Skutki podatkowe sprzedaży byłemu konkubentowi udziału w nieruchomości w zamian za przejęcie długu wobec banku.
Zbycie nieruchomości na podstawie umowy dożywocia przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło jej nabycie.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla sprzedaży lokalu mieszkalnego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Do sprzedaży lokali mieszkalnych nie znajdzie zastosowania zwolnienie od podatku wskazane w art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy o VAT.
Opodatkowanie sprzedaży dwóch lokali mieszkalnych powstałych z podziału dotychczasowego lokalu mieszkalnego.
Wydatki poniesione na spłatę kredytu zaciągniętego przez męża na zakup lokalu mieszkalnego, który po zawarciu małżeństwa zostanie włączony do majątku wspólnego małżonków jako wydatek poniesiony na własne cele mieszkaniowe.
Skutki podatkowe sprzedaży lokali mieszkalnych wykorzystywanych w działalności gospodarczej.
Rozpoznanie planowanej transakcji sprzedaży Lokalu 1, Lokalu 2 oraz wyposażenia jako dostawy towarów, a także uznania, że dostawa wskazanych lokali będzie objęta zwolnieniem od podatku, z którego strony transakcji mogą zrezygnować
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego dla środków uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości i wydatkowanych na zakup mieszkania oraz działki.
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego w spadku i dziale spadku.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej wydatkując osiągnięty przychód ze sprzedaży na zakup działki pod budowę domu oraz na budowę domu na własne cele mieszkaniowe (w którym będzie się mieszkać po zakończeniu budowy), pomimo tego, że część osiągniętego przychodu będzie wydatkowana na zakup lokalu mieszkalnego na własne cele mieszkaniowe (w którym będzie się mieszkać do czasu zakończenia budowy
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości uzyskanej w wyniku podziału majątku po rozwodzie.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego wykorzystywanego w działalności gospodarczej.
Z tytułu zamiany opisanych we wniosku lokali nie będzie na Panu ciążył obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych, ponieważ dokonana pomiędzy Panem i Pana ojcem zamiana będzie w całości zwolniona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na mocy art. 9 pkt 5 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe "zwrotnego" przeniesienia własności nieruchomości.
Zwolnienie przedmiotowe (spłata kredytu zaciągniętego po zbyciu nieruchomości jako własny cel mieszkaniowy).
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy dla usług wynajmu lokali mieszkalnych bezpośrednio najemcom korzystającym z lokali na własne potrzeby mieszkaniowej w przypadku przekroczenia obrotów w wysokości 200.000 zł.