W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym, która została rozwiązana oraz umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego.
Opodatkowanie podatkiem VAT należności z tytułu bezumownego korzystania z przedmiotu najmu, anulowanie faktur, skorygowanie faktur oraz deklaracji podatkowych, zwrot podatku, wystawienie not księgowych.
Prawo do odliczenia podatku VAT oraz żądanie zwrotu podatku VAT w związku z nabyciem lokalu niemieszkalnego.
Opodatkowanie przychodu w sytuacji braku możliwości realizacji wygranego vouchera.
Skutki podatkowe związane ze sprzedażą Lokalu przez Sprzedającą oraz prawa Kupującego do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktury wystawionej przez Sprzedającą oraz prawa do zwrotu nadwyżki podatku naliczonego.
Możliwość zwrotu zapłaconego podatku od czynności cywilnoprawnej w związku z rozwiązaniem umowy dożywocia.
Tryb zwrotu pobranego podatku u źródła przepisy Ordynacji podatkowej czy art. 28b updop w przypadku płatności, co których na podstawie rozporządzenia MF zostało bezterminowo wyłączone stosowanie art. 26 ust. 2e updop
Wyłączenia z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy czynności nieodpłatnego przekazania gospodarstwa rolnego mężowi, braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego przy zakupie środków trwałych w związku z przekazaniem gospodarstwa.
Istota interpretacji: korekta podatku naliczonego odliczonego z tytułu zakupu lokalu mieszkalnego z dwoma miejscami postojowymi
Interpretacja w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem lokalu i otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym.
Transakcja sprzedaży lokalu biurowego będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT według stawki podstawowej bez możliwości stosowania zwolnienia.
W zakresie uznania umowy leasingu finansowego za świadczenie usług, podstawy opodatkowania, momentu powstania obowiązku podatkowego oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego i jego zwrotu.
Możliwość wystawienia faktury z naliczonym podatkiem VAT z tytułu darowizny lokalu synowi oraz obowiązku dokonania zwrotu podatku odliczonego przy zakupie nieruchomości.
Wnioskodawczyni wystąpi w odniesieniu do czynności najmu w charakterze podatnika podatku od towarów i usług, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy, prowadzącego działalność gospodarczą, o której mowa w art. 15 ust. 2 ustawy. Zainteresowana wykorzystuje bowiem lokal mieszkalny, będący przedmiotem najmu, w sposób ciągły do celów zarobkowych.
Czy Wnioskodawca (Gmina) w związku z przejęciem środków trwałych powinna dokonać korekty VAT od tych środków i dokonać zwrotu podatku naliczonego?
Czy następuje ciągłość z punktu widzenia podatku VAT i czy tym samym jest możliwość przeniesienia kwoty do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy z deklaracji VAT 7 rubryka 65, ze spółki działającej do podmiotu gospodarczego powstałego w momencie darowania udziałów przez jednego ze wspólników drugiemu wspólnikowi?
opodatkowania wynajmowanego mieszkania prywatnego na cele mieszkaniowe oraz wystawiania faktur z ww. tytułu ;- prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury zaliczkowej dotyczącej zakupu modułu hotelowego w budynku hotelowym;- opodatkowania czynności oddania sprzedawcy modułu hotelowego w ograniczone prawo rzeczowe do użytkowania;- obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego od
prawo do odliczenia podatku naliczonego określonego w fakturze korygującej dokumentującej obciążenie z tytułu ubezpieczenia samochodu będącego przedmiotem leasingu
Czy Spółka postąpiła prawidłowo nie składając korekty zeznań podatkowych CIT za poszczególne lata, a otrzymany zwrot podatku od nieruchomości za 2006 rok ujmuje w miesiącu wpływu pieniędzy w przychodach (dochodach) zwolnionych, natomiast za 2007r. w przychodach (dochodach) opodatkowanych w części jakiej wcześniej były kosztem podatkowym, a w części jakiej dotyczą lokali mieszkalnych w przychodach
Gdy w składanej przez podatnika deklaracji dla potrzeb podatku od towarów i usług Strona wykaże nadwyżkę kwoty podatku naliczonego nad kwotą podatku należnego, Wnioskodawca będzie uprawniony do ubiegania się o zwrot na rachunek bankowy ww. nadwyżki, zgodnie z art. 87 ust. 1 cyt. ustawy.
Kiedy upływa okres, po którym Wnioskodawczyni może sprzedać ww. mieszkanie bez zwracania ulgi na wynajem?
Czy Sprzedający zbywa zorganizowaną część przedsiębiorstwa i czy na wystawionej fakturze VAT kwota podatku jest podatkiem naliczonym i uprawnia Wnioskodawcę do obniżenia podatku należnego?