Dotyczy ustalenia, czy dla Spółki kwoty wypłaconego przez (…) zadośćuczynienia i odszkodowania bezpośrednio do poszkodowanego pracownika stanowią przychód do opodatkowania i czy stanowią koszt uzyskania przychodu.
Dotyczy ustalenia, czy wypłacone osobom uprawnionym kwoty na podstawie prawomocnego wyroku sądowego z tytułu zadośćuczynienia wraz z ustawowymi odsetkami, a także zasądzone od Wnioskodawcy na rzecz osób uprawnionych koszty postępowania stanowią koszty uzyskania przychodu.
Możliwość zaliczenia wydatków związanych z wypadkiem pracownika do kosztów uzyskania przychodów.
Poniesione przez Państwa wydatki z tytułu wypłaty zasądzonego zadośćuczynienia wraz z odsetkami za opóźnienie na rzecz rodziny Ofiary oraz zasądzonego odszkodowania dla Powodów wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie pomimo, że nie zostały przez ustawodawcę wymienione w katalogu kosztów niestanowiących kosztów uzyskania przychodów, tj. w art. 16 ust. 1 updop, nie zostały jednak poniesione w celu
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ustalenia czy wypłacone kwoty zadośćuczynienia za doznaną krzywdę i odszkodowanie wypłacone poszkodowanym lub czlonkom ich rodzin stanowią koszty uzyskania przychodów.
W zakresie zaliczenia wypłaconej renty, renty wyrównawczej, zadośćuczynienia z odsetkami, odszkodowania i kosztów sądowych do kosztów uzyskania przychodów.
opodatkowanie otrzymanej przez Wnioskodawczynię kwoty pieniędzy w postaci zapłaty na Jej rzecz przez małżonka kary umownej
Otrzymanie przez Wnioskodawcę środków w postaci zadośćuczynienia i odszkodowania w związku z utraconym dochodem, na podstawie ugody zawartej z ubezpieczycielem, w ramach likwidacji krzywdy, doznanej przez ubezpieczonego w wyniku wypadku komunikacyjnego, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Stosownie do art. 22 ust. 1 w zw. z art. 22 ust. 3 i ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wobec otrzymania zasądzonych przez Sąd odsetek od kwot odszkodowania i zadośćuczynienia z tytułu wypadku przy pracy, Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione na wynagrodzenie (prowizje) kancelarii adwokackiej, obejmujące usługi związane z obsługą prawną,
Otrzymanie przez Wnioskodawczynię środków w postaci zadośćuczynienia i odszkodowania na podstawie ugody zawartej z ubezpieczycielem, w ramach likwidacji krzywdy, doznanej przez ubezpieczonego w wyniku wypadku komunikacyjnego, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
W zakresie uznania za koszty uzyskania przychodów kwot wypłaconych z tytułu: zadośćuczynienia, odszkodowania wypłaconych poszkodowanemu i odsetek za opóźnienie w wypłacie tych świadczeń oraz z tytułu dobrowolnego zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanego.
skutki podatkowe otrzymania odszkodowania i zadośćuczynienia z tytułu umowy ubezpieczenia
Ustalenie, czy wypłacone kwoty zadośćuczynienia za doznaną krzywdę i odszkodowania w wypadkach losowych na terenie Centrum Handlowego stanowią koszty uzyskania przychodów, proporcjonalnie do posiadanego przez Wnioskodawcę prawa do udziału w zysku w Spółce jawnej
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wypłaconego byłemu Pracownikowi zadośćuczynienia z tytułu wypadku przy pracy.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wypłaconego byłemu Pracownikowi zadośćuczynienia z tytułu wypadku przy pracy.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wypłaconego byłemu Pracownikowi zadośćuczynienia z tytułu wypadku przy pracy.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wypłaconego byłemu Pracownikowi zadośćuczynienia z tytułu wypadku przy pracy.
Ustalenie, czy wypłacone na podstawie wyroku sądu kwoty zadośćuczynienia oraz odszkodowania wraz z ustawowymi odsetkami stanowią koszty uzyskania przychodów, proporcjonalnie do posiadanego przez Wnioskodawcę prawa do udziału w zysku w Spółce jawnej
Do kosztów uzyskania przychodu Wnioskodawca nie może zaliczyć należności objętych wyrokiem wydanym w sprawie nieuprawnionego wykorzystania fotografii, tj. odszkodowania oraz zadośćuczynienia, jak i odsetek od tych kwot, ale może zaliczyć kwotę kosztów procesu, w tym kosztów zastępstwa procesowego.
w zakresie ustalenia czy wypłacone świadczenia wraz z odsetkami na rzecz pracownika oraz poniesione w związku z tym koszty procesu będą dla Wnioskodawcy kosztem uzyskania przychodu.
Ustalenie, czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Szpital z tytułu zasądzonych wyrokiem Sądu kwot odszkodowania z ustawowymi odsetkami, zadośćuczynienia z ustawowymi odsetkami, skapitalizowanej renty wraz z ustawowymi odsetkami, comiesięcznej renty wypłacanej na pokrycie zwiększonych potrzeb oraz kosztów procesu zapłaconych stronie postępowania i kosztów sądowych zapłaconych