Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem i otrzymania „kwoty dodatkowej”.
Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem i otrzymania „kwoty dodatkowej”.
Dotyczy ustalenia: - czy ukryte zyski z tytułu zwrotu przez Wnioskodawcę części pożyczki wraz z kwotą odsetek, w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy o poatku dochodowym od osób prawnych, należy rozpoznać w momencie faktycznej wypłaty/zwrotu Wspólnikowi; - czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty ryczałtu od dochodów spółek, jeżeli dojdzie do umorzenia zobowiązania do zwrotu odsetek
Skutki podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych odłączenia się wnioskodawcy od kredytu hipotecznego udzielonego na cele mieszkaniowe.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dokonywanych zwrotów na rzecz klientów w związku z zawartymi ugodami.
Skutki podatkowe przejęcia nieruchomości będącej zabezpieczeniem zobowiązania kredytowego na podstawie datio in solutum.
Przeniesienie własności udziału w nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu.
Skutki podatkowe umorzenia części długu i możliwość zaniechania poboru podatku.
Umorzenia części zadłużenia z tytułu kredytu mieszkaniowego – zaniechanie.
Skutki podatkowe zniesienia współwłasności lokalu mieszkalnego i zwolnienia z długu.
Odpłatne zniesienie współwłasności i przeniesienie udziału w lokalu mieszkalnym na drugiego współwłaściciela w zamian za zwolnienie i przejęcie długu.
Skutki podatkowe przeniesienia przysługującego prawa udziału w nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu i uzyskanie spłaty.
Skutki podatkowe przeniesienia udziału w nieruchomości w zamian za przejęcie długu.
Czy wartość nieprzedawnionych, umorzonych wierzytelności Spółki, które zostały przez Spółkę uprzednio ujęte jako przychody należne na potrzeby ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych stanowić będą dla Spółki koszt uzyskania przychodów w dacie ich umorzenia, tj. podpisania umowy o zwolnienie z długu przez Spółkę i Gminę.
Interpretacja indywidualna dotycząca opodatkowania przychodu z tytułu umorzenia długu.
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że w opisanym zdarzeniu przyszłym w przypadku umorzenia przez Spółkę zobowiązania zarachowanego uprzednio jako przychód należny i niezaliczonego wcześniej (tj. przed dokonaniem umorzenia) do kosztów uzyskania przychodu Spółki wartość umorzonego zobowiązania będzie kosztem uzyskania przychodów? Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że umorzona wierzytelność zaliczana
1) Czy dokonane przez Bank zwolnienie z długu współkredytobiorcy, który nie nabywa przedmiotu kredytowania, w sytuacji, gdy zwolnienie z długu dotyczy wszystkich kredytobiorców, i skutkuje w całości wygaśnięciem zobowiązania spowoduje, że ów współkredytobiorca uzyskuje przychody, i w związku z tym na Banku ciąży obowiązek informacyjny z art. 42a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Opodatkowanie czynności zniesienia współwłasności nieruchomości w zamian za przejęcie przez Wnioskodawcę całości pozostałego do spłaty długu wobec banku
Czy w świetle opisanego stanu faktycznego, tj. czynności polegającej na zawarciu umowy zwolnienia z długu oraz aneksu do umowy kredytowej, po stronie Wnioskodawcy powstanie konieczność uiszczenia podatku dochodowego?