Wydatki związane z zakupem paliwa, materiałów eksploatacyjnych, części samochodowych i napraw do pojazdów wykorzystywanych w działalności w 100% stanowią koszt uzyskania przychodu.
Ustalenie, czy - wydatki ponoszone przez Spółkę przed 1 stycznia 2023 r. na naprawę szkody samochodu osobowego Spółki wykorzystywanego do celów działalności gospodarczej Spółki oraz dla prywatnych celów pracowników należy traktować jako tzw. ukrytą dywidendę albo wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą, które należy opodatkować ryczałtem od dochodów spółek, - wydatki ponoszone przez Spółkę
Czy wskazane we wniosku wydatki będą stanowiły podstawę opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek w rozumieniu art. 28m ust. 1 ustawy o CIT.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych oraz kosztów eksploatacyjnych związanych z pierwszym samochodem osobowym.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów eksploatacyjnych zawiązanych z drugim samochodem osobowym
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatków dotyczących lokalu mieszkalnego częściowo wykorzystywanego w tej działalności
Interpretacja w zakresie zastosowania ograniczeń w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów do wydatków związanych z wykorzystywaniem samochodów osobowych w działalności gospodarczej.
Wydatki poniesione na usługę badania technicznego i określenia wartości rynkowej samochodów w celu ustalenia warunków ich sprzedaży, mogą zostać zaliczone w całości, bez jakichkolwiek ograniczeń, do kosztów uzyskania przychodu
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów rat leasingowych oraz kosztów eksploatacyjnych zawiązanych z drugim samochodem osobowym (S.)
Czy koszty ściśle związane z otwarciem stacji kontroli pojazdów takie jak np. zakup urządzeń, leasing urządzeń, opłaty za wydanie decyzji, oprogramowanie itp. poniesione od początku 2019 r. do dnia 25 marca 2019 r., czyli w okresie kiedy działalność była opodatkowana ryczałtem może ująć w kosztach w podatkowej książce przychodów i rozchodów?
Czy właściwe będzie odliczanie kosztów leasingu oraz kosztów związanych z eksploatacją tych maszyn od podatku dochodowego działalności w początkowej fazie, gdy działalność uzyskuje przychód jedynie z działalności, jaką jest praktyka lekarska?
stosowanie przepisów w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2019 r. w odniesieniu do samochodów osobowych, używanych na podstawie leasingu operacyjnego
w zakresie ustalenia: - czy Spółka będzie miała prawo do rozpoznania z tytułu wydatków na leasing pojazdu o wartości 51 000 zł netto kosztu podatkowego w rozumieniu art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w pełnej wysokości, - czy spółka będzie miała prawo do rozpoznania z tytułu wydatków na ubezpieczenie OC/AC/NNW pojazdu o wartości 51 000 zł kosztu podatkowego w pełnej wysokości, - czy
Koszty uzyskania przychodów odsetki od kredytu, wydatki eksploatacyjne i na wyposażenie biura z wydzielonej części budynku mieszkalnego na prowadzenie działalności.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z eksploatacją samochodów zastępczych i przedkontraktowych oraz opłat za użytkowanie samochodów przedkontraktowych i zastępczych.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z używaniem i eksploatacją samochodów osobowych w podstawowym okresie umowy leasingu
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu leasingu samochodów oraz paliwa wykorzystywanego do ich napędu w przypadku braku zaświadczeń o przeprowadzonych badaniach technicznych i braku odpowiednich adnotacji w dowodach rejestracyjnych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu rat leasingowych dotyczących samolotu oraz wydatków związanych z jego utrzymaniem.
Prawo do odliczenia 50% podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z dwoma samochodami wykorzystywanymi do celów mieszanych.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu rat leasingowych dotyczących łodzi motorowej oraz wydatków związanych z jej rejestracją i eksploatacją.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia 50% podatku naliczonego z tytułu pierwszej opłaty leasingowej, opłaty przygotowawczej oraz rat leasingowych dotyczących samochodu osobowego marki BMW oraz nabycia paliwa wykorzystywanego do jego napędu, a także wydatków eksploatacyjnych.
Czy do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności, zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, można zaliczyć wydatki związane z uiszczaniem wynikających z umowy leasingowej opłat, w tym opłaty wstępnej, opłaty administracyjnej, miesięcznych rat leasingowych oraz opłaty związanej z wykupem przedmiotu leasingu? Czy do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa, rat leasingowych oraz wydatków eksploatacyjnych dotyczących samochodów przeznaczonych wyłącznie na wynajem bez obowiązku prowadzenia ewidencji ich przebiegu.