Prawa do odliczenia w związku z nabyciem nieruchomości rolnych i ruchomości w postaci maszyn i urządzeń rolniczych.
Określenie proporcji obrotu podlegającego wliczeniu do limitu wartości sprzedaży, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, uzyskanego z tytułu dzierżawy gruntów, stanowiących majątek wspólny małżonków.
Wprowadzenie energii elektrycznej do sieci w przypadku rozliczenia w systemie net billing na podstawie zawartej umowy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz sposobu udokumentowania świadczonej usługi w związku z wygaśnięciem przysługującego Spółce ograniczonego prawa rzeczowego.
Uznanie realizowanego świadczenia za dostawę towarów, miejsce opodatkowania świadczenia oraz obowiązek wystawiania faktur i ewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej.
Obliczenie podstawy opodatkowania z tytułu wprowadzenia do sieci wytworzonej energii elektrycznej. Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wprowadzenia do wytworzonej energii elektrycznej. Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur wystawionych przez przedsiębiorstwo dotyczących zakupu energii elektrycznej.
Możliwość wystawienia faktury za najem nieruchomości na rzecz żony, gdzie nieruchomość znajduje się we wspólności majątkowej małżeńskiej.
Powstanie obowiązku podatkowego na gruncie podatku akcyzowego, w przypadku przedstawionych dwóch modeli rozliczenia sprzedaży energii elektrycznej oraz funkcja blankietów prognozowanych dla wypełnienia obowiązków w zakresie składania deklaracji podatkowych, obliczania i wpłacania akcyzy.
Niepowstanie obowiązku podatkowego z tytułu wpłaty zadatku na poczet czynszu dzierżawnego i brak obowiązku udokumentowania fakturą otrzymanego zadatku.
Obowiązek rejestracji jako podatnik VAT czynny, opodatkowanie usług doradczych, obowiązek składania pliku JPK_VAT oraz sposób fakturowania transakcji.
Obowiązek udokumentowania fakturą wynagrodzenia z tytułu dzierżawy gruntu rolnego nie w pełnej wysokości.
Obowiązek udokumentowania fakturą wynagrodzenia z tytułu dzierżawy gruntu rolnego w niepełnej wysokości.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia prawa do pomniejszenia podatku (VAT) należnego o cały podatek naliczony z faktur dokumentujących nabycie mieszkania, pomieszczenia gospodarczego oraz miejsca parkingowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem wprowadzenia do sieci energetycznej wyprodukowanego prądu; określenia podstawy opodatkowania tej czynności oraz momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży energii elektrycznej.
Powstanie obowiązku podatkowego na gruncie podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego w przypadku przedstawionych dwóch modeli rozliczenia sprzedaży energii elektrycznej
Opodatkowanie usług sprzedaży Wirtualnych Przedmiotów świadczonych za pośrednictwem portali za pomocą komunikacji elektronicznej.
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia usług wykonywanych na rzecz kontrahenta norweskiego, wskazania czy ww. usługa winna być udokumentowana fakturą z adnotacją „NP” oraz obowiązek wystawienia faktury korygującej w związku z wystawieniem przez Wnioskodawcę omyłkowo faktur dokumentujących ww. usługi ze stawką VAT 0% zamiast adnotacji „NP”.
Opisana transakcja nie stanowi dostawy towarów w rozumieniu art. 7a ustawy o VAT; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów; dokumentowanie sprzedaży; brak obowiązku jej ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej; brak obowiązku rejestracji w procedurze IOSS
Skorzystanie z preferencyjnego rozliczenia dochodów małżonków za 2023 r. oraz brak możliwości skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.
Skutki podatkowe umów franczyzowych zawieranych z podmiotami trzecimi.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących zakup gruntu, pomimo braku numeru NIP nabywcy na tych fakturach.
Skutki podatkowe umów franczyzowych zawieranych z podmiotami trzecimi.
Skutki podatkowe umów franczyzowych zawieranych z podmiotami trzecimi.
Spełnienie obowiązków wynikających z ustawy VAT w związku z wystawianiem faktur wyrażonych w walucie obcej objętych mechanizmem podzielonej płatności oraz dokonywaniem płatności za faktury wystawione w walucie obcej przez polskich podatników/dostawców z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności.