Ustalenia: - czy w przedstawionym stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym otrzymane przez Spółkę wsparcie zwolnione jest z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 53 oraz art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”), - w jakim momencie Spółka powinna rozpoznać zwolnienie z opodatkowania w przypadku zaliczki na wsparcie
Czy spółka w bieżącym roku podatkowym może zastosować obniżoną stawkę 9% podatku dochodowego od osób prawnych, biorąc pod uwagę zarówno przychody ze sprzedaży jak i otrzymane dofinansowanie?
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania dotacji oraz ustalenie roku, w którym należy uwzględnić dotację otrzymaną w ratach rozłożonych na kolejne lata w celu obliczenia proporcji wynikającej z art. 90 ust. 3 ustawy.
Czy spółka w bieżącym roku podatkowym może zastosować obniżoną stawkę 9% podatku dochodowego od osób prawnych, biorąc pod uwagę zarówno przychody ze sprzedaży jak i otrzymane dofinansowanie?
Ustalenie, czy dofinansowanie udzielone Wnioskodawcy w związku z realizacją projektu pn. „(…)” stanowi podstawę opodatkowania
W którym momencie X powinien dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z otrzymaną kwotą dodatkowego dofinansowania w wysokości (…) zł w dniu (…) czerwca 2023 r. do zakupionych i amortyzowanych środków trwałych przed wpływem ww. kwoty dofinansowania za lata 2019-2022 i za okres l-VI 2023 rok, tj. czy na bieżąco w miesiącu czerwcu 2023 roku. Co jest podstawą dokonania korekty koszów uzyskania
1) Czy dofinansowanie otrzymane w ramach pomocy de minimis, o którym mowa we wniosku, nie stanowi przychodu stosownie do treści art. 12 ust. 4 pkt 14 updop? 2) Czy wartość otrzymanego dofinansowania, opisanego we wniosku, powinna zostać uwzględniona w kalkulacji limitów, o których mowa w art. 4a pkt 10 oraz art. 19 ust. 1 pkt 2 updop?
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w całości lub w części z tytułu wydatków poniesionych w związku z realizacją inwestycji.
Miasto nie będzie miało możliwości obniżenia kwoty podatku należnego w związku z ponoszonymi wydatkami.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przy spłacie kredytu zaciągniętego z narzeczonym na sprzedany udział w mieszkaniu nabytym w darowiźnie od spadkobiercy.
Opodatkowanie dotacji podmiotowej na realizację programu oraz moment powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do tej dotacji.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy otrzymane przez Gminę wpłaty od poszczególnych mieszkańców (tzw. wkłady własne) stanowią wynagrodzenie za świadczenie realizowane przez Gminę stanowiące czynność podlegającą opodatkowaniu VAT ; ustalenie, czy wykonywana przez Gminę czynność podlegająca opodatkowaniu VAT stanowi odpłatne świadczenie usług i czy Gmina będzie zobowiązana odprowadzić
Zwolnienie przedmiotowe z art. 21 ust. 1 pkt 131, cele mieszkaniowe z wydatkowaniem całości kwoty ze sprzedaży mieszkania na zakup domu z działką, koszty notarialne, spłatę kredytu zaciągniętego na sprzedane mieszkanie.
1) Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na wynagrodzenia oraz nabycie maszyn i urządzeń związane z realizacją projektu, które w przyszłości mogą być jej częściowo zrefundowane poprzez otrzymanie dofinansowania z NCBiR (z obowiązkiem późniejszego ich skorygowania po przyznaniu poszczególnych części dofinansowania)? 2) Czy w związku z otrzymaniem poszczególnych części dofinansowania
Możliwość odliczenia kosztów kwalifikowanych w związku z otrzymanym dofinansowaniem, skutki podatkowe nabycia materiałów wykorzystywanych bezpośrednio do działalności badawczo-rozwojowej.
Możliwość odliczenia kosztów kwalifikowanych w związku z otrzymanym dofinansowaniem, skutki podatkowe nabycia materiałów wykorzystywanych bezpośrednio do działalności badawczo-rozwojowej.
Skutki podatkowe i obowiązki informacyjne związane z udzielaniem dotacji celowej na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła.
Dofinansowanie z Urzędu Pracy stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych proporcjonalnie do posiadanych udziałów w zyskach spółki. Jednocześnie momentem powstania tych przychodów będzie moment faktycznego otrzymania środków finansowych.
Przychody oraz koszty uzyskania przychodów-zakup składników majątku z dofinansowania z urzędu pracy.
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT dotacji oraz prawo/brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur.
czy wskazane we wniosku wydatki dotyczące budynków stanowiących środki trwałe Wnioskodawcy należy dla potrzeb ich zaliczenia do kosztów podatkowych podzielić na wydatki modernizacyjne (ulepszeniowe) oraz remontowe, -czy przyznane dofinansowanie stanowi przychód podatkowy, -czy wydatki w części sfinansowanej z przyznanego dofinansowania stanowią podatkowe koszty uzyskania przychodu, -czy i w jaki sposób
ustalenie kiedy powstaje obowiązek podatkowy, w przypadku gdy środki pieniężne otrzymane na podstawie umowy dofinansowania na wybudowanie środka trwałego (pompowni wody) należy zakwalifikować do przychodów podatkowych, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, które jednak nie korzystają ze zwolnienia z opodatkowania na mocy art. 17 ust. 1 pkt 21 ww. ustawy