W jaki sposób obliczyć indywidualny przychód Wnioskodawcy dla ustalenia limitu 1 200 000 euro za 2015 r. w sytuacji, gdy z żoną łączy Wnioskodawcę wspólność majątkowa i prowadzi sprzedaż z działów specjalnych produkcji rolnej?
Jak obliczyć indywidualny przychód Wnioskodawcy dla ustalenia limitu 1.200.000 euro za 2016 r. w sytuacji, gdy z żoną łączy go wspólność majątkowa i prowadzi sprzedaż z działów specjalnych produkcji rolnej bez umowy spółki?
Jak obliczyć indywidualny przychód Wnioskodawcy osiągnięty w 2016 r. dla ustalenia limitu 1.200.000 euro na 2017 r. w sytuacji prowadzenia w 2016 r. działów specjalnych przez małżonków na podstawie dwóch odrębnych decyzji bez zawierania przez małżonków umowy spółki?
Zasady rozliczania dochodów uzyskiwanych z działów specjalnych produkcji rolnej oraz z działalności gospodarczej.
Jak obliczyć indywidualny przychód Wnioskodawcy dla ustalenia limitu 1.200.000 euro za 2015 r. w sytuacji, gdy z żoną łączy Wnioskodawcę wspólność majątkowa i prowadzi sprzedaż z działów specjalnych produkcji rolnej bez umowy spółki?
Czy w przypadku, gdy łączna suma przychodów netto ze sprzedaży, o której mowa w art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy o rachunkowości, w ramach prowadzonego działu specjalnego produkcji rolnej wspólnie przez małżonków przekroczy limit, o którym mowa w powyższym przepisie ustawy (równowartość 1.200.000 euro), powstaje obowiązek prowadzenia przez tych małżonków ksiąg rachunkowych oraz brak możliwości ustalania
Czy w sytuacji przedstawionej powyżej, obliczając wysokość przychodów, zgodnie z art. 24 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, należy powiększyć go o wartość zryczałtowanego zwrotu podatku VAT, o którym mowa w art. 115 ustawy o podatku od towarów i usług otrzymanego przez rolnika ryczałtowego (wykazywanego w fakturach VAT RR)?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, Wnioskodawca stając się wspólnikiem spółki jawnej, prowadzącej działalność w zakresie hodowli i chowu norek, przy jednoczesnym zakończeniu swojej indywidualnej działalności w zakresie hodowli i chowu norek, będzie zobowiązany do rozliczenia przychodu osiąganego z tytułu udziału w ww. spółce jawnej na podstawie ksiąg rachunkowych z tego powodu, że w ramach swojej
Czy wydatki na dokonanie opłat wstępnych takich jak czynsz inicjalny, czynsz 0, opłaty manipulacyjne ponoszone w związku z zawartymi umowami leasingu operacyjnego powinny być rozliczane zgodnie z art. 15 ust. 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 ze zm. dalej u.p.d.o.p.), zgodnie z którym dniem poniesienia jest dzień, na który ujęto koszt w księgach i
Czy Wnioskodawca może zaliczyć wstępną opłatę leasingową w koszty podatkowe jednorazowo w dacie poniesienia kosztu?
Czy pierwszą ratę, stanowiącą wynagrodzenie Finansującego za okres od dnia zawarcia umowy, tj. 10 grudnia 2009 r., do dnia odbioru przedmiotu leasingu przez Korzystającego (Wnioskodawcę), tj. 14 stycznia 2010 r. należy rozliczyć zgodnie z art. 22 ust. 5c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jako koszt pośredni odnoszący się do okresu od dnia 10 grudnia 2009 r. do dnia 14 stycznia 2010 r.,
Czy jako wspólnik, w proporcji do posiadanych udziałów, wyżej określoną pierwszą ratę leasingową Wnioskodawca może zaliczyć w całości do kosztów podatkowych w dacie poniesienia, tj. otrzymania i zaksięgowania faktury przez Spółkę, czy też tą pierwszą ratę należy zaliczyć do pośrednich kosztów podatkowych i rozliczyć jej wartość w kosztach uzyskania przychodów proporcjonalnie do okresu trwania umowy
Czy kosztem uzyskania przychodów przedsiębiorstwa osoby fizycznej są opłaty leasingowe ponoszone przez firmę w podstawowym okresie trwania umowy leasingowej, w tym opłata wstępna w momencie ich poniesienia?
Czy Wnioskodawca ma prawo rozliczyć jednorazowo koszt wstępnej opłaty leasingowej w dacie jego poniesienia? (tj. 11 lutego 2011r.) bez konieczności rozliczania go w czasie?
Czy wstępną opłatę leasingową można ująć w kosztach podatkowych w dacie poniesienia, za którą uważa się zgodnie z art. 22 ust. 5d dzień, na który ujęto w księgach rachunkowych (zaksięgowano), na podstawie otrzymanej faktury?
Czy opłatę wstępną i rejestracyjną pojazdu należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu jednorazowo w momencie poniesienia, czy koszty te należy rozliczać proporcjonalnie do okresu na jaki została zawarta umowa leasingu?
Czy pierwszą opłatę leasingową Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w dacie jej poniesienia, czy też musi rozliczyć ją w okresie trwania umowy?
moment i sposób zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej w formie spółki jawnej pozarolniczej działalności gospodarczej wstępnych opłat leasingowych wynikających z zawartych umów leasingu
Czy opłata wstępna, której uiszczenie przez korzystającego warunkuje zawarcie umowy w całości można zaliczyć w koszty podatkowe w miesiącu poniesienia, czy też proporcjonalnie do okresu jej trwania?
Czy opłaty leasingu można zaliczyć w koszty uzyskania przychodu w miesiącu grudniu 2008 r. (dot. opłaty wstępne leasingowe)?
Czy, w przypadku opisanej umowy leasingu, całą kwotę obejmującą wstępną opłatę leasingową w kwocie 18.400,00 zł netto i okresowe opłaty leasingowe (w tym pierwszą na kwotę 18.455,49 zł netto) można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów korzystającego w dniu poniesienia wydatku (wystawienia faktury VAT), czy też ww. opłaty należy rozliczać w czasie, proporcjonalnie do okresu trwania umowy?
Czy w przypadku użytkowania samochodu osobowego na podstawie umowy tzw. leasingu operacyjnego nie ma zastosowania zasada niezaliczania do kosztów uzyskania przychodów rat leasingowych, w części ustalonej od wartości samochodu przewyższającej równowartość 20 000 euro?