na docieplenie budynku oraz opłaty na sfinansowanie tych nakładów w poszczególnych wariantach?
ustalenie sposobu wpłacania zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych, - zastosowanie do ustalenia wysokości przychodów i kosztów uzyskania przychodów metody memoriałowej, - ustalanie czy Wspólnota powinna uiszczać podatek dochodowy od osób prawnych z tytułu wpłat na fundusz remontowy i odsetek od funduszu remontowego,
Zaliczki wnoszone przez właścicieli lokali użytkowych nie stanowią przychodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, co w konsekwencji skutkuje tym, iż dochód powstały z tego tytułu nie korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 pdop. Ze zwolnienia nie może bowiem korzystać dochód uzyskany z innego źródła niż gospodarka zasobami mieszkaniowymi, nawet jeżeli zostanie przeznaczony na utrzymanie
1) Czy zaliczki na poczet utrzymania części wspólnych budynku oraz funduszu remontowego wpłacane przez właścicieli lokali użytkowych są wolne od podatku dochodowego od osób prawnych? 2) Czy zaliczki na poczet mediów (woda, śmieci, centralne ogrzewanie) wnoszone przez właścicieli lokali użytkowych są zaliczane do dochodów opodatkowanych Wspólnoty?