Skoro nieruchomość zabudowana budynkiem jest wykorzystywana przez Dłużniczkę do prowadzonej przez Nią działalności, to należy stwierdzić, że to Ona w sensie ekonomicznym jest właścicielem tej nieruchomości i to Ona dokona w efekcie dostawy nieruchomości – przeniesienia prawa do rozporządzania nią jak właściciel. Stan własnościowy sprzedawanej nieruchomości, czy też uprawnienia do rozporządzania nieruchomością
Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT w związku ze sprzedażą w drodze postępowania egzekucyjnego nieruchomości.
Skutki podatkowe w podatku VAT sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej w drodze egzekucji komorniczej.
Skutki podatkowe w podatku VAT sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej w drodze egzekucji komorniczej.
Opodatkowanie podatkiem VAT licytacyjnej sprzedaży zabudowanej budynkiem mieszkalno-produkcyjnym nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży przez komornika sądowego nieruchomości zabudowanej.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości w trybie licytacji komorniczej.
Opodatkowana jest, co do zasady, sprzedaż „nowych” budynków – oddawanych do konsumpcji po ich wybudowaniu bądź ulepszeniu, a zwolnieniu może podlegać dostawa „starych” budynków, gdyż nie występuje wówczas wartość dodana
Obowiązek podatkowy w związku ze sprzedażą w trybie egzekucji sądowej zabudowanej nieruchomości (komornik-płatnik).
Opodatkowanie podatkiem VAT licytacyjnej sprzedaży lokalu wraz z przynależnymi komórkami lokatorskimi.
Wnioskodawca wystąpi jako płatnik podatku od towarów i usług, o którym mowa w art. 18 u.p.t.u. z tytułu sprzedaży lokalu, jego sprzedaż będzie zwolniona od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości w ramach postępowania egzekucyjnego prowadzonego przez komornika oraz obowiązku udokumentowania tej transakcji fakturą.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości (działka nr 1) w drodze licytacji komorniczej.
Możliwość zastosowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy zwolnienia od podatku dla dostawy nieruchomości oraz uznania, że oceny spełnienia przesłanek do zastosowania zwolnienia z podatku od towarów i usług dokonywać należy na dzień publikacji obwieszczenia o licytacji.
Brak obowiązku doliczenia należnego podatku w przypadku sprzedaży udziału w wysokości ½ w nieruchomości gruntowej nr 1 zabudowanej domem jednorodzinnym oraz budynkami gospodarczymi.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wniesienia przez Gminę aportem do Spółki wskazanej infrastruktury kanalizacyjnej.
Brak obowiązku doliczenia należnego podatku w przypadku sprzedaży w drodze postępowania egzekucyjnego zabudowanych działek.
Zwolnienie od podatku VAT transakcji sprzedaży lokali, nabytych mniej niż 2 lata oraz więcej niż 2 lata przed planowaną transakcją, z uwzględnieniem klasyfikacji lokali jako towaru handlowego i środka trwałego, oraz korekta deklaracji VAT w związku ze zwolnioną od podatku sprzedażą lokali.
Opodatkowanie wniesienia aportu w postaci odcinka sieci wodociągowej i kanalizacyjnej do Spółki komunalnej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Uznanie dłużnika za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży nieruchomości, uznanie że sprzedaż nieruchomości stanowić będzie dostawę sześciu towarów oraz brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla dostawy udziału w działce nr 1 oraz budynków posadowionych na działce nr 2.
Zwolnienie od podatku sprzedaży w drodze licytacji komorniczej udziału 1/2 niewydzielonej części nieruchomości oznaczonej jako działka ewidencyjna nr 1 zabudowanej budynkiem magazynowym.
Zbycie w ramach licytacji działki zabudowanej budynkami będzie korzystało ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy w związku z art. 29a ust. 8 ustawy.
Rozliczenie aportu infrastruktury wodno-kanalizacyjnej do spółki komunalnej (opodatkowanie, prawo do odliczenia, sposób realizacji prawa).