Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem VAT w momencie sprzedaży przedmiotu zastawu będącego zabezpieczeniem, który przeszedł na własność Spółki i zostaje sprzedany z nadwyżką.
Ustalenie momentu pierwszego zasiedlenia oraz zwolnienie od podatku transakcji sprzedaży lokalu użytkowego.
Obowiązek opodatkowania jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów zakupu używanych części samochodowych od kontrahenta z Wielkiej Brytanii.
Prawo do zastosowania procedury VAT - marża przy sprzedaży używanego samochodu.
Zastosowanie do dostawy samochodu osobowego szczególnej procedury opodatkowania marży.
Opodatkowanie transakcji sprzedaży nieodebranych przedmiotów zastawu przy zastosowaniu procedury VAT marża.
opodatkowana transakcji sprzedaży na rzecz wspólnika towarów używanych niesprzedanych zastawów
Zwolnienie od podatku dostawy towaru używanego w postaci samochodu osobowego wykorzystywanego do czynności zwolnionych. Brak możliwości zastosowania podmiotowego zwolnienia w trakcie 2014 r.Brak utraty zwolnienia podmiotowego w wyniku sprzedaży samochodu osobowego.
Zwolnienie od podatku odsetek od udzielonej pożyczki, opłaty manipulacyjnej oraz opłaty za przechowywanie przedmiotu zastawu, zastosowania szczególnej procedury w zakresie dostawy towarów używanych, polegającej na opodatkowaniu marży, przy sprzedaży przejętych rzeczy stanowiących towary używane, możliwości dokonania korekty podatku należnego zarejestrowanego w kasie rejestrującej ze stawką 23% w odniesieniu
Stawka podatku na sprzedaż samochodu po wykupie z leasingu operacyjnego.
Ustanowienie odrębnej własności przedmiotowego lokalu użytkowego oraz przeniesienie na rzecz nabywcy własności tego lokalu, na dzień dostawy korzystało ze zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy.
Czy sprzedaż samochodu ciężarowego użytkowanego w spółce od 15 marca 2010 roku jest zwolniona od podatku od towarów i usług i czy okres używania i eksploatacji samochodu przez firmę w czasie trwania umowy leasingu wlicza się do okresu używania?
Zastosowanie zwolnienia od podatku zarówno dla części kapitałowej, jak i odsetkowej z tytułu oddania towaru w leasing finansowy.
Do obliczenia wartości sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, od przekroczenia której uzależniona jest utrata zwolnienia podmiotowego od podatku, Wnioskodawczyni będzie wliczała całą naliczoną marżę z tytułu sprzedaży opisanych w stanie faktycznym towarów używanych, a nie cały przychód uzyskany ze sprzedaży takich towarów.
Zwolnienie z podatku prowizji uzyskiwanej z tytułu prowadzenia lombardu oraz opodatkowanie sprzedaży nieodebranych zastawów.
Czy nieodebrane przedmioty zastawu, może Wnioskodawca sprzedać w systemie VAT-marży, jeżeli są to towary używane, a stanowią je wyroby jubilerskie wykonane z metali szlachetnych, częstokroć z udziałem kamieni szlachetnych?
W przypadku sprzedaży nieodebranego zastawu, stanowiącego towar używany w postaci sprzętu elektronicznego, samochodów, wyrobów jubilerskich (biżuterii) nabytych (przewłaszczonego), przez Wnioskodawcę od podmiotów, określonych w art. 120 ust. 10 ustawy, Wnioskodawca ma prawo opodatkować taką sprzedaż na zasadzie opodatkowania marży na podstawie art. 120 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług.
prawo do odliczenia podatku naliczonego przy wykupie samochodu po zakończeniu umowy leasingu
W zakresie wystawienia faktury VAT marża na dostawę samochodu używanego w ramach leasingu finansowego.