Interpretacje

Interpretacja
08.06.2018 Podatki

W zakresie ciążących na banku obowiązkach informacyjnych wobec spadkobierców w związku z umorzeniem wierzytelności kredytowych (pożyczki) udzielonych Klientowi (spadkodawcy) bez zabezpieczenia oraz zabezpieczonych hipoteką lub zastawem zabezpieczenia oraz zabezpieczonych hipoteką lub zastawem.

Interpretacja
23.05.2017 Podatki

Czy w przypadku, gdy Spółka jest zobowiązana do zwrotu na rzecz pożyczkobiorcy całości lub części nadwyżki uzyskanej ceny sprzedaży nad wartością zobowiązania pożyczkobiorcy będzie ona uprawniona do pomniejszenia przychodów podatkowych rozpoznanych w związku ze zbyciem rzeczy o kwotę zwracaną pożyczkobiorcy, zgodnie z art. 12 ust. 3j ustawy o PDOP? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)

Interpretacja
23.05.2017 Podatki

Czy na moment zbycia przedmiotu zastawu (lub przewłaszczenia), jeżeli powstanie konieczność rozpoznania przychodu podatkowego, Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztu uzyskania przychodów w wysokości odpowiadającej wierzytelności Spółki zaspokojonej poprzez przejęcie przez Spółkę (działającą jako zastawnik) na własność rzeczy pożyczkobiorcy (zastawcy/dłużnika) będących przedmiotem zastawu

Interpretacja
14.08.2015 Podatki

Czy prawidłowo postępuje Pani zaliczając po stronie kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej działalności wartość wynikającą z protokołu likwidacyjnego dotyczącego uszkodzonych, nienadających się do sprzedaży zastawów? Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartości zastawu (zastaw przeszedł na własność lombardu) zabranego przez funkcjonariuszy policji, potwierdzone protokołem policyjnym

Interpretacja
28.07.2015 Podatki

Czy przejęcie przez Spółkę (działającą jako zastawnik) na własność rzeczy leasingobiorcy (zastawcy) będących przedmiotem zastawu rejestrowego skutkuje powstaniem obowiązku rozpoznania przez Spółkę przychodu podatkowego na gruncie ustawy CIT?W przypadku uznania stanowiska Spółki w odniesieniu do pytania 2 za nieprawidłowe i przyjęcia przez Organ, iż w przypadku zbycia przejętych przez Spółkę rzeczy

Interpretacja
24.12.2012 Podatki

dotyczy określenia ceny nabycia towarów sprzedawanych z uwzględnieniem procedury VAT marża

Interpretacja
28.09.2012 Podatki

Jakie będą skutki podatkowe przejęcia przez Wnioskodawcę udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, na których ustanowiono zastaw rejestrowy zabezpieczający roszczenia, stanowiące przedmiot nabytych przez niego wierzytelności?

Interpretacja
18.05.2012 Podatki

Czy wynagrodzenie wypłacone prezesowi i jednocześnie głównemu akcjonariuszowi Wnioskodawcy oraz jego małżonce z tytułu poręczenia wekslowego oraz zastawu na własnych akcjach w celu zabezpieczenia kredytu bankowego oraz zobowiązań z tytułu faktoringu stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust 1 ustawy z dnia 15 lutego1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
19.05.2005 Podatki

Jaka jest stawka podatku VAT w przypadku sprzedaży przez Bank samochodu, który stanowił zabezpieczenie w postaci zastawu rejestrowego z tytułu zaciągniętego przez Spółkę kredytu ?

Interpretacja
15.04.2004 Podatki

Czy przychód uzyskany w październiku 2003r. ze sprzedaży akcji w wysokości 67904,50zł można pomniejszyć o kwotę 7 605 zł, jako koszt uzyskania przychodu, którą zostały pokryte odsetki z tytułu udzielonej przez Bank S.A. pożyczki gotówkowej w wysokości 60300 zł, w sytuacji gdy pożyczka ta została zabezpieczona kaucją gotówkową wpłaconą przez spółkę akcyjną?