W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w postępowaniu upadłościowym.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego w postępowaniu upadłościowym.
Czy kwota zobowiązań Spółki, które pozostaną niespłacone w związku z przeprowadzonym postępowaniem upadłościowym i wykreśleniem Spółki z KRS, będzie stanowiła przychód podatkowy Spółki podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Korekta podatku naliczonego, o której mowa w art. 89b ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania umorzenia zobowiązań.
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wierzytelności, których nieściągalność została udokumentowana w oparciu o ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
1. Czy umorzone przez Sąd zobowiązania wynikające z zatwierdzonej listy wierzytelności należy zaliczyć do przychodów podatkowych? 2. Czy zobowiązania nie ujęte na liście wierzytelności (wierzyciel nie zgłosił ich do Sądu) należy w dniu wydania postanowienia Sądu o zakończeniu postępowania upadłościowego zaliczyć do przychodów podatkowych? 3. Czy zobowiązania, które były ujęte na liście wierzytelności
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wierzytelności odpisanych jako nieściągalne.
Nieuznanie syndyka za podatnika z tytułu wykonywania czynności związanych z likwidacją masy upadłości zmarłego przedsiębiorcy oraz braku obowiązku sporządzenia spisu z natury i rozliczenia z tego tytułu podatku należnego.
Czy w przypadku nieuregulowania w ramach postępowania upadłościowego dłużnika W Sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej wierzytelności E Sp. z o.o. w całości i wydania postanowienia o ukończeniu postępowania upadłościowego obejmującego likwidację majątku dłużnika W Sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej, nieściągalna wierzytelność E Sp. z o.o. z tytułu umów sprzedaży, która uprzednio została zarachowana
1. Jak należy dokumentować sprzedaż majątku dokonywaną przez syndyka po śmierci podatnika? 2. Czy na syndyku ciąży obowiązek rozliczenia podatnika podatku od towarów i usług w związku z dokonanymi sprzedażami majątku po jego śmierci? 3. Czy po śmierci podatnika, syndyk może dokonać korekt faktur, oraz związanych z tym korekt deklaracji dla podatku od towarów i usług VAT - 7 za okres: -do dnia śmierci
Czynności syndyka zmierzające do likwidacji majątku upadłego i zaspokojenia wierzycieli nie wypełniają dyspozycji przepisu art. 15 ust. 2 ustawy o VAT i jako takie nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT, a Wnioskodawca z tytułu wykonywania tych czynności nie jest podatnikiem w świetle powołanego powyżej przepisu art. 15 ust. 1 ustawy o VAT.
umowa sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego dokonanej w drodze egzekucji
Kiedy zaliczyć wartość nieściągalnej wierzytelności do kosztów uzyskania przychodów: w roku, w którym nieściągalność wierzytelności udokumentowano postanowieniem sądu o postawieniu kontrahenta w stan upadłości (2005 r.) czy w latach następnych, w dowolnym momencie do upływu terminu przedawnienia wierzytelności (np. w roku doręczenia Spółce postanowienia sądu, tj. 2006)?
Czy sprzedaż nieruchomości w postępowaniu upadłościowym za pośrednictwem komornika sądowego i pod nadzorem sądu, realizowana w trybie przepisów Kodeksu postępowania cywilnego podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a jeżeli tak, to kto jest płatnikiem tego podatku i od jakiej podstawy opodatkowania należy naliczyć podatek.