Skutki podatkowe w podatku VAT w związku z należnym odszkodowaniem.
Uznanie za podatnika w rozumieniu art. 15 ust. 1 i 2 ustawy i w konsekwencji niewstąpienie obowiązku podatkowego oraz brak obowiązku zapłaty podatku VAT w związku z planowaną sprzedażą samochodu osobowego uprzednio wykupionego z leasingu operacyjnego.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu Opłat dotyczących usług najmu/leasingu operacyjnego oraz obowiązek wystawienia faktury korygującej do zera fakturę dotyczącą tych Opłat.
W zakresie skutków podatkowych przekazania akcjonariuszom składników majątku w związku z likwidacją spółki.
W przedmiotowej sprawie Wnioskodawca jest w posiadaniu faktury, która została wystawiona z naruszeniem art. 106i ust. 7 ustawy, tj. po upływie 30 dni od wystawienia faktury nie doszło do dostawy towaru (przedmiotu leasingu np. samochodu), zatem uznać należy, że w takiej sytuacji u wystawcy faktury stosownie do ww. art. 19a ust. 1 ustawy nie powstanie obowiązek podatkowy. Tym samym Wnioskodawca nie
W zakresie prawa podatkowego dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie konsekwencji podatkowych likwidacji spółki komandytowo-akcyjnej.
Nabycie licencji moment powstania obowiązku podatkowego, prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Czy w świetle ustawy o VAT, sprzedaż całego lokalu mieszkalnego, którego własność została przeniesiona w 2014 r. będzie opodatkowana stawką 8%, czy też stawką 7% w części umówionej w 2010 r. i wpłaconych zaliczek, a tylko różnica większego metrażu ustalona w 2014 r. stawką 8%?
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat przez nabywcę lokalu środków pieniężnych na otwarty lub zamknięty rachunek powierniczy.
Podatek od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego w imporcie usług z tytułu udzielenia licencji na emisję programów telewizyjnych.
Obowiązek podatkowy z tytułu otrzymania opłaty wstępnej (czynszu inicjalnego) powstanie z chwilą otrzymania całości lub części zapłaty, nie później niż z upływem terminu płatności określonego w umowie lub na fakturze.
Leasing lokali użytkowych stanowi usługę określoną w art. 8 ust. 1 ustawy, podstawa opodatkowania powinna winna być ustalona na podstawie art. 29 ust. 1 ustawy i dotyczyć wszelkich umówionych między stronami transakcji należności związanych z korzystaniem z lokalu użytkowego, obowiązek z tytułu tej usługi powstaje z chwilą otrzymania całości lub części zapłaty, nie później niż z upływem terminu płatności
Skoro dla importu usługi (udzielenie licencji na stosowanie Oprogramowania) Strony przyjęły rozliczenia miesięczne to obowiązek podatkowy z tytułu importu tejże usługi powstaje na podstawie art. 19 ust. 19a pkt 1 ustawy z chwilą upływu każdego okresu płatności, tj. okresu miesięcznego. Podstawą opodatkowania będzie kwota, jaką Spółka byłaby zobowiązana zapłacić z tytułu świadczenia a właściwym dokumentem
Czy w przypadku sądowego stwierdzenia nabycia spadku po 1 stycznia 2007r. nabytego przez wnioskodawcę w 1994r. zastosowanie znajdzie zwolnienie uregulowane w treści art. 4 ust. 1 pkt 13 ustawy o podatku od spadków i darowizn w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2006r.?
Czy Wnioskodawca postąpił prawidłowo nie opodatkowując ww. środka trwałego podatkiem VAT na dzień likwidacji działalności?
Czy prawidłowo rozumiane są przepisy zawarte w ustawie z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów usług, iż ustawa o podatku od towarów i usług:
Czy przy likwidacji działalności gospodarczej wystąpi obowiązek ujęcia w remanencie likwidacyjnym wartości nakładów inwestycyjnych poniesionych na remont budynku warsztatu?
Czy podatek od towarów i usług z tytułu otrzymanych po 1.05.2004r. opłat licencyjnych dotyczących utworów, co do których nie da się ustalić precyzyjnej daty ich eksploatacji, bowiem okres ich wykorzystania został określony w dokumentacji szczegółowej jako przedział czasowy zaczynający się przed 1.05.2004r., a kończący się po 1.05.2004r., należy rozliczyć proporcjonalnie do liczby miesięcy przypadających
Dotyczy momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku dostawy towarów, której przedmiotem są lokale i budynki.
Czy obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług w przypadku refundacji wypłacanej przez NFZ za lekarstwa, powstaje w momencie uznania rachunku bankowego podatnika, czy też w momencie dostawy ( sprzedaży) leku przez podatnika osobie uprawnionej?
dotyczą kwestii opodatkowania pozostałego na dzień rozwiązania spółki cywilnej tj. na dzień 07.08.2003 r. samochodu ciężarowego, w stosunku, do którego przysługiwało spółce prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony.
Pytanie dotyczy momentu powstania obowiązku podatkowego przy sprzedaży leków w aptece. Podatnik dokonuje sprzedaży leków pełnopłatnych i refundowanych przez NFZ. Kwestią budzącą wątpliwości Podatnika jest sprzedaż leków refundowanych. Nabywca przy zakupie tych leków pokrywa jedynie część ceny, natomiast pozostała część jest refundowana z NFZ, refundacja ta jest dokonywana po pewnym czasie.Zdaniem Podatnika
Jak ustalić moment powstania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego, garażu i gruntu?