Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Czy w przypadku odpłatnego zbycia udziałów w Spółce przez Wnioskodawcę po obniżeniu kapitału zakładowego w Spółce poprzez obniżenie wartości nominalnej udziałów Wnioskodawcy bez wynagrodzenia Wnioskodawca uprawniony będzie do rozliczenia kosztów uzyskania przychodów w takiej samej wysokości, w jakiej byłby uprawniony do ich rozliczenia przed obniżeniem wartości nominalnej udziałów w Spółce.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia akcji w wysokości nominalnej wartości objętych udziałów z dnia ich objęcia.
1. Czy Wnioskodawca spełnia przesłanki do uznania go za spółkę holdingową w rozumieniu art. 24m ust. 1 pkt 2 ustawy CIT? 2. Czy Spółka zależna spełnia przesłanki do uznania jej za krajową spółkę zależną w rozumieniu art. 24m ust. 1 pkt 3 ustawy CIT? 3. Czy w przypadku uznania stanowiska Wnioskodawcy przedstawionego w pytaniach numer 1 i 2 za prawidłowe, czy Wnioskodawca będzie uprawniony do zastosowania
Koszty uzyskania przychodu z tytułu zbycia akcji nabytych w spadku.
Zwolnienie spółki holdingowej z opodatkowania podatkiem dochodowym zbycia udziałów w krajowej spółce zależnej.
Możliwość zakwalifikowania do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia Pośrednika.
Skutki podatkowe połączenia spółek po stronie wspólnika oraz sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodów przy odpłatnym zbyciu udziałów spółki przejmującej.
Koszty uzyskania przychodu w związku ze zbyciem udziałów w spółce z o.o.
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do skorzystania ze zwolnień przewidzianych w art. 24n ust. 1 ustawy o CIT i art. 24o ust. 1 ustawy o CIT, odpowiednio w stosunku do przychodów z dywidend otrzymywanych od Spółek Zależnych lub przychodów z odpłatnego zbycia udziałów (akcji) Spółek Zależnych, jeśli niniejsze przychody (z dywidend lub zbycia udziałów (akcji)) uzyskane zostaną w 2022 r.?
Skutki podatkowe sprzedaży otrzymanego darowizną udziału w prawie własności nieruchomości i realizacji własnych potrzeb mieszkaniowych, poprzez przeznaczenie uzyskanego dochodu na nabycie nieruchomości mieszkalnej we Włoszech oraz spłatę kredytu hipotecznego zaciągniętego na zakup mieszkania w Polsce.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia udziałów w spółce z o.o. nabytych w zamian za aport przedsiębiorstwa.
Odpłatne zbycie udziałów, których nabycie pokryto w całości z wkładu niepieniężnego.
Aport udziałów, koszty uzyskania przychodów z tytułu zbycia udziałów.
Koszty uzyskania przychodów ze zbycia udziałów w sp. z o.o. powstałej z przekształcenia sp. j. powstałej w wyniku serii innych przekształceń.
Możliwość rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z tytułu dobrowolnego umorzenia udziałów oraz z tytułu sprzedaży udziałów.
Zakwalifikowanie do kosztów uzyskania przychodów ze zbycia udziałów w spółce wydatków poniesionych na koszty doradztwa, opinii.
Możliwość zastosowania zwolnienia z podatku dochodowego przychodów osiągniętych przez spółkę holdingową z tytułu dywidend otrzymanych od Spółek Zależnych lub odpłatnego zbycia udziałów (akcji) Spółek Zależnych.
Czy na płaszczyźnie podatku dochodowego od osób prawnych, Wnioskodawca w przypadku umorzenia posiadanych udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, przeprowadzonego w trybie art. 199 § 3 ustawy Kodeks spółek handlowych, czyli bez wypłaty wynagrodzenia, powinien na moment umarzania tych udziałów zaliczać poniesione przez siebie wcześniej wydatki na nabycie tych udziałów do podatkowych kosztów
Ustalenie, czy Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia Udziałów B, w celu ich umorzenia, w wysokości równej kwocie wydatków poniesionych na objęcie Udziałów B, tj., wskazanej w oświadczeniu o objęciu udziałów, wartości wkładu wniesionego do Spółki na pokrycie podwyższenia kapitału zakładowego na podstawie uchwały z dnia (...) grudnia 2017 r. (w części przypadającej
Czy w przypadku zbycia przedmiotu Aportu, Wnioskodawca będzie uprawniony do uwzględnienia w kosztach podatkowych wartości emisyjnej (tj. wartości obejmującej wartość nominalną udziałów oraz agio) czy też wartości nominalnej udziałów wydanych X w zamian za Aport?
Czy w przypadku zbycia przedmiotu Aportu, Wnioskodawca będzie uprawniony do uwzględnienia w kosztach podatkowych wartości emisyjnej (tj. wartości obejmującej wartość nominalną udziałów oraz agio) czy też wartości nominalnej udziałów wydanych X w zamian za Aport?