Czy Wnioskodawca powinien prowadzić ewidencję przebiegu kilometrów w celu możliwości odliczenia 100% kosztów eksploatacji samochodów specjalistycznych (karetek) służących wyłącznie do prowadzenia działalności gospodarczej?
Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć 100% wydatków na paliwo, parking, artykuły samochodowe oraz usługi motoryzacyjne dotyczące samochodów osobowych i motocykli? Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć wydatki na dzież motocyklową?
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów czynszu za wynajem pojazdów wynikającego z umowy ramowej oraz precyzujących ją umów odrębnych spełniających warunki leasingu operacyjnego bez ograniczeń wynikających z art. 16 ust. 1 pkt 51.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów miesięcznych opłat wynikających z umowy serwisowej zawartej w ramach umowy leasingu, bez ograniczeń wynikających z art. 16 ust. 1 pkt 51.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w pełnej wysokości wydatków takich jak: podatek akcyzowy, opłaty serwisowe, ubezpieczenia, koszty napraw i likwidacji, podatek naliczony, niepodlegający odliczeniu.
w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów ponoszonych przez Spółkę kosztów związanych z użytkowaniem samochodów służbowych wykorzystywanych do celów prywatnych przez osoby uprawnione
Czy wydatek związany z najmem samochodu powinien zostać zaliczony w koszty uzyskania przychodu indywidualnie, poza ewidencją przebiegu pojazdu?Czy wydatek związany z najmem samochodu powinien być potraktowany jak inne wydatki związane z użytkowaniem samochodu, niebędącego środkiem trwałym podatnika, jak np. paliwo, czyli rozliczany do limitu ewidencji przebiegu pojazdu?
Czy koszt wynajmu samochodu osobowego będzie w całości kosztem uzyskania przychodu dla Spółki, czy też będzie wliczał się do kosztów podatkowych do wysokości limitu, wynikającego z ewidencji przebiegu pojazdu?
Czy koszty wynajmu karetki powinny być zaliczane do kosztów podatkowych tylko do wysokości tzw. kilometrówki w oparciu o art. 16 ust.1 pkt 51 ustawy o pdop?
Czy zapłacona przez Spółkę kara umowna i opłata za przekroczenie limitu kilometrów będą kosztami uzyskania przychodów?
Czy w związku z opisanym stanem faktycznym Spółka z o.o., aby moc zaliczać do kosztów uzyskania przychodów w pełnej wysokości wydatki i nakłady związane z eksploatacja samochodu takie jak: paliwo, inne płyny eksploatacyjne, naprawy, myjnie, diagnostykę, wymianę opon, a także VAT nie podlegający odliczeniu jest zobowiązana do prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdów i rozliczania wydatków zgodnie z
Czy zapłacona przez Spółkę kara umowna i opłata za przekroczenie limitu kilometrów, będą kosztami uzyskania przychodów?
Czy opłaty na wynajem samochodów osobowych na potrzeby podróży służbowych pracowników Spółki podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów Spółki w pełnej wysokości, tzn. czy właściwe jest stanowisko, iż opłaty te nie mieszczą się w zakresie pojęciowym art. 16 ust. 1 pkt 30 lit. a) i pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i nie podlegają limitowaniu do wysokości kwoty wynikającej