W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym, która została rozwiązana oraz umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego.
Uznanie otrzymanej przez Zainteresowanego 2 Płatności z tytułu wcześniejszego rozwiązania Umowy Najmu za wynagrodzeniem za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, jako świadczenie usług, wykonaną przez Zainteresowanego 2 na rzecz Wnioskodawcy oraz przysługującego Wnioskodawcy prawa do odliczenia podatku VAT z faktury wystawionej przez Zainteresowanego 2 na rzecz Wnioskodawcy.
Skutki podatkowe "zwrotnego" przeniesienia własności nieruchomości.
Brak obowiązku korygowania VAT, o dotychczas odliczony podatek od towarów i usług z tytułu umów leasingu, które to umowy uległyby rozwiązaniu przed ich upływem.
Ustalenie, czy Wnioskodawca jest zobowiązany do korekty podatku CIT za czas kiedy ujmował faktury w kosztach, z powodu wcześniejszego rozwiązania umowy leasingowej.
W zakresie opodatkowania odszkodowania z tytułu rozwiązania umowy o pracę (likwidacja stanowiska pracy).
brak obowiązku wystawienia przez spółkę A faktury korygującej fakturę zaliczkową wystawioną na rzecz Spółki B oraz wystawienia nowej faktury VAT dokumentującej dostawę Lokalu na rzecz Spółki C w związku z rozwiązaniem umowy przedwstępnej pomiędzy spółką A i spółką B i zawarciem w to miejsce umowy sprzedaży pomiędzy Spółką A a Spółką C
W zakresie ustalenia: - Wnioskodawca jest zobowiązany do korekty kosztu uzyskania przychodów z tytułu dokonanych odpisów amortyzacyjnych od przedmiotu leasingu, od którego nabycia odstąpił, zgodnie z art. 15 ust. 4i ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w okresie rozliczeniowym, w którym zostało złożone oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży, - otrzymany przez Wnioskodawcę od Sprzedawcy
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty z tytułu przedterminowego zakończenia umowy najmu.
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego – rozwiązanie umowy sprzedaży.
w zakresie skutków podatkowych związanych z wcześniejszym wykupem samochodu osobowego, będącego przedmiotem umowy leasingu zawartej przed 1 stycznia 2019 r.
korekty rozliczeń podatkowych i utratą prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur wystawionych przez leasingodawcę a dokumentujących należności wynikające z umowy leasingu
W zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kup wynagrodzenia ryczałtowego z tytułu przedterminowego rozwiązania umowy najmu lokalu.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku konieczności dokonania korekty rozliczeń podatkowych oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur wystawionych przez leasingodawcę a dokumentujących należności wynikające z umowy leasingu.
w zakresie ustalenia czy wcześniejsze rozwiązanie umowy leasingu operacyjnego z powodu cesji leasingu/wykupienia przez Leasingobiorcę przedmiotu leasingu i odsprzedania go Sprzedającemu/zamiany przedmiotu leasingu, spowoduje konieczność dokonania korekty kosztów uzyskania przychodów o dotychczas poniesione opłaty z tytułu umowy leasingu, która to umowa uległaby rozwiązaniu przed jej upływem.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty z tytułu przedterminowego zakończenia umowy najmu
Brak opodatkowania świadczenia pieniężnego z tytułu przedterminowego wygaśnięcia umowy leasingu na skutek wystąpienia szkody całkowitej oraz przedterminowego wypowiedzenia umowy leasingu z przyczyn leżących po stronie Korzystającego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego na rzecz Funduszu Hipotecznego w zamian za rentę dożywotnią.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Wnioskodawca może zaliczyć Opłatę do kosztów uzyskania przychodów, w miesiącu jej poniesienia, czyli w miesiącu (maj 2018 roku), w którym Opłatę zapłacił na podstawie uzyskanej i wprowadzonej do ksiąg Faktury?
Skutki podatkowe rozwiązania spółki osobowej bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego.
Skutki podatkowe rozwiązania spółki osobowej bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego.
Skutki podatkowe rozwiązania spółki osobowej bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego.
Skutki podatkowe rozwiązania spółki osobowej bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego.