Możliwość dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego nabytego systemu fotowoltaicznego.
Ustalenie czy Pokoje Zagadek (escape room) nie stanowią środków trwałych, i czy stanowią koszty uzyskania przychodów potrącalne w dacie ich poniesienia.
1. Czy nakłady na zakup i montaż urządzeń fotowoltaicznych można potraktować jako osobny (winno być: „odrębny”) środek trwały. 2. Czy zgodnie z art 16k ust. 7-13 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ww. instalacja może zostać zamortyzowana jednorazowo.
Dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie pojęcia małego podatnika oraz możliwości zastosowania jednorazowej amortyzacji. Brak możliwości zastosowania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego przez wspólników spółki cywilnej ze względu na przekroczenie limitu przychodu 2 000 000 euro przez spółkę cywilną.
możliwość dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego nabytego systemu fotowoltaicznego
Możliwość dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego nabytego systemu fotowoltaicznego
możliwość dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego nabytego systemu fotowoltaicznego
Z uwagi na dokonany zwrot nabytej pierwotnie maszyny i otrzymanie faktury korygującej, Wnioskodawca winien skorygować koszty uzyskania przychodów o dokonany odpis amortyzacyjny zwróconej maszyny. Wnioskodawca jako wspólnik spółki jawnej, będzie miał prawo dokonać jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od wartości początkowej tej fabrycznie nowej ładowarki w łącznej kwocie do 100 000 zł oraz zaliczyć
W zakresie możliwości zastosowania jednorazowej amortyzacji samochodu specjalnego (ambulansu).
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z jednorazowej amortyzacji.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z jednorazowej amortyzacji.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie jednorazowej amortyzacji środka trwałego.
Czy Wnioskodawca mógł tylko częściowo zamortyzować przedmiotowy środek trwały w grudniu 2015 r. w ramach tzw. jednorazowej amortyzacji, w sytuacji nieprzekroczenia w roku podatkowym 2015 limitu przysługującego dla jednorazowej amortyzacji?
Nie jest możliwe dokonanie amortyzacji na warunkach określonych w art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zakupionego na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej motocykla, gdyż na gruncie cytowanej ustawy jest on traktowany tak jak samochód osobowy.
Czy motocykl należy traktować jako samochód osobowy i tym samym Wnioskodawca nie ma prawa do jednorazowej amortyzacji, czy też motocykl należy traktować jako pojazd ujęty w grupie 7, rodzaj 740 Motocykle, przyczepy i wózki motocyklowe i Wnioskodawcy przysługuje prawo do dokonania jednorazowej amortyzacji?
ustalenie czy Wnioskodawca może skorzystać z jednorazowej amortyzacji środka trwałego