Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży towarów przez Dostawcę na rzecz Spółki.
1. Czy w związku z opisaną w stanie faktycznym usługą wynajmu Terminali POS, świadczoną przez Spółkę na rzecz Akceptantów posiadających siedzibę lub stałe miejsce prowadzenia działalności na terytorium innego niż Polska państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Spółka nie będzie miała obowiązku rozpoznania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów przy przemieszczeniu Terminali POS, zgodnie z art. 13 ust
Opodatkowanie podatkiem VAT przemieszczenia towarów z terytorium Polski do magazynu zewnętrznego na terytorium Serbii i sprzedaży tych towarów klientowi serbskiemu, nieuwzględnienie ww. transakcji w deklaracji VAT-7 oraz udokumentowanie sprzedaży towarów.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania przemieszczenia towarów Wnioskodawcy z terytorium Polski na terytorium Republiki Czeskiej za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, obowiązku podatkowego oraz podstawy opodatkowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
Podatek od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia przy dostawie towarów.
W zakresie momentu powstania przychodu w związku z wprowadzeniem kart żywieniowych dla klientów (bony towarowe).
1. Czy wykonanie oprzyrządowania dla klienta zagranicznego można potraktować jako usługę i przenieść obowiązek podatkowy na kontrahenta ze Wspólnoty? 2. Czy Spółka ma obowiązek zastosować stawkę podstawową podatku od towarów i usług?
W którym momencie, na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Spółka powinna rozpoznać przychód z tytułu dostawy towarów dokonanej na terytorium USA?
Sprzedaż o charakterze ciągłym. Wnioskodawczyni posiada odbiorcę, który kupuje od niej towary co kilka lub kilkanaście dni. Sprzedaż ta odbywa się na podstawie zamówień odbiorcy, bez żadnych umów stałych. Kontrahent poprosił Zainteresowaną, by wystawiać jedną fakturę na koniec każdego miesiąca, która zawierałaby wszystkie transakcje z danego miesiąca (faktura wystawiana byłaby na podstawie WZ).
Opodatkowanie majątku pozostałego po spłacie wierzycieli, przekazanego udziałowcom w ramach podziału majątku Spółki.
Czy w celu uznania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów za dokonaną z prawem do zastosowania 0% stawki podatku VAT konieczne jest, aby dokument CMR został podpisany przez nabywcę lub jego przedstawiciela?
W jaki sposób opodatkować podatkiem VAT transakcje dostawy towarów na rzecz osoby fizycznej mającej miejsce zamieszkania w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej, niebędącej podatnikiem VAT, gdy transportu towaru dokonuje nabywca?