Prawo do odliczenia kosztów poniesionych na zakup zabytku w momencie otrzymania pierwszej faktury z tytułu kosztów na prace remontowo-konserwatorskie.
Prawo do odliczenia kosztów poniesionych na zakup zabytku w momencie otrzymania pierwszej faktury z tytułu kosztów na prace remontowo-konserwatorskie.
Możliwość skorzystania z odliczenia wydatków poniesionych na nabycie oraz roboty budowlane w zabytku nieruchomym wpisanym do rejestru zabytków.
Rozpoznanie kosztów uzyskania przychodów w związku z zastosowaniem ulgi na zabytki.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją zadania pn. Ochrona Zabytków (...) - prace konserwatorskie i roboty budowlane (...)
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących nabycie towarów i usług związanych z realizacją projektu.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia przez Gminę podatku naliczonego w ramach projektu polegającego na przebudowie parku pałacowego
Brak zwolnienia od podatku dla prac konserwatorskich i restauratorskich nawy kościoła wykonywanych przez spółkę jawną
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości wyodrębnienia w ramach jednego zadania inwestycyjnego wydatków na remont i modernizację, oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu wydatków remontowych.
Czy wykonanie usługi konserwacji wystroju kaplicy cmentarnej (wpisanej do rejestru zabytków) będzie mogło skorzystać z opodatkowania w formie karty podatkowej na warunkach określonych ustawą z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. Nr 144, poz. 930, z późn. zm.)?
Wykonywane przez Wnioskodawcę usługi konserwacji zabytków ruchomych i sprzedaży praw do korzystania z dokumentacji powstałej w trakcie ich realizacji są zwolnione od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b) ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy wykonanie usługi konserwacji wystroju kaplicy (wpisanej do rejestru zabytków), na którą składa się konserwacja sztukaterii, będzie mogło skorzystać z opodatkowania w formie karty podatkowej na warunkach określonych ustawą z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. Nr 144, poz. 930, z późn. zm.)?
Uznanie otrzymanej dotacji, wkładów członków wspólnoty na pokrycie kosztów remontu kamienicy oraz zaliczek na pokrycie kosztów zarządu za niewchodzące do obrotu podlegającego opodatkowaniu oraz nieuwzględnianie tych kwot do limitu obrotów uprawniającego do zwolnienia podmiotowego.
Czy czynności: opracowanie dokumentacji przed pracami (programy), wykonywanie badań z opracowaniem dokumentacji do nich, opracowanie dokumentacji po pracach (dokumentacja powykonawcza) Wnioskodawca może rozliczać na zasadzie karty podatkowej?