Możliwość utraty prawa do ryczałtu po wniesieniu wkładu niepieniężnego (aportem) nieruchomość, niestanowiącą przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, do spółki typu SCSp, która nie posiada osobowości prawnej. Według prawa podatkowego Wielkiego Księstwa Luksemburg, podatnikami podatku dochodowego są wspólnicy SCSp a nie sama spółka.
Określenie podstawy opodatkowania w przypadku wniesienia aportem składnika majątku do Spółki.
Skutki podatkowe wniesienia do spółki w formie aportu jednoosobowej działalności gospodarczej wraz z umową leasingu operacyjnego.
Definicja zorganizowanej części przedsiębiorstwa i skutki podatkowe aportu zcp
Wniesienie aportem Lokalu do Spółki cywilnej będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i nie będzie korzystało ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 i pkt 2 ustawy. Aport tego Lokalu będzie korzystał ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy.
Aport przedsiębiorstwa oraz powstanie przychodu z tytułu zbycia akcji.
Czy po fakcie wniesienia przedsiębiorstwa- spółki z o.o. sp.k. i podniesieniu tym samym kapitału podstawowego odpowiednie będzie stosowanie w dalszym ciągu stawki podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości 9% w spółce Wnioskodawcy.
Zespół składników materialnych i niematerialnych będący przedmiotem aportu stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, tym samym wniesienie do Spółki przejmującej zespół składników materialnych i niematerialnych, składający się z lokali mieszkalnych na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT.
Wyłączenie z opodatkowania czynności przeniesienia składników majątkowych z samorządowego zakładu budżetowego do Gminy, wyłączenie z opodatkowania przeniesienia z Gminy do Spółki składników mienia w wyniku przekształcenia zakładu budżetowego Gminy w Spółkę oraz brak obowiązku dokonania przez Gminę korekty podatku VAT naliczonego.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku planowanej transakcji przekazania aportem do Spółki lokalu użytkowego, wraz z przynależnym udziałem w gruncie.
powstanie przychodu z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego i podziału majątku w wyniku rozwiązania spółki jawnej
Skutki podatkowe zbycia lub dobrowolnego umorzenia udziałów nabytych w drodze aportu oraz ustalenia dochodu w przypadku likwidacji spółki z o.o., której udziały nabyte w drodze aportu posiada Wnioskodawca
w zakresie skutków podatkowych zbycia lub dobrowolnego umorzenia udziałów nabytych w drodze aportu oraz ustalenia dochodu w przypadku likwidacji spółki z o.o., której udziały nabyte w drodze aportu posiada Wnioskodawca
Wnioskodawczynie, przy dokonywaniu czynności polegającej na wniesieniu aportem prawa własności Nieruchomości do nowopowstałej spółki jawnej, będą działały jako podatnik podatku od towarów i usług w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy, prowadzący działalność gospodarczą, o której mowa w art. 15 ust. 2 ustawy, a planowana przez Wnioskodawczynie dostawa Nieruchomości w formie aportu stanowić będzie czynność
Możliwość opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychodów z tytułu dzierżawy/najmu nieruchomości oraz udzielania licencji na oprogramowanie własne oraz znaki towarowe możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej w formie spółki komandytowej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków z tytułu czynszu dzierżawy/najmu nieruchomości oraz opłaty licencyjnej,
opodatkowania podatkiem VAT czynności przekazania nieruchomości składającej się z działek o nr 1/4, 1/5 i 1/7 w drodze wkładu niepieniężnego (aportu) na rzecz Spółki z o.o.; zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT czynności przekazania działki nr 1/5 w drodze wkładu niepieniężnego (aportu) na rzecz Spółki z o.o.; obowiązku wystawienia faktury z wykazaną kwotą netto i kwotą podatku VAT dokumentującej
Skutki podatkowe aportu akcji do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz zbycia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością objętych a zamian za aport akcji.
Wyłączenia z opodatkowania czynności przeniesienia składników majątkowych z samorządowego zakładu budżetowego do Gminy. Wyłączenia z opodatkowania przeniesienia z Gminy do Spółki składników mienia w wyniku planowanego przekształcenia zakładu budżetowego Gminy w Spółkę. Brak obowiązku dokonania przez Gminę korekty podatku VAT naliczonego.
niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT aportu nieruchomości, zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy aportu nieruchomości.
W zakresie zastosowania odpowiednich przepisów tej ustawy w odniesieniu do zawartych umów leasingowych w związku z wniesieniem aportu w postaci przedsiębiorstwa do spółki komandytowej.
W razie likwidacji Spółki po jej stronie nie powstanie przychód i obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych w związku z przeniesieniem na wspólników własności Nieruchomości będącej składnikiem majątku Spółki
W razie likwidacji Spółki kosztem uzyskania przychodu w związku ze zbyciem Nieruchomości w drodze sprzedaży będzie wysokość wydatków poniesionych na nabycie tej Nieruchomości