Skutki podatkowe wniesienia do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością aportu w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
W zakresie uznania czy opisany zespół składników materialnych i niematerialnych (tj. Zakład) stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o podatku od towarów i usług oraz czy aport Zakładu do (T) będzie czynnością wyłączoną z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Czy Spółka w roku wniesienia aportu w postaci ZCP będzie dalej uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych?
W zakresie uznania czy transakcja wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci składników materialnych i niematerialnych, szczegółowo wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego, spełnia przesłanki do uznania jej dla celów podatkowych za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy VAT, skutkiem czego wyłączona będzie spod regulacji ustawy VAT na podstawie
Uznanie składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz skutki podatkowe związanych z wniesieniem aportu do Spółki z o.o.
Uznanie składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz skutki podatkowe związanych z wniesieniem aportu do Spółki z o.o.
Czy otrzymana przez Spółkę wartość VAT należnego, wynikająca z faktury wystawionej przez Spółkę w związku z aportem do Nowej Spółki maszyny przemysłowej, stanowi dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 7 uCIT?
Uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT z tytułu wniesienia aportu.
Aport do spółki jawnej zespołu składników materialnych, stanowiących przedsiębiorstwo, wyłączony od opodatkowania VAT
Czy planowane wniesienie wkładu niepieniężnego (aportu) do Nabywcy w postaci Składników Majątku będzie stanowiło czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług i czy powstanie obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka na podstawie stanu faktycznego jest uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych.
Możliwość zastosowania art. 15 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług skutkującego uznaniem, że Miasto w zakresie czynności wniesienia aportem nieruchomości niezabudowanej do Spółki nie będzie działało jako podatnik VAT, a w konsekwencji przedmiotowa transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Czy Spółka począwszy od 2024 r. będzie uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych, o której mowa w przepisie art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o cit?
Czy Spółka, która przyjęła aport niepieniężny, którego część wartości rynkowej została przekazana na kapitał zakładowy, a część na kapitał zapasowy utworzony z agio, nabyte składniki majątkowe przedsiębiorstwa, tj. środki trwałe (wartości niematerialne i prawne), będzie uprawniona przyjąć za ich wartość początkową dla celów podatkowych ich wskazaną w umowie spółki wartość rynkową (bez podatku VAT
Ustalenie podstawy opodatkowania VAT dla aportu Mienia wniesionego przez wspólnika do Spółki oraz prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktury otrzymanej od wspólnika wnoszącego aport.
W zakresie uznania, że opisane we wniosku składniki majątkowe będące przedmiotem wydzielenia i wniesienia do innej spółki będą stanowiły zorganizowaną część przedsiębiorstwa i podział przez wydzielenie nie podlega opodatkowaniu zgodnie z art. 6 tej ustawy
Czy Wnioskodawca będzie miał prawo do amortyzowania oraz zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od całości wartości początkowej Nieruchomości Składowiska (z wyłączeniem gruntów) otrzymanych w wyniku Aportu, którego część wartości zostanie przekazana na kapitał zakładowy, a część na kapitał zapasowy utworzony z agio.
Niedziałanie jako podatnik podatku od towarów i usług w zakresie czynności wniesienia aportu w postaci składników majątku ruchomego do spółki. Uznanie, że czynność wniesienia aportu będzie korzystała ze zwolnienia wynikającego z art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług.
Sposób ustalenia podstawy opodatkowania dla aportu Nieruchomości do Spółki w zamian za udziały w Spółce.
Czy w związku z sytuacją, w której zostanie dokonany aport przedsiębiorstwa w spadku, które zarządzane jest przez zarządcę sukcesyjnego do Wnioskodawcy, Wnioskodawca w roku podatkowym w jakim zostanie dokonany aport oraz w roku podatkowym następującym bezpośrednio po nim, będzie małym podatnikiem w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i będzie korzystał z 9% podatku dochodowego
Uznanie przedmiotu aportu za ZCP i w konsekwencji wyłączenia tej czynności z opodatkowania podatkiem VAT.
Opodatkowanie wniesienia aportu w postaci odcinka sieci wodociągowej i kanalizacyjnej do Spółki komunalnej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.