Czy w przypadku dokonania przez Skarb Państwa zbycia w drodze zamiany nieruchomości wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego stanowiących własność Gminy, Skarbowi Państwa przysługuje zwolnienie z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2011 r. o podatku od towarów i usług?
Opodatkowanie transakcji zamiany nieruchomości, dokumentowanie oraz prawo do odliczenia podatku.
Wydany przez komornika spis inwentarza, z którego wynikać będzie, że brak jest odpowiedniego w stosunku do wierzytelności Banku, majątku dłużnika, może stanowić podstawę do udokumentowania przez Bank nieściągalności wierzytelności zgodnie z art. 16 ust. 2 i zaliczenia jej do kosztów podatkowych na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. b) updop (pyt. nr 1 wniosku).. Akt zgonu dłużnika oraz dowód poświadczający
Podleganie opodatkowaniu transakcji zamiany nieruchomości, tj. działek nr: 5/2, 61/10, 130/3, 130/4, 10/4, 3/6, 3/13, 4/8, 2/4, 11/4, 12/4, 11/17, 11/26, 11/33, podleganie opodatkowaniu transakcji zamiany działki nr 1/6, stawka podatku VAT dla transakcji zamiany nieruchomości niezabudowanych, dla których wydano decyzję o lokalizacji celu publicznego, tj. działek nr: 61/10, 130/3 i 130/4, stawka podatku
Czynność przekazania bez odszkodowania nieruchomości przez Skarb Państwa na rzecz Miasta nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 7 ust. 2 pkt 2 ustawy, ponieważ przy nabyciu ww. nieruchomości nie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego i w konsekwencji Skarb Państwa nie będzie zobligowany
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT dostawy nieruchomości; w zakresie zwolnienia od podatku dostawy nieruchomości zabudowanej budynkiem do rozbiórki oraz nieruchomości stanowiącej urządzoną drogę oraz w zakresie ustalenia stawki podatku dla dostawy gruntów niezabudowanych.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania Wnioskodawcy za podatnika w związku z przekazaniem darowizny oraz w zakresie opodatkowania darowizny mienia Miasta na rzecz Skarbu Państwa.
Czy dochody (przychody) jakie uzyskuje Skarb Państwa - W. w związku z gospodarowaniem powierzonym mieniem Skarbu Państwa korzystają ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych na mocy art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy też podlegają opodatkowaniu tym podatkiem?
Czy dochody (przychody), jakie uzyskuje obecna Agencja i poprzednia Agencja oraz M., z tytułu zagospodarowania powierzonego jej mienia Skarbu Państwa, w okresie po 01.01.2012 r., gdy zostały przekształcone w agencje wykonawcze, generują dochód w rozumieniu art. 7 ust 1 "PDOP" i tym samym są zobligowane do obliczania i wpłaty do budżetu państwa podatku dochodowego od osób prawnych?
W zakresie wyłączenia z opodatkowania zamiany nieruchomości między Miastem a Skarbem Państwa
opodatkowanie zamiany nieruchomości między Miastem a Skarbem Państwa
Podatek od towarów i usług w zakresie podstawy opodatkowania w przypadku transakcji zamiany nieruchomości oraz możliwości zastosowania art. 86 ustawy o VAT.
opodatkowanie zamiany nieruchomości pomiędzy Wnioskodawcą a Skarbem Państwa
Opodatkowanie zamiany nieruchomości pomiędzy Miastem a Skarbem Państwa.
Czy dochody (przychody) jakie uzyskuje Skarb Państwa - X w związku z gospodarowaniem powierzonym mieniem Skarbu Państwa korzystają ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych na mocy art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy też podlegają opodatkowaniu tym podatkiem?
Opodatkowanie czynności polegającej na przekazaniu Skarbowi Państwa przez Gminę nieruchomości zamiennej w ramach należnego odszkodowania.
W zakresie:- opodatkowania podatkiem od towarów i usług przejęcia z mocy prawa nieruchomości Gminy przez Skarb Państwa,- zwolnienia od podatku na podstawie § 13 ust. 1 pkt 12 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 4 kwietnia 2011r. przejęcia z mocy prawa nieruchomości Gminy przez Skarb Państwa,- momentu powstania obowiązku podatkowego,- momentu wystawienia faktury VAT.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia obowiązku podatkowego z tytułu prowadzenia parkingu strzeżonego dla pojazdów usuniętych z drogi na podstawie przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym.
Czy udzielone Spółce zabezpieczenie na rzecz Skarbu Państwa w postaci ustanowionych hipotek na majątku innej Spółki, rodzi po stronie Spółki nieodpłatne świadczenie zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jeśli zabezpieczenie zostało udzielone bez wynagrodzenia?
Zainteresowany wnosi o określenie jaką stawkę podatkową zastosować do czynności wymienionych we wniosku?
W przypadku otrzymywania przez Wnioskodawcę części należności (raty) przed wydaniem towaru to obowiązek podatkowy powstanie z chwilą jej otrzymania w tej części (zgodnie z art. 19 ust. 11 ustawy), natomiast w pozostałej części (przy uwzględnieniu faktu rozliczenia uprzednio raty) na zasadach ogólnych określonych w art. 19 ust. 1 i ust. 4 ustawy, tj. w dniu wystawienia faktury, nie później jednak niż
Kwota zwróconych wydatków poniesionych przez Wnioskodawcę na utrzymanie przedmiotowych nieruchomości i uzyskanie świadczeń wzajemnych w kwocie 7.015.446,81 zł. zaliczonych uprzednio do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej, uwzględniając zapis art. 14 ust. 3 pkt 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, stanowi przychód z tej działalności, który powinien być rozliczany