Obowiązek opodatkowania jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów zakupu używanych części samochodowych od kontrahenta z Wielkiej Brytanii.
Prawo do zastosowania procedury VAT - marża przy sprzedaży używanego samochodu.
Zastosowanie do dostawy samochodu osobowego szczególnej procedury opodatkowania marży.
Opodatkowanie transakcji sprzedaży nieodebranych przedmiotów zastawu przy zastosowaniu procedury VAT marża.
Możliwość zastosowania w stosunku do sprzedawanych pojazdów procedury VAT marża, sposób określenia ceny nabycia tych pojazdów oraz prawo do odliczenia podatku VAT z faktur VAT dokumentujących koszty związane ze sprzedażą pojazdu.
Zwolnienie od podatku odsetek od udzielonej pożyczki, opłaty manipulacyjnej oraz opłaty za przechowywanie przedmiotu zastawu, zastosowania szczególnej procedury w zakresie dostawy towarów używanych, polegającej na opodatkowaniu marży, przy sprzedaży przejętych rzeczy stanowiących towary używane, możliwości dokonania korekty podatku należnego zarejestrowanego w kasie rejestrującej ze stawką 23% w odniesieniu
Do obliczenia wartości sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, od przekroczenia której uzależniona jest utrata zwolnienia podmiotowego od podatku, Wnioskodawczyni będzie wliczała całą naliczoną marżę z tytułu sprzedaży opisanych w stanie faktycznym towarów używanych, a nie cały przychód uzyskany ze sprzedaży takich towarów.
Zwolnienie z podatku prowizji uzyskiwanej z tytułu prowadzenia lombardu oraz opodatkowanie sprzedaży nieodebranych zastawów.
Czy nieodebrane przedmioty zastawu, może Wnioskodawca sprzedać w systemie VAT-marży, jeżeli są to towary używane, a stanowią je wyroby jubilerskie wykonane z metali szlachetnych, częstokroć z udziałem kamieni szlachetnych?
W przypadku sprzedaży nieodebranego zastawu, stanowiącego towar używany w postaci sprzętu elektronicznego, samochodów, wyrobów jubilerskich (biżuterii) nabytych (przewłaszczonego), przez Wnioskodawcę od podmiotów, określonych w art. 120 ust. 10 ustawy, Wnioskodawca ma prawo opodatkować taką sprzedaż na zasadzie opodatkowania marży na podstawie art. 120 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług.
dotyczy określenia ceny nabycia towarów sprzedawanych z uwzględnieniem procedury VAT marża
W zakresie wystawienia faktury VAT marża na dostawę samochodu używanego w ramach leasingu finansowego.
przychody z najmu przedmiotowego lokalu mieszkalnego wycofanego z działalności gospodarczej stanowią źródło przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Brak zwolnienia od podatku VAT dla usług organizacji turnusów rehabilitacyjnych.
Czy do odsprzedaży towarów używanych przejętych przez Wnioskodawcę na własność w ramach lombardu będzie mogła znaleźć zastosowanie szczególna procedura opodatkowania przewidziana w art. 120 ustawy?
dotyczy opodatkowania marżą nieodebranego przedmiotu zastawu w postaci wyrobów jubilerskich oraz opodatkowania marżą nieodebranego przedmiotu zastawu w postaci złomu złota
Czy sprzedaż całego stanu magazynowego, o wartości netto około 750.000,00 zł, synowi z marżą 5%, przy średnio stosowanej marży 30% przy sprzedaży jednostkowej (prowadzona jest sprzedaż detaliczna), nie spowoduje zastosowania art. 25 ust. 2 i ust. 5 oraz art. 25a ust. 1 i ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w sytuacji, gdy sprzedaż związana będzie z likwidacją działalności gospodarczej
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania procedury marża w odniesieniu do sprzedaży nieodebranych zastawów
Czy sprzedaż całego stanu magazynowego, o wartości netto około 750.000,00 zł, synowi z marżą 5%, przy średnio stosowanej marży 30% przy sprzedaży jednostkowej (prowadzona jest sprzedaż detaliczna), nie spowoduje zastosowania art. 25 ust.2 i ust. 5 oraz art. 25a ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w sytuacji gdy sprzedaż związana będzie z likwidacją działalności gospodarczej?
Czy w przypadku sprzedaży osobom trzecim używanych wyrobów jubilerskich z metali szlachetnych, które przeszły na własność lombardu w wyniku niespłacenia pożyczki w określonym terminie, Wnioskodawca może korzystać z procedury szczególnej, gdzie podstawą opodatkowania jest marża ?
czynności wykonywane przez lombard: pobieranie odsetek od umowy, oraz pobieranie dodatkowej opłaty za przechowywanie rzeczy ruchowych
czynności wykonywane przez lombard: pobieranie odsetek od umowy, oraz pobieranie dodatkowej opłaty za zabezpieczenie umowy będzie korzystać ze zwolnienia z VAT, a opodatkowana na zasadzie marży będzie tylko sprzedaż nieodebranych zastawów
Art. 5 i 7 Konwencji z dnia 23.09.1992 r. między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Węgierską w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku, (Dz. U. z 1995, Nr 125, poz. 602, z późn. zm.).