Zwolnienie od podatku VAT usług szkoleniowych z zakresu fizjoterapii świadczonych przez Spółkę na rzecz fizjoterapeutów, lekarzy specjalistów: anestezjologii, specjalistów rehabilitacji, ortopedów, masażystów oraz studentów II, III, IV i V roku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 i 29 lit. a ustawy.
Usługi szkoleniowe realizowane przez Wnioskodawcę w zakresie okuloplastyki, chirurgii aparatu ochronnego oka i medycyny estetycznej, korzystać będą ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy
Z uwagi na fakt, że doskonalenie zawodowe jest obowiązkiem lekarzy dentystów, to prowadzone dla nich szkolenia medyczne uznać należy jako jedną z możliwych form realizacji tego obowiązku, tj. za kształcenie zawodowe lub przekwalifikowanie zawodowe, którego zasady i formy prowadzenia zawarte są w odrębnych niż ustawa o podatku od towarów i usług przepisach. W konsekwencji należy stwierdzić, że świadczone
w zakresie zwolnienia od podatku usług szkolenia lekarzy i ratowników medycznych
W zakresie obowiązków informacyjnych, jakie mogą ciążyć na Wnioskodawcy w związku z realizacją przez niego projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
W zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla świadczonych usług polegających na pełnieniu zadań dyrektora szkoły lub nauczyciela prowadzonej przez Wnioskodawcę szkoły oraz zaliczania tych wynagrodzeń do limitu uprawniającego do zwolnienia z VAT.
1. Czy dofinansowanie dla uczestnika objęte jest podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy Powiat (niemający nr NIP dla celów podatku dochodowego) zobowiązany będzie sporządzić uczestnikom projektu informację PIT-8C?
zwolnienie z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a) ustawy o VAT, działalności wykonywanej przez jednostki budżetowe Gminy, polegającej w szczególności na: - kształceniu i wychowywaniu dzieci i młodzieży w szkołach - wydawaniu duplikatów świadectw i legitymacji uczniom i nauczycielom - wykonywaniu przewozu uczniów z miejsc zamieszkania do szkół i ze szkół do miejsc zamieszkania;
Prawo do skorzystania ze zwolnienia od podatku dla nabytej w ramach importu usługi nabycia licencji do gry przez Uczelnię
Dotyczy opodatkowania podatkiem VAT darowizny otrzymanej przez Wnioskodawcę na realizację programu edukacyjno-szkoleniowego, ustalenia stawki podatku VAT dla usług świadczonych przez Wnioskodawcę w ramach programu edukacyjno-szkoleniowego, opodatkowania podatkiem VAT usług reklamowych świadczonych na rzecz Darczyńcy oraz opodatkowania czynności nieodpłatnego udzielenia licencji innym podmiotom.
Możliwość korzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ustawy, oraz zwolnienia od podatku usług szkoleniowych i doradczych.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku opłat pobieranych od uczestników będących lekarzami za kurs przygotowujący do Lekarskiego Egzaminu Końcowego po uzyskaniu przez Wnioskodawcę wpisu do rejestru podmiotów prowadzących kształcenie podyplomowe lekarzy i lekarzy dentystów
Zwolnienie od podatku VAT usług kształcenia podyplomowego lekarzy dentystów.
Czy opłaty rejestracyjne pobierane przez Akademię od uczestników Sympozjum będących lekarzami, korzystają ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt. 29 lit. a ustawy o VAT?
Czy korzystają ze zwolnienia usługi szkoleniowo-edukacyjne świadczone przez Stowarzyszenie odpłatnie oraz nieodpłatnie na rzecz swoich członków?
Zwolnienie od podatku VAT świadczonych przez Wnioskodawcę usług oraz rejestracji do podatku VAT po przekroczeniu limitu uprawniającego do zwolnienia od podatku VAT.
Czy usługi organizowania Międzynarodowych Warsztatów dla lekarzy korzystają ze zwolnienia określonego w art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy