Skutki podatkowe w podatku VAT sprzedaży nieruchomości w drodze egzekucji komorniczej.
Uznanie, że sprzedaż licytacyjna, w związku z prowadzeniem egzekucji z nieruchomości będzie zwolniona w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku warsztatowo-garażowym wraz z gruntem, zaś w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku mieszkalnym z gruntem, powinna zostać dokonana z majątku osobistego Dłużnika i pozostawać poza przepisami ustawy o VAT.
Samochód osobowy był już przedmiotem czynności opodatkowanej, w odniesieniu do której została wydana decyzja naczelnika urzędu skarbowego, określająca zobowiązanie podatkowe. Zatem w stosunku do sprzedaży samochodu osobowego przez Pana jako Komornika Sądowego nie powstanie w niniejszej sprawie obowiązek podatkowy, bowiem w stosunku do samochodu osobowego, została już określona decyzją właściwego organu
Nabycie nieruchomości, dokonane w drodze licytacji publicznej zakończonej wydaniem przez Sąd przysądzenia własności nieruchomości – tj. w postępowaniu egzekucyjnym – podlega PCC (jako wywołujące takie same skutki prawne jak umowa sprzedaży).
Nabycie w drodze licytacji komorniczej w postępowaniu egzekucyjnym udziałów w spółce z o.o. nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, gdyż przybicie przez komornika nie zostało wymienione jako czynność skutkująca opodatkowaniem podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
W rozpatrywanej sprawie przedstawiony we wniosku opis sprawy nie pozwala stwierdzić, czy sprzedaż przez Pana w drodze licytacji komorniczej działki zabudowanej będzie korzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10, pkt 10a lub pkt 2 ustawy, gdyż brak jest informacji niezbędnych do jednoznacznego dokonania takiej oceny na podstawie ww. przepisów. Przy czym jak wynika z opisu
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości w ramach licytacji komorniczej.
Opodatkowana jest, co do zasady, sprzedaż „nowych” budynków – oddawanych do konsumpcji po ich wybudowaniu bądź ulepszeniu, a zwolnieniu może podlegać dostawa „starych” budynków, gdyż nie występuje wówczas wartość dodana
Sprzedaż działki nr 1/1 stanowiącej nieruchomość zabudowaną będzie stanowiła czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług, ale nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2, pkt 10 i pkt 10a ustawy w zw. z art. 43 ust. 21 ustawy.
Opodatkowanie sprzedaży zabudowanej działki w drodze licytacji egzekucyjnej
Skutki podatkowe w związku ze sprzedażą w drodze postępowania egzekucyjnego Nieruchomości, która składa się z działki gruntu w prawie użytkowania wieczystego do nieruchomości gruntowej o powierzchni (…) m² wraz z prawem własności do budynku usługowego stanowiącego odrębny od gruntu przedmiot własności.
Opodatkowanie sprzedaży licytacyjnej nieruchomości zabudowanych i niezabudowanych.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży lokalu w trybie egzekucji komorniczej, możliwość uzyskiwania informacji od Nowego Właściciela.
Występowanie jako płatnik podatku VAT w przypadku sprzedaży w trybie licytacji publicznej nieruchomości gruntowej.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy w trybie licytacji komorniczej działki nr 1/1.
Dłużnik faktycznie zaprzestał prowadzenia działalności, tzn. wykonywania czynności opodatkowanych, a świadczy o tym opodatkowanie tzw. remanentu likwidacyjnego (końcowego). W sytuacji zatem Dłużnika (który nie jest już podatnikiem VAT) będącego osobą fizyczną, po zaprzestaniu działalności (wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu), która na gruncie stanu niniejszej sprawy nie była podejmowana
Sprzedaż w drodze licytacji komorniczej działki i znajdującego się na niej budynku produkcyjno-magazynowego będzie podlegała opodatkowaniu właściwą stawką podatku VAT, stosownie do art. 43 ust. 21 ustawy. Sprzedaż ta nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 bądź pkt 10 lub pkt 10a ustawy.
Wydanie interpretacji indywidualnej, w zakresie uznania sprzedaży działek, w wyniku licytacji komorniczej, za czynność podlegająca opodatkowaniu i możliwości zastosowania zwolnienia z podatku VAT do tej sprzedaży.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży w trybie egzekucji dwóch zabudowanych nieruchomości.
W przypadku sprzedaży lokalu, którego właścicielem nie jest Dłużnik, ale Nowa Właścicielka, która nabyła ten lokal od Dłużnika już po wszczęciu postępowania egzekucyjnego wobec Dłużnika, Wnioskodawca wystąpi jako płatnik podatku od towarów i usług, o którym mowa w art. 18 ustawy. Sprzedaż przedmiotowego lokalu będzie korzystała ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości zabudowanych oraz zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Skutki podatkowe nabycia nieruchomości na licytacji komorniczej po cenie wyższej od wartości rynkowej.
Dotyczy zwolnienia od podatku sprzedaży licytacyjnej lokalu mieszkalnego.
Nabycie nieruchomości w drodze licytacji w ramach prowadzonej egzekucji administracyjnej nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.