W zakresie skutków podatkowych zawarcia w 2024 r. umów sprzedaży (…) lokali mieszkalnych, w wykonaniu umowy przedwstępnej zawartej w 2022 r.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia w 2024 r. umów sprzedaży (…) lokali mieszkalnych, w wykonaniu umowy przedwstępnej zawartej w 2022 r.
Skutki podatkowe odkupu przedmiotów od klienta w celu ich wynajmowania klientowi za wynagrodzeniem i końcowym odkupem przez klienta.
Skutki podatkowe odkupu przedmiotów od klienta w celu ich wynajmowania klientowi za wynagrodzeniem i końcowym odkupem przez klienta.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umów sprzedaży lokali mieszkalnych.
Możliwości zastosowania 6% stawki podatku, o której mowa w art. 7a ust. 1 ustawy o PCC do umowy sprzedaży ponad 6 lokali mieszkalnych w przypadku gdy prawa i obowiązki z umów przedwstępnych zawartych przez podmioty trzecie w 2023 r. w drodze cesji zostały przeniesione na Wnioskodawcę.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży Nieruchomości.
Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków na aranżację mieszkania.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego w zamian za składniki majątku osobistego – środki pieniężne pochodziły z darowizny od mamy Wnioskodawczyni, które weszły do majątku osobistego Wnioskodawczyni.
W zakresie braku możliwości zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych nabycia mieszkania, w sytuacji posiadania prawa własności całego mieszkania (a nie wyłącznie udziału w nim) i to nabytego nie tytułem dziedziczenia, lecz tytułem darowizny.
Skutki podatkowe sprzedaży dziesięciu lokali mieszkalnych w kilku umowach sprzedaży.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży udziału w lokalu mieszkalnym.
Planowana sprzedaż Lokali Użytkowych oraz Garażu będzie podlegać faktycznemu opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług - do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym, która została rozwiązana oraz umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego.
Ustalenie w umowie ceny sprzedaży poniżej wartości rynkowej nieruchomości nie daje podstaw do kwestionowania treści czynności cywilnoprawnej, którą zawarły strony umowy sprzedaży. Ustalenie w umowie sprzedaży ceny jako elementu koniecznego dla zaistnienia stosunku obligacyjnego powoduje, że umowa sprzedaży nie może być uznana za umowę darowizny.
Zostanie zawarta umowa sprzedaży obejmująca udział współwłaścicielki w lokalu - sprzedaż ta będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Na kupującej będzie ciążył obowiązek podatkowy w tym podatku. Jeżeli ustalona przez współwłaścicielki wartość będzie stanowić wartość rynkową zbywanego udziału w nieruchomości w rozumieniu art. 6 ust. 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych
Uznanie modelu współpracy z klientami za sprzedaż detaliczną i opodatkowanie podatkiem od sprzedaży detalicznej przychodu uzyskanego z tej sprzedaży.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania nabycia lokalu mieszkalnego w przypadku gdy Wnioskodawca posiada budynek mieszkalny jednorodzinny, który na dzień podpisania umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego nie został oddany do użytkowania, a jego żona odziedziczyła po zmarłym ojcu 1/6 udziału w nieruchomości mieszkalnej oraz po zmarłym ojcu i wujku udział 14/72 w innej nieruchomości mieszkalnej
Planowana umowa będzie opodatkowana PCC, ponieważ wypełnia przesłanki do uznania tej umowy za umowę sprzedaży. Dla rozstrzygnięcia nie ma znaczenia, że zawarta umowa jest umową mieszaną i zawiera także elementy innych umów; skoro bowiem wypełnia ona warunki określone dla umowy sprzedaży, podlega ona opodatkowaniu przewidzianemu dla umowy sprzedaży.
Opisana umowa sprzedaży lokalu mieszkalnego, na podstawie której nabyła Pani wraz z mężem lokal mieszkalny nie może być więc objęta zwolnieniem, ani w całości, ani w części - posiada obecnie lokla mieszkalny.
Skutki podatkowe zakupu pierwszego mieszkania w sytuacji wcześniejszego posiadania nieruchomości otrzymanej w darowiźnie.