Ulga mieszkaniowa (możliwość objęcia zwolnieniem własnych oszczędności przed uzyskaniem przychodu).
Podatek od towarów i usług, który dotyczy braku prawa do odliczenia podatku naliczonego od zakupów towarów i usług wykorzystywanych do remontu i modernizacji lokali mieszkalnych przeznaczonych wyłącznie na najem na cele mieszkaniowe.
Wydatkowanie przychodu uzyskanego ze sprzedaży udziałów w działce na spłatę kredytu wraz z odsetkami oraz remont.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - wydatek na zakup paneli fotowoltaicznych i/lub pompy ciepła w ramach modernizacji własnego budynku mieszkalnego.
Zwolnienie przedmiotowe - wydatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości na własne cele mieszkaniowe.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży wynajętego na jakiś czas lokalu mieszkalnego, w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe (spłata kredytu wraz z odsetkami).
Zwolnienie z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT sprzedaży lokali mieszkalnych oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących koszty remontu.
Prawo do odliczenia 50% podatku naliczonego od wydatków związanych z nabyciem i remontem lokalu przeznaczonego na cele prowadzonej działalności gospodarczej.
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - wydatkowanie części przychodu uzyskanego ze sprzedaży w 2021 r. lokalu mieszkalnego na wydatki określone w art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. remont budynku mieszkalnego (wykończenie domu jednorodzinnego) – o ile w ustawowym terminie trzech lat uzyskany będzie tytuł własności do działki gruntu, na którym
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (cele mieszkaniowe: remont i spłata kredytu).
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących nabycie i remont lokalu niemieszkalnego przed datą rozpoczęcia działalności opodatkowanej podatkiem od towarów i usług, i w związku z tym Wnioskodawca ma prawo do złożenia aktualizacji (korekty) zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R oraz ma prawo do złożenia plików JPK_VAT z deklaracją podatkową.
Do kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego, w rozumieniu art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych można zaliczyć udokumentowane fakturami VAT nakłady zwiększające wartość tego lokalu, poczynione w czasie jego posiadania, tj. od dnia objęcia w posiadanie lokalu mieszkalnego, po protokolarnym odbiorze kluczy.
Dotyczy zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej wydatków na remont i wyposażenie.
Skutki podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego w związku z wydatkowaniem przychodu ze sprzedaży udziału w nieruchomości na zakup lokalu mieszkalnego, udziału w gruncie stanowiącym teren osiedlowy rekreacyjny oraz remont tarasu i opaski wokół domu mieszkalnego.
Sprzedaż udziału w lokalu mieszkalnym stanowiącym odrębną nieruchomość (cele mieszkaniowe)
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na przystosowania łazienki z wanną na łazienkę z kabiną prysznicową.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Ustalenia momentu dokonania korekty podatku naliczonego: • w związku ze zmianą przeznaczenia zakupionej nieruchomości (o wartości przekraczającej 15.000 zł), • od faktur dotyczących remontu i adaptacji zakupionej nieruchomości (wartość wydatków nieprzekraczająca 15.000 zł), • od faktur dotyczących wyposażenia zakupionej nieruchomości (wartość wydatków nieprzekraczająca 15.000 zł).